Переселенців і військових у ЦНАПі Івано-Франківська консультують цілодобово

У Центр надання адміністративних послуг Івано-Франківська щодня звертаються щонайменше 60 людей, щоб оформити ID-картки та закордонні паспорти. 

Отримати такі документи найчастіше приходять жителі з інших регіонів України, де тривають бойові дії, повідомив директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Олександр Бузанов разом із родиною переїхав в Івано-Франківськ з Бучі п'ять днів тому. Сьогодні чоловік прийшов до ЦНАПу, щоб допомогти рідним зареєструватися та знайти для них роботу. Сам, каже, піде до військкомату. Хлопець пригадує, що до того, як переїхати сюди, він разом із сім’єю 15 днів ховався від обстрілів в укритті.

"Я не встиг нічого забрати. Я не брав жодних речей. Взяв лише паспорти — український та закордонний, які були разом. Вкинув у кишеню та й поїхав. Було дуже страшно. За себе — ні.

Було страшно за маму, дружину та сина, якому — три місяці. На шляху з Бучі ми побачили дуже багато розбитих машин, розстріляних з автоматичної зброї, можливо, з БТР. Там так люди й полишалися", — розповідає Олександр Бузанов.

Разом із родиною втікати від обстрілів у Чернігові довелося й Тетяні Івановій. Жінка розповідає, що прийшла до ЦНАПу зареєструватися, аби отримати статус переселенця. Без соціальної допомоги, каже, наразі буде важко. Адже, коли переїжджали до безпечного місця, все залишили у рідному місті.

"Взагалі не думали, що нам доведеться їхати. Спочатку це були лише танкові обстріли. Але вже коли почали літати літаки, обстрілювати цивільну інфраструктуру, то ми вирішили, що треба виїжджати.

В нас така обстановка в Чернігові зараз, що навіть тими дорогами, якими ми їхали, проїхати вже не можна. Тільки полями. Немає там ні води, ні електропостачання. Більша частина людей звідти виїхала. Тому ми не знаємо, коли назад повернемося", — розповідає Тетяна.

Директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель каже, що у головному офісі ЦНАПу в Івано-Франківську поновили оформлення ID-карток та закордонних паспортів з 15 березня. За його словами, саме за біометричними документами найчастіше звертаються люди.

Також тут реєструють і громадян, які вимушено переїхали з інших регіонів до Івано-Франківська. За словами Богдана Пителя, з 21 березня у територіальній громаді 23 ЦНАПи відновили свою роботу. Однак поки оформлюють не всі документи. Перелік послуг розширюватиметься залежно від рівня підключення до державних реєстрів.

"Найчастіше люди звертаються за оформленням закордонних паспортів. Варто звернути увагу, що зараз ці документи роблять 20 робочих днів, тобто місяць.

І звертаємо увагу на те, що там, де громадяни оформлюють паспорт, лише там його можна буде забрати. Також ми здійснюємо зняття з реєстрації місця проживання у зв’язку зі смертю. Видаємо довідку форми 13 (про місце реєстрації) для дитини, видаємо довідку про склад сім'ї.

Надаємо послуги з питань опіки та піклування, послуги із земельних та архітектурних питань, дозвільно-погоджувальних процедур. Також консультуємо щодо бізнесу та нерухомості", — каже Богдан Питель.

В Івано-Франківській територіальній громаді ЦНАПи працюють з 9:00 до 17:00. За словами Богдана Пителя, головний офіс — без обідньої перерви, а людей з інших регіонів та військовослужбовців консультують цілодобово.


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1390
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2524 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2964
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

610

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716