Перебування офіційної делегації Івано-Франківської ТПП в Німеччині. Підсумки

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП.

Програма перебування видалася насиченою та містила багато зустрічей з представниками місцевої влади та бізнесу.

Повсюди відчувалася велика зацікавленість Україною. Багато прапорів України. А в містечку Лер ми навіть випадково потрапили на мітинг-пікет місцевих мешканців в підтримку України.

Такий мітинг тут проводять щотижня в той самий час. Організовує мітинг місцевий осередок Партії зелених Німеччини, яка входить в урядову коаліцію. На всіх зустрічах ми завжди відчували велику та хвилюючу підтримку і симпатію до України.

Щотижневий мітинг в підтримку України в містечку Лер

Під час засідання президії Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені ми подякували німецькому уряду, німецьким волонтерам, бізнесменам та всім німцям за дуже вагому та хвилюючу військову, економічну та гуманітарну підтримку України в ці непрості часи.

«Україна дуже швидко після нашої перемоги стане членом Євросоюзу. І тому ми закликаємо німецький бізнес готуватися до інвестування в Україну…

…Україна володіє третиною світових чорноземів, в Україні є 117 видів корисних копалин. В тому числі значні запаси літію, титану, марганцевої руди, сланцевого газу, залізної руди.

В Україні є прекрасна школа інженерів, зокрема в ВПК - українські інженери створили ракету Нептун, яка потопила флагманський крейсер «Москва», ми збудували найбільший у світі літак «Мрія», українці виробляють або виробляли авіамотори, авіаносні крейсери, космічні ракети, танки та інші високотехнологічні вироби.

Разом з цим, ми вбачаємо перспективи в розвитку креативних індустрій - ІТ, архітектури та урбаністики, кіно. Безперечно Україна стане ще цікавішою для туризму», - про це ми говорили у своїй презентації для німецьких підприємців.

Презентація інвестиційних можливостей України загалом та Івано-Франківщини зокрема викликала жвавий інтерес серед німецьких бізнесменів, про що свідчили десятки запитань від присутніх підприємців та журналістів.

«Ми готові до взаємовигідної співпраці з німецьким бізнесом. Перше - інвестиції, друге - кредити та третє - технології - це те, що найбільш потрібне Україні від партнерів з Німеччини», - такою була підсумкова теза нашої презентації.

Керівники Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу - президент палати доктор Бернард Бронс та директор Макс-Мартін Дейнхард висловили переконання в налагодженні взаємовигідної співпраці між підприємцями країн та торгово-промисловими палатами.

Зустріч з бізнесом та ЗМІ регіону в Торгово-промисловій палаті Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині була і зустріч з Арно Ульріхом, бургомістром громади містечка Іглов.

Це невелика громада на крайньому північному заході Німеччини з населенням близько тринадцяти тисяч мешканців.

З перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів громада Іглов одразу ж відгукнулася та ініціювала збір та відправлення гуманітарної допомоги в Україну та до польсько-українського кордону, підтримку біженців з України.

«Зараз в нашій громаді перебуває 80 українців. Майже всі - жінки та діти. Ми забезпечили їх житлом, наші мешканці допомагали всім, чим могли. До прикладу, одна жінка з України приїхала з трьома маленькими дітьми.

Вони виїжджали дуже швидко. І діти мали рюкзачки, але вони склали туди те, що було для них цінне - улюблені іграшки й щось таке, що не є вкрай необхідним. Вони не мали одягу, памперсів, іншого необхідного. І наші люди одразу ж відгукнулися, вся мерія була заповнена речами для допомоги.

Люди передавали велосипеди, бо до школи інколи є кілька кілометрів, і велосипеди є важливими. Одяг, засоби гігієни та інше… Українцям в нас в громаді допомагають і волонтери, і штатні працівники мерії», - розповів Арно Ульріх.

Результатом зустрічі делегації з бургомістром Іглов стала і ініціатива щодо можливого майбутнього побратимства німецького Іглов та громади Богородчан на Івано-Франківщині.

В мерії громади Іглов з бургомістром Арно Ульріхом

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині також була зустріч з депутатом німецького Бундестагу, членом партії зелених, Юліаном Пальке та депутатом регіонального парламенту Міха Гальфвассером.

Під час зустрічі обговорили питання регіонального співробітництва та підтримки України. Зокрема, німецькі депутати розповіли про можливість переобладнання для подальшої передачі Україні мікроавтобусів під автомобілі швидкої медичної допомоги.

Спілкування з депутатом Бундестагу Юліаном Пальке

Наступна зустріч. Голова ради директорів Sparkasse (ощадбанку) регіону Лер-Вітмунд Карстен Рінне розповів про можливе майбутнє кредитування українського бізнесу, зокрема проєктів українських підприємців в Німеччині. Такі можливості з’являться після очікуваних рішень європейських структур. 

В Sparkasse (ощадбанку) регіону Леер-Вітмунд з головою ради директорів Карстеном Рінне 

В місті Емдені була дуже цікава зустріч в компанії Енеркон, яка є одним зі світових лідерів з виробництва вітряків.

Зокрема, компанія виробляє вітряки-рекордсмени Е126, які мають висоту 198 метрів, діаметр лопатей 128 метрів, а електричну потужність 7580 кіловатів.

Під час перебування в Німеччині офіційна делегація Івано-Франківської ТПП зустрілася з Яном-Берндом Мантаєм, відповідальним за Business Development Central & Northern Europe.

Ян-Бернард Мантай розповів, що компанія Енеркон надає унікальні послуги, виробляє, монтує та проводить гарантійний супровід вітряків, яких працює по світу, від Чилі до В’єтнаму, вже десятки тисяч. Окупність вітряків складає сім років, при тому, що період роботи вітряка без втручань складає 25 років!

Компанія розробляє проєкти та розрахунки під конкретні кліматичні та географічні умови, проводить монтаж та будівництво всієї необхідної інфраструктури - доріг, комунікацій, ліній. Монтує навіть насипні «острови» для монтажу вітряків у вологій та болотистій місцевості.

Цікаво, що компанія гарантує ефективну роботу вітряків протягом 96% розрахункового часу експлуатації, а у випадку меншого показника - доплачує компаніям-виробникам електроенергії «втрачені» гроші!

Під час зустрічі в Енерконі ми розповіли про «вітрові можливості» України, зокрема про регіони Карпат та Причорномор‘я та висловили сподівання на майбутню взаємовигідну роботу компанії в Україні.

В компанії Енеркон – світовому лідері з виробництва та обслуговування вітрових електростанцій

Підсумовуючи: дуже позитивні враження від всіх зустрічей, велика віра в те, що Україна після перемоги стане ще цікавішою для світу, для топових інвесторів та корпорацій, для туризму.

Адже вже зараз всі з цікавістю спостерігають за країною і народом, який стоїть на передовій в боротьбі світла над темрявою, демократії над деспотією, порядку над хаосом.

Андрій Левкович,

Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

734
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2300
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2023
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2040
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6152 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2326 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

198

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1019

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1009

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1269
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

116
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

496
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1956
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26383
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

443
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10356 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

451
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

299
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

454
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

528
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1461