Перинатальний центр Івано-Франківська отримав сучасний апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених

У Міському перинатальному центрі купили сучасний апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених. Це, за словами медиків, дозволить, у разі проблеми в дитинки, якнайшвидше скоригувати лікування у ранньому віці.

Про це повідомляє пресслужба Руслана Марцінків, передає Фіртка.

«Включаємо до роботи, підключаємо праве вухо, реєструємо. Слуховий зонд знаходиться правильно. І, бачите, з’являються такі зелені стовпчики, він рухається, кожен стовпчик має свої звукові коливання», - перевіряє слух новонародженому Сашкові лікарка, заввіділення Міського перинатального центру Марія Гриців.

І додає, новий аудіометр, який купили у медичний заклад – це найякісніша допомога у визначенні слуху в новонароджених.

«Принцип даного апарату грунтується на тому, що він видає певні звукові сигнали певної сили. І ці сигнали доходять до внутрішнього вуха, і таким чином відбувається коливання у внутрішньому вусі, там є свої особливості анатомічні. І апарат реєструє чує дитина чи не чує. З’являються такі стовпчики зелені і дають відповідь, що дитина чує. Дитинка чує. Все добре», -  розповідає про сучасний аудіометр Марія Гриців.

Маленький Сашко, якому лише 3 дні від народження має бездоганний слух. Це визначив новий апарат одразу після появи на світ хлопчика. Його мати, породілля Христина Виклинець каже, такий апарат дуже важливий насамперед для батьків, адже одразу після пологів вони розуміють, чи немає патології в дитинки.

«Це дуже корисно для матерів. Я думаю, що всім цікаво, чи їхня дитинка правильно розвивається, чи не має проблем зі слухом, тому я думаю, це дуже актуальний пристрій в нашому пологовому будинку», - каже мати Сашка породілля Христина Виклинець.

Нове обладнання для перевірки слуху в новонароджених – це вимога часу для безпечного та раннього діагностування слуху. Адже якнайшвидше визначення проблем зі слухом у дитинки – це запорука успішного коригування та ефективного лікування малюка. 

«Це є дуже важливо, це є вимога сучасності і це є, напевно, спокій для мами. Тобто мама з першого дня чи з другого дня, коли вона перебуває тут, вона вже знає, що з дитиною все в порядку, дитина має добрий слух і, відповідно, вона не має ніяких проблем.

Або ж навпаки, у дитини є проблема зі слухом і тоді ми таку маму з дитиною переводимо на інші рівні, тобто в дитячу обласну лікарню для того, щоби все ж таки розуміти, що з дитиною є і як може медицина в цій ситуації допомогти. Це обладнання куплене за кошти міської громади і воно має бути для всіх закладів такого рівня.

Ми дуже тішимося, що ми маємо це обладнання», - каже директорка Міського перинатального центру Марія Бойко

Сучасний аудіометр у Міському перинатальному центрі поки один. Але він повністю забезпечує потреби лікарів. На черзі - поступове, але якісне оновлення всього пологового будинку. Тут взялися за осучаснення як приміщення, так і обладнання.

«Міський пологовий будинок має оновлюватися. Бо це дуже важливо. Тобто мають ремонтуватися палати, має закуповуватись нове обладнання, і ми уже робимо конкретні кроки, щоби пологовий будинок змінювався.

Ми хочемо, щоб наш міський пологовий будинок став конкурентно здатним і бути конкурентним на ринку саме надання послуг пологів. Тому життя повинно приходити в нормальних умовах, з нормальним обладнанням, з нормальною діагностикою, і ми докладемо зусиль, щоби можна було поробити ці ремонти», - резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Окрім нового обладнання у Міському перинатальному центрі з’явилася нова функція, яка повинна підвищити контроль за якістю надання лікувальних послуг. За допомогою QR-коду, який розміщений на дверях закладу, абсолютно анонімно, адресуючи головному лікарю, можна залишити відгуки про роботу медиків. Також тут започаткували і згодом видаватимуть усім новонародженим «паспорти». Це, радше, як пам’ятка батькам із відбитками маленьких ніжок їх чада.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня: хто може скористатись

Консультують юрист, психолог і терапевт. В Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців (ФОТО)


02.02.2023 Іван Муканик 601 1
Коментарі (1)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2513
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1599 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2091

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

781
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

601
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

409
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

899 2