Перехід на індивідуальне опалення: з якими проблемами стикнулися іванофранківці (ВІДЕО)

В Івано-Франківську мешканці 49 будинків звернулися до АТ "Івано-Франківськгаз", аби їм від'єднали централізоване опалення.

Про це Суспільному сказав директор з капітального будівництва "Івано-Франківськгазу" Олександр Мандрик, передає Фіртка.

Іванофранківка Тетяна Морочило розповідає, що минулого року міськвиконком повідомив її та сусідів, що їхній будинок на вулиці Бандери, 60 від'єднають від централізованого опалення.

Причиною відключення стало те, що "Станіславська теплоенергетична компанія", яка обслуговувала будинок, — збанкрутувала, а змоги під'єднати до іншої немає. Тому всі мешканці будинку повинні перейти на індивідуальне опалення.

Цього літа Тетяна Морочило поміняла у своїй квартирі газовий лічильник.

За його заміну, каже, заплатила п'ять тисяч гривень, хоча згідно з договором працівники "Івано-Франківськгазу" мали поміняти лічильник безкоштовно. Також жінка встановила газовий котел, але не може його запустити.

"Сказали, що треба проєкт для того, аби зробити врізку до котла. Котел висить, і ще не знаю, скільки буде висіти. І сказали: "До тих пір проєкт вам ніхто не буде робити, доки ви й всі мешканці будинку не оплатите за зовнішні фасадні труби, їхню заміну і підземні труби", — пояснює жінка.

Наталія Карсюк розповідає, що приблизно вісім років тому вона також планувала перейти на індивідуальне опалення. Тоді, каже, потрібно було, щоб перейшли також і сусіди. Тепер, зі слів жінки, представники міськвиконкому обіцяли допомогти зі встановленням – компенсувати з міського бюджету частину витрат.

Жінка каже, що перехід на автономне опалення дуже дорогий, адже потрібно замінити зовнішні та підземні труби, а газовики, за її словами, відмовляються проводити будь-які роботи, поки усі мешканці не заплатять.

"Труби та стояки коштували мені 8 070 грн. А ще – труби, робота, запчастини, інструменти, матеріали. Крім того, ще треба буде робити індивідуальний план на кожну квартиру. В мене буде реконструкція. Тобто газовий котел мені треба буде переставити на другу стіну. В мене – суцільна кухня, туди вже ніяк не під'єднати. І за це мені ще 10 тисяч треба заплатити".

За словами директора з капітального будівництва АТ "Івано-Франківськгаз" Олександра Мандрика, підприємство не веде будівельно-монтажних робіт через те, що мешканці будинку не оплатили послуги.

"Проєкт на сьогодні погоджений. Люди займаються встановленням газових лічильників. Як тільки їх встановлять, ми одразу розпочнемо заміну фасадного газопроводу", – заявив директор.

Через відключення усього будинку на вулиці Бандери, 60 від опалення, у підвалі може виникнути проблема з комунікаціями, говорить мешканець цього будинку Ростислав Білий.

"Коли на вулиці буде -15-20°C, то через холодне водопостачання труби просто порвуться. Тим більше, що вони не у доброму технічному стані. Каналізація може замерзнути. Тобто це буде повний колапс для мешканців будинку", – зауважив чоловік.

Будинок на Бандери, 60 обслуговує компанія "Комфортний дім". У телефонній розмові головний інженер підприємства Ярослав Баб'як сказав, що для того, аби утеплити підвал, мешканці повинні звернутися до компанії із протоколом будинкових зборів, де понад 75% людей – за проведення робіт. Такого звернення від мешканців, каже інженер, поки не було.

"Ми виїжджаємо на місце, робимо заміри, рахуємо кошторис. Ми людям тоді кажемо ціну, а далі – воля людей. Хочуть вони це робити – будь ласка, ми готові. Оплачують авансові платежі – ми стаємо до роботи", – пояснює Ярослав Баб'як.

Щоб дізнатися, скільки будинків в Івано-Франківську опинилися у схожій ситуації, журналісти звернулися за коментарем до заступника міського голови Руслана Гайди, проте наразі він відмовився коментувати цю інформацію.


Коментарі (2)

Я 2021.09.25, 14:58

Вихід дуже простий - повернення газконтори у власність громади, оскільки теперішній власник є неефективним та зловживає монопольним становищем.

Олекса 2021.09.25, 21:13

Дешевший, надійніший, екологічніший та безпечний варіант – будинкова котельна.

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1085
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

407
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14257 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1643
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

925
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6272

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

691

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1517

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

565
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

704
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1624
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

642
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

931
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5975
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13899
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

308
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

604
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2