Печеніжинська громада ділилась досвідом врядування з делегацією з Надвірнянщини (фото)

 

 

У рамках проекту Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації), 12 жовтня представники потенційних Делятинської, Ланчинської і Надвірнянської об’єднаних територіальних громад відвідали Печеніжинську громаду для вивчення досвіду функціонування місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

 

Печеніжинський селищний голова Ігор Довірак та керівники структурних підрозділів селищної ради поділились з учасниками стажування власним досвідом у питаннях організації роботи органів місцевого самоврядування, управління освітньою, культурною, фінансовою і комунальною сферами.

 

За словами Ігоря Довірака, після об’єднання Печеніжинська громада стала по-справжньому самоврядною оскільки розширились повноваження, а місцеве самоврядування володіє більшими фінансовими можливостями для розвитку населених пунктів об’єднаної громади. Фінансова самостійність та широкі повноваження дали можливість поліпшити доступ громадян до адміністративних послуг та поліпшити якість цих послуг, таким чином наблизивши місцеву владу до громадян.

 

Про бюджетну сферу місцевого самоврядування і процес об’єднання громад на Прикарпатті учасникам заходу розповів Юрій Стефанчук, представник Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань у Івано-Франківській області.

 

«Існуючі об’єднані громади  демонструють фінансову самостійність та можливість міжбюджетних  відносин, а   головне, що на місцях з’явилися кошти. Це ресурс, який дозволяє нам розвивати села» – заявив Юрій Стефанчук.

 

За інформацією експерта 7 об’єднаних громад, в яких відбудуться вибори 18  грудня 2016 року, збільшать свої власні надходження в 2,2 рази, порівняно з 2016 роком, що становитиме понад 30 мільйонів гривень. Сума податку з доходів фізичних осіб у цих громадах становитиме близько 16,5 мільйонів гривень який до моменту утворення цих об’єднаних територіальних громад, згідно з чинним законодавством, зараховується до районного бюджету.   

 

«Законодавець делегує повноваження, що отримають майбутні об’єднані громади, закріплюючи і делегування фінансових ресурсів на їх виконання, мова йде про освітню та медичну субвенції. Інфраструктурна субвенція, яку отримають після об’єднання  громади це додатковий ресурс для розвитку. Наприклад, у 2016 році трьома об’єднаними громадами було залучено 21,9 мільйонів гривень» – підкреслює  Юрій Стефанчук

 

Голова Делятинської селищної ради Петро Якимець, який був учасником стажування, на запитання про те, чому необхідно об’єднуватись громадам, відповів: «Насамперед тому, що можна буде щось зробити у тих населених пунктах, які постійно були дотаційними і які ніколи не мали грошей».

 

За його словами  низка  сіл, які у майбутньому мають увійти у Делятинську ОТГ раніше просили грошей у органів влади для здійснення таких робіт, як наприклад, накрити дах Народного дому чи зробити ремонт у школах, а у випадку об’єднання, вони з інфраструктурної субвенції матимуть ці кошти на виконання необхідних робіт.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) у партнерстві з Громадянською мережею ОПОРА (представництво в Івано-Франківській області), здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 

Думки та точки зору в цій публікації відображають позиції виключно її авторів і можуть не співпадати з позицією Європейського Союзу, Інституту громадянського суспільства та Фонду Східна Європа.

 

 


13.10.2016 615 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2185
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1015
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

998
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2138
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3599
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2532 6

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

837

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

728

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

692

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10357
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1201
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5313
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1036
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2833
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1200
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

278 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

738
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

631
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

680