Переселенців і військових у ЦНАПі Івано-Франківська консультують цілодобово

У Центр надання адміністративних послуг Івано-Франківська щодня звертаються щонайменше 60 людей, щоб оформити ID-картки та закордонні паспорти. 

Отримати такі документи найчастіше приходять жителі з інших регіонів України, де тривають бойові дії, повідомив директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Олександр Бузанов разом із родиною переїхав в Івано-Франківськ з Бучі п'ять днів тому. Сьогодні чоловік прийшов до ЦНАПу, щоб допомогти рідним зареєструватися та знайти для них роботу. Сам, каже, піде до військкомату. Хлопець пригадує, що до того, як переїхати сюди, він разом із сім’єю 15 днів ховався від обстрілів в укритті.

"Я не встиг нічого забрати. Я не брав жодних речей. Взяв лише паспорти — український та закордонний, які були разом. Вкинув у кишеню та й поїхав. Було дуже страшно. За себе — ні.

Було страшно за маму, дружину та сина, якому — три місяці. На шляху з Бучі ми побачили дуже багато розбитих машин, розстріляних з автоматичної зброї, можливо, з БТР. Там так люди й полишалися", — розповідає Олександр Бузанов.

Разом із родиною втікати від обстрілів у Чернігові довелося й Тетяні Івановій. Жінка розповідає, що прийшла до ЦНАПу зареєструватися, аби отримати статус переселенця. Без соціальної допомоги, каже, наразі буде важко. Адже, коли переїжджали до безпечного місця, все залишили у рідному місті.

"Взагалі не думали, що нам доведеться їхати. Спочатку це були лише танкові обстріли. Але вже коли почали літати літаки, обстрілювати цивільну інфраструктуру, то ми вирішили, що треба виїжджати.

В нас така обстановка в Чернігові зараз, що навіть тими дорогами, якими ми їхали, проїхати вже не можна. Тільки полями. Немає там ні води, ні електропостачання. Більша частина людей звідти виїхала. Тому ми не знаємо, коли назад повернемося", — розповідає Тетяна.

Директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель каже, що у головному офісі ЦНАПу в Івано-Франківську поновили оформлення ID-карток та закордонних паспортів з 15 березня. За його словами, саме за біометричними документами найчастіше звертаються люди.

Також тут реєструють і громадян, які вимушено переїхали з інших регіонів до Івано-Франківська. За словами Богдана Пителя, з 21 березня у територіальній громаді 23 ЦНАПи відновили свою роботу. Однак поки оформлюють не всі документи. Перелік послуг розширюватиметься залежно від рівня підключення до державних реєстрів.

"Найчастіше люди звертаються за оформленням закордонних паспортів. Варто звернути увагу, що зараз ці документи роблять 20 робочих днів, тобто місяць.

І звертаємо увагу на те, що там, де громадяни оформлюють паспорт, лише там його можна буде забрати. Також ми здійснюємо зняття з реєстрації місця проживання у зв’язку зі смертю. Видаємо довідку форми 13 (про місце реєстрації) для дитини, видаємо довідку про склад сім'ї.

Надаємо послуги з питань опіки та піклування, послуги із земельних та архітектурних питань, дозвільно-погоджувальних процедур. Також консультуємо щодо бізнесу та нерухомості", — каже Богдан Питель.

В Івано-Франківській територіальній громаді ЦНАПи працюють з 9:00 до 17:00. За словами Богдана Пителя, головний офіс — без обідньої перерви, а людей з інших регіонів та військовослужбовців консультують цілодобово.


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1376
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1398
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1058
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3567
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1700

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1144

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1314
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

444
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

506
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

454
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1514
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5569
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1552 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

620
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

531