Перебування офіційної делегації Івано-Франківської ТПП в Німеччині. Підсумки

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП.

Програма перебування видалася насиченою та містила багато зустрічей з представниками місцевої влади та бізнесу.

Повсюди відчувалася велика зацікавленість Україною. Багато прапорів України. А в містечку Лер ми навіть випадково потрапили на мітинг-пікет місцевих мешканців в підтримку України.

Такий мітинг тут проводять щотижня в той самий час. Організовує мітинг місцевий осередок Партії зелених Німеччини, яка входить в урядову коаліцію. На всіх зустрічах ми завжди відчували велику та хвилюючу підтримку і симпатію до України.

Щотижневий мітинг в підтримку України в містечку Лер

Під час засідання президії Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені ми подякували німецькому уряду, німецьким волонтерам, бізнесменам та всім німцям за дуже вагому та хвилюючу військову, економічну та гуманітарну підтримку України в ці непрості часи.

«Україна дуже швидко після нашої перемоги стане членом Євросоюзу. І тому ми закликаємо німецький бізнес готуватися до інвестування в Україну…

…Україна володіє третиною світових чорноземів, в Україні є 117 видів корисних копалин. В тому числі значні запаси літію, титану, марганцевої руди, сланцевого газу, залізної руди.

В Україні є прекрасна школа інженерів, зокрема в ВПК - українські інженери створили ракету Нептун, яка потопила флагманський крейсер «Москва», ми збудували найбільший у світі літак «Мрія», українці виробляють або виробляли авіамотори, авіаносні крейсери, космічні ракети, танки та інші високотехнологічні вироби.

Разом з цим, ми вбачаємо перспективи в розвитку креативних індустрій - ІТ, архітектури та урбаністики, кіно. Безперечно Україна стане ще цікавішою для туризму», - про це ми говорили у своїй презентації для німецьких підприємців.

Презентація інвестиційних можливостей України загалом та Івано-Франківщини зокрема викликала жвавий інтерес серед німецьких бізнесменів, про що свідчили десятки запитань від присутніх підприємців та журналістів.

«Ми готові до взаємовигідної співпраці з німецьким бізнесом. Перше - інвестиції, друге - кредити та третє - технології - це те, що найбільш потрібне Україні від партнерів з Німеччини», - такою була підсумкова теза нашої презентації.

Керівники Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу - президент палати доктор Бернард Бронс та директор Макс-Мартін Дейнхард висловили переконання в налагодженні взаємовигідної співпраці між підприємцями країн та торгово-промисловими палатами.

Зустріч з бізнесом та ЗМІ регіону в Торгово-промисловій палаті Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині була і зустріч з Арно Ульріхом, бургомістром громади містечка Іглов.

Це невелика громада на крайньому північному заході Німеччини з населенням близько тринадцяти тисяч мешканців.

З перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів громада Іглов одразу ж відгукнулася та ініціювала збір та відправлення гуманітарної допомоги в Україну та до польсько-українського кордону, підтримку біженців з України.

«Зараз в нашій громаді перебуває 80 українців. Майже всі - жінки та діти. Ми забезпечили їх житлом, наші мешканці допомагали всім, чим могли. До прикладу, одна жінка з України приїхала з трьома маленькими дітьми.

Вони виїжджали дуже швидко. І діти мали рюкзачки, але вони склали туди те, що було для них цінне - улюблені іграшки й щось таке, що не є вкрай необхідним. Вони не мали одягу, памперсів, іншого необхідного. І наші люди одразу ж відгукнулися, вся мерія була заповнена речами для допомоги.

Люди передавали велосипеди, бо до школи інколи є кілька кілометрів, і велосипеди є важливими. Одяг, засоби гігієни та інше… Українцям в нас в громаді допомагають і волонтери, і штатні працівники мерії», - розповів Арно Ульріх.

Результатом зустрічі делегації з бургомістром Іглов стала і ініціатива щодо можливого майбутнього побратимства німецького Іглов та громади Богородчан на Івано-Франківщині.

В мерії громади Іглов з бургомістром Арно Ульріхом

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині також була зустріч з депутатом німецького Бундестагу, членом партії зелених, Юліаном Пальке та депутатом регіонального парламенту Міха Гальфвассером.

Під час зустрічі обговорили питання регіонального співробітництва та підтримки України. Зокрема, німецькі депутати розповіли про можливість переобладнання для подальшої передачі Україні мікроавтобусів під автомобілі швидкої медичної допомоги.

Спілкування з депутатом Бундестагу Юліаном Пальке

Наступна зустріч. Голова ради директорів Sparkasse (ощадбанку) регіону Лер-Вітмунд Карстен Рінне розповів про можливе майбутнє кредитування українського бізнесу, зокрема проєктів українських підприємців в Німеччині. Такі можливості з’являться після очікуваних рішень європейських структур. 

В Sparkasse (ощадбанку) регіону Леер-Вітмунд з головою ради директорів Карстеном Рінне 

В місті Емдені була дуже цікава зустріч в компанії Енеркон, яка є одним зі світових лідерів з виробництва вітряків.

Зокрема, компанія виробляє вітряки-рекордсмени Е126, які мають висоту 198 метрів, діаметр лопатей 128 метрів, а електричну потужність 7580 кіловатів.

Під час перебування в Німеччині офіційна делегація Івано-Франківської ТПП зустрілася з Яном-Берндом Мантаєм, відповідальним за Business Development Central & Northern Europe.

Ян-Бернард Мантай розповів, що компанія Енеркон надає унікальні послуги, виробляє, монтує та проводить гарантійний супровід вітряків, яких працює по світу, від Чилі до В’єтнаму, вже десятки тисяч. Окупність вітряків складає сім років, при тому, що період роботи вітряка без втручань складає 25 років!

Компанія розробляє проєкти та розрахунки під конкретні кліматичні та географічні умови, проводить монтаж та будівництво всієї необхідної інфраструктури - доріг, комунікацій, ліній. Монтує навіть насипні «острови» для монтажу вітряків у вологій та болотистій місцевості.

Цікаво, що компанія гарантує ефективну роботу вітряків протягом 96% розрахункового часу експлуатації, а у випадку меншого показника - доплачує компаніям-виробникам електроенергії «втрачені» гроші!

Під час зустрічі в Енерконі ми розповіли про «вітрові можливості» України, зокрема про регіони Карпат та Причорномор‘я та висловили сподівання на майбутню взаємовигідну роботу компанії в Україні.

В компанії Енеркон – світовому лідері з виробництва та обслуговування вітрових електростанцій

Підсумовуючи: дуже позитивні враження від всіх зустрічей, велика віра в те, що Україна після перемоги стане ще цікавішою для світу, для топових інвесторів та корпорацій, для туризму.

Адже вже зараз всі з цікавістю спостерігають за країною і народом, який стоїть на передовій в боротьбі світла над темрявою, демократії над деспотією, порядку над хаосом.

Андрій Левкович,

Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати


20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

285
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2213
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1617
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1923
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5536 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4063

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1035

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1047

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1560

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1052
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

799
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

664
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14464
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10319
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5973
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

544
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5211 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28380 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

411
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

543
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

383
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

571