Перебування офіційної делегації Івано-Франківської ТПП в Німеччині. Підсумки

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП.

Програма перебування видалася насиченою та містила багато зустрічей з представниками місцевої влади та бізнесу.

Повсюди відчувалася велика зацікавленість Україною. Багато прапорів України. А в містечку Лер ми навіть випадково потрапили на мітинг-пікет місцевих мешканців в підтримку України.

Такий мітинг тут проводять щотижня в той самий час. Організовує мітинг місцевий осередок Партії зелених Німеччини, яка входить в урядову коаліцію. На всіх зустрічах ми завжди відчували велику та хвилюючу підтримку і симпатію до України.

Щотижневий мітинг в підтримку України в містечку Лер

Під час засідання президії Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені ми подякували німецькому уряду, німецьким волонтерам, бізнесменам та всім німцям за дуже вагому та хвилюючу військову, економічну та гуманітарну підтримку України в ці непрості часи.

«Україна дуже швидко після нашої перемоги стане членом Євросоюзу. І тому ми закликаємо німецький бізнес готуватися до інвестування в Україну…

…Україна володіє третиною світових чорноземів, в Україні є 117 видів корисних копалин. В тому числі значні запаси літію, титану, марганцевої руди, сланцевого газу, залізної руди.

В Україні є прекрасна школа інженерів, зокрема в ВПК - українські інженери створили ракету Нептун, яка потопила флагманський крейсер «Москва», ми збудували найбільший у світі літак «Мрія», українці виробляють або виробляли авіамотори, авіаносні крейсери, космічні ракети, танки та інші високотехнологічні вироби.

Разом з цим, ми вбачаємо перспективи в розвитку креативних індустрій - ІТ, архітектури та урбаністики, кіно. Безперечно Україна стане ще цікавішою для туризму», - про це ми говорили у своїй презентації для німецьких підприємців.

Презентація інвестиційних можливостей України загалом та Івано-Франківщини зокрема викликала жвавий інтерес серед німецьких бізнесменів, про що свідчили десятки запитань від присутніх підприємців та журналістів.

«Ми готові до взаємовигідної співпраці з німецьким бізнесом. Перше - інвестиції, друге - кредити та третє - технології - це те, що найбільш потрібне Україні від партнерів з Німеччини», - такою була підсумкова теза нашої презентації.

Керівники Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу - президент палати доктор Бернард Бронс та директор Макс-Мартін Дейнхард висловили переконання в налагодженні взаємовигідної співпраці між підприємцями країн та торгово-промисловими палатами.

Зустріч з бізнесом та ЗМІ регіону в Торгово-промисловій палаті Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині була і зустріч з Арно Ульріхом, бургомістром громади містечка Іглов.

Це невелика громада на крайньому північному заході Німеччини з населенням близько тринадцяти тисяч мешканців.

З перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів громада Іглов одразу ж відгукнулася та ініціювала збір та відправлення гуманітарної допомоги в Україну та до польсько-українського кордону, підтримку біженців з України.

«Зараз в нашій громаді перебуває 80 українців. Майже всі - жінки та діти. Ми забезпечили їх житлом, наші мешканці допомагали всім, чим могли. До прикладу, одна жінка з України приїхала з трьома маленькими дітьми.

Вони виїжджали дуже швидко. І діти мали рюкзачки, але вони склали туди те, що було для них цінне - улюблені іграшки й щось таке, що не є вкрай необхідним. Вони не мали одягу, памперсів, іншого необхідного. І наші люди одразу ж відгукнулися, вся мерія була заповнена речами для допомоги.

Люди передавали велосипеди, бо до школи інколи є кілька кілометрів, і велосипеди є важливими. Одяг, засоби гігієни та інше… Українцям в нас в громаді допомагають і волонтери, і штатні працівники мерії», - розповів Арно Ульріх.

Результатом зустрічі делегації з бургомістром Іглов стала і ініціатива щодо можливого майбутнього побратимства німецького Іглов та громади Богородчан на Івано-Франківщині.

В мерії громади Іглов з бургомістром Арно Ульріхом

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині також була зустріч з депутатом німецького Бундестагу, членом партії зелених, Юліаном Пальке та депутатом регіонального парламенту Міха Гальфвассером.

Під час зустрічі обговорили питання регіонального співробітництва та підтримки України. Зокрема, німецькі депутати розповіли про можливість переобладнання для подальшої передачі Україні мікроавтобусів під автомобілі швидкої медичної допомоги.

Спілкування з депутатом Бундестагу Юліаном Пальке

Наступна зустріч. Голова ради директорів Sparkasse (ощадбанку) регіону Лер-Вітмунд Карстен Рінне розповів про можливе майбутнє кредитування українського бізнесу, зокрема проєктів українських підприємців в Німеччині. Такі можливості з’являться після очікуваних рішень європейських структур. 

В Sparkasse (ощадбанку) регіону Леер-Вітмунд з головою ради директорів Карстеном Рінне 

В місті Емдені була дуже цікава зустріч в компанії Енеркон, яка є одним зі світових лідерів з виробництва вітряків.

Зокрема, компанія виробляє вітряки-рекордсмени Е126, які мають висоту 198 метрів, діаметр лопатей 128 метрів, а електричну потужність 7580 кіловатів.

Під час перебування в Німеччині офіційна делегація Івано-Франківської ТПП зустрілася з Яном-Берндом Мантаєм, відповідальним за Business Development Central & Northern Europe.

Ян-Бернард Мантай розповів, що компанія Енеркон надає унікальні послуги, виробляє, монтує та проводить гарантійний супровід вітряків, яких працює по світу, від Чилі до В’єтнаму, вже десятки тисяч. Окупність вітряків складає сім років, при тому, що період роботи вітряка без втручань складає 25 років!

Компанія розробляє проєкти та розрахунки під конкретні кліматичні та географічні умови, проводить монтаж та будівництво всієї необхідної інфраструктури - доріг, комунікацій, ліній. Монтує навіть насипні «острови» для монтажу вітряків у вологій та болотистій місцевості.

Цікаво, що компанія гарантує ефективну роботу вітряків протягом 96% розрахункового часу експлуатації, а у випадку меншого показника - доплачує компаніям-виробникам електроенергії «втрачені» гроші!

Під час зустрічі в Енерконі ми розповіли про «вітрові можливості» України, зокрема про регіони Карпат та Причорномор‘я та висловили сподівання на майбутню взаємовигідну роботу компанії в Україні.

В компанії Енеркон – світовому лідері з виробництва та обслуговування вітрових електростанцій

Підсумовуючи: дуже позитивні враження від всіх зустрічей, велика віра в те, що Україна після перемоги стане ще цікавішою для світу, для топових інвесторів та корпорацій, для туризму.

Адже вже зараз всі з цікавістю спостерігають за країною і народом, який стоїть на передовій в боротьбі світла над темрявою, демократії над деспотією, порядку над хаосом.

Андрій Левкович,

Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати


15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2245
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

2458
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1563
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1893
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4971
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

3128 1

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

362

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

574

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1004

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1605
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

228
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

452
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

971
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

370
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

644
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7375
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

884
22.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32912 1
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

859
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

826
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1699
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

826