В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня: хто може скористатись

Безкоштовну пральню для пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб відкрили у Центрі прийому ВПО, що на вулиці Степана Бандери, 10Г.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Так, центр працює вже місяць, а пральня — тиждень. 

Ідея із відкриттям пральні — не випадкова. Заступниця директора БФ «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич розповідає, що про таку необхідність сказали самі вимушено переміщені люди. 

«Люди, що зверталися до «Карітасу» за різною допомогою, часто винаймають житло, що не облаштоване пральними машинками, або ж проживають у громадських місцях. 

І в них попрати одяг — це ціла проблема. Тому ми звернулися до міського голови з ідеєю про такий комплексний центр прийому ВПО.

Тут ряд послуг: пральня, видача допомоги, психологічна допомога, юридичні послуги, дозвілля для дітей та інше.

Міський голова відгукнувся і ми почали облаштовувати тут, у цьому приміщенні цей центр», — каже Козакевич.

Скористатися пральнею можна з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 години. 

«З 10 до 12 год ми приймаємо білизну, а з 14 до 17 можна прийти та забрати попраний одяг. Людина може приносити 5 кілограмів речей раз у два тижні.

Це тому, що завантаження пральної машини — 5 кілограмів. І ми перемо речі кожної людини в окремій машинці». 

Послуга абсолютно безкоштовна для ВПО та наступних пільгових категорій:
  • осіб з інвалідністю першої чи другої групи;
  • самотніх осіб похилого віку 60+; 
  • багатодітних родин (з трьома і більше неповнолітніми дітьми); 
  • одиноких батьків/опікунів (з неповнолітніми дітьми); 
  • вагітних жінок; 
  • матерів з дітьми до 2-х років; 
  • важкохворих осіб з обмеженим прогнозом життя.
Для цього треба лише пред’явити документ, що засвідчує пільгову категорію. Одяг приймають різний: постільну білизну, рушники, дитячий та дорослий одяг.  
Крім пральні, у цьому приміщенні вже ремонтують притулок для внутрішньо переміщених людей. 
«Ми надіємось, що це тимчасово, що люди повернуться до себе додому і все буде гаразд. Але нині ми повинні допомагати та створювати умови.
Це приміщення стояло, ми плануємо тут в майбутньому дитячий садок. Але на цей час, я думаю, що це добре застосування», — каже міський голова Руслан Марцінків.
Очільник громади додає на сьогодні в Івано-Франківській громаді офіційно зареєстровано близько 34 тисяч ВПО. Однак, цей процес мінливий, адже хтось прибуває, а хтось виїжджає. 
«Також нагадаю на Бандери робиться прихисток для ВПО, щоб перемістити людей зі шкіл.
Добре, що ця справа сьогодні була освячена і спільними зусиллями з нашою церквою вона втілена в життя», — зазначає Марцінків.

Крім того, в Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців. Тут вимушено переселені особи можуть отримати гуманітарні набори, ліки, предмети гігієни, а також оголосити про розшук насильно вивезених чи загиблих родичів.

До слова, прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію. Розповідаємо, коли надійдуть виплати за червень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виплати для іванофранківців. Скільки складає допомога та хто може отримати?

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667