Період осінньої міграції: чому до будинків в Івано-Франківську залітають кажани (ВІДЕО)

З початку серпня 2023 року працівники комунального підприємства "Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба" виїжджали на чотири виклики від жителів громади, які просили допомогти позбавитися від кажанів.

Про це Суспільному розповів виконувач обов'язків директора підприємства Андрій Сем'янчук, передає Фіртка.

За його словами, порівняно з літом 2022 року кількість звернень з приводу рукокрилих у місті зменшилася удесятеро. Минулоріч працівники міської аварійно-рятувальної служби мали по три-чотири виклики щодня.

"Хлопці виїжджають за вказаною адресою. Мешканці будинку показують, де приблизно перебуває кажан.

Тоді працівники його забирають. Якщо виклик надходить у вечірній час, то хлопці поки темно намагаються одразу випустити його на волю" — каже Андрій Сем'янчук.

Співзасновниця Українського центру реабілітації рукокрилих Альона Прилуцька каже: кажани, які залітають до квартири чи у шпарини будинків, безпечні для людей. Вони не заплутуються у волоссі, не летять на білий колір та не п'ють кров, як дехто вважає.

"Рукокрилі відіграють важливу роль для наших екосистем. Вони регулюють чисельність комах, бо всі кажани ними харчуються.

Якщо їх не чіпати руками, то вони не чіпатимуть вас. Бо всі укуси, "конфлікти" з кажанами йдуть від людей, які їх торкаються голими руками", — говорить Альона Прилуцька.

Фахівчиня розповідає: кажани занесені до Червоної книги України через низьку популяцію. Вони залітають у помешкання лише в період осінньої міграції, щоб знайти сховище.

"Якщо це один кажан — то ви можете одягти рукавичку на руку, помістити його в коробку, дочекатися вечора і випустити на волю.

Якщо залетіла група рукокрилих, алгоритм дій той самий. Не можна чіпати кажана, доки він літає. Треба зачекати, коли він сяде на стіну чи на підлогу", — радить Альона Прилуцька.

За її словами, не треба випускати кажана з вікна. Жінка рекомендує винести коробку на вулицю та посадити тварину на стовбур дерева.


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2516
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19757
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1758
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2274
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3898

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

162

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

706

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1321
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

390
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

916
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24414
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

757
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8073
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

512
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2067 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

745