Печеніжинська громада ділилась досвідом врядування з делегацією з Надвірнянщини (фото)

 

 

У рамках проекту Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації), 12 жовтня представники потенційних Делятинської, Ланчинської і Надвірнянської об’єднаних територіальних громад відвідали Печеніжинську громаду для вивчення досвіду функціонування місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

 

Печеніжинський селищний голова Ігор Довірак та керівники структурних підрозділів селищної ради поділились з учасниками стажування власним досвідом у питаннях організації роботи органів місцевого самоврядування, управління освітньою, культурною, фінансовою і комунальною сферами.

 

За словами Ігоря Довірака, після об’єднання Печеніжинська громада стала по-справжньому самоврядною оскільки розширились повноваження, а місцеве самоврядування володіє більшими фінансовими можливостями для розвитку населених пунктів об’єднаної громади. Фінансова самостійність та широкі повноваження дали можливість поліпшити доступ громадян до адміністративних послуг та поліпшити якість цих послуг, таким чином наблизивши місцеву владу до громадян.

 

Про бюджетну сферу місцевого самоврядування і процес об’єднання громад на Прикарпатті учасникам заходу розповів Юрій Стефанчук, представник Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань у Івано-Франківській області.

 

«Існуючі об’єднані громади  демонструють фінансову самостійність та можливість міжбюджетних  відносин, а   головне, що на місцях з’явилися кошти. Це ресурс, який дозволяє нам розвивати села» – заявив Юрій Стефанчук.

 

За інформацією експерта 7 об’єднаних громад, в яких відбудуться вибори 18  грудня 2016 року, збільшать свої власні надходження в 2,2 рази, порівняно з 2016 роком, що становитиме понад 30 мільйонів гривень. Сума податку з доходів фізичних осіб у цих громадах становитиме близько 16,5 мільйонів гривень який до моменту утворення цих об’єднаних територіальних громад, згідно з чинним законодавством, зараховується до районного бюджету.   

 

«Законодавець делегує повноваження, що отримають майбутні об’єднані громади, закріплюючи і делегування фінансових ресурсів на їх виконання, мова йде про освітню та медичну субвенції. Інфраструктурна субвенція, яку отримають після об’єднання  громади це додатковий ресурс для розвитку. Наприклад, у 2016 році трьома об’єднаними громадами було залучено 21,9 мільйонів гривень» – підкреслює  Юрій Стефанчук

 

Голова Делятинської селищної ради Петро Якимець, який був учасником стажування, на запитання про те, чому необхідно об’єднуватись громадам, відповів: «Насамперед тому, що можна буде щось зробити у тих населених пунктах, які постійно були дотаційними і які ніколи не мали грошей».

 

За його словами  низка  сіл, які у майбутньому мають увійти у Делятинську ОТГ раніше просили грошей у органів влади для здійснення таких робіт, як наприклад, накрити дах Народного дому чи зробити ремонт у школах, а у випадку об’єднання, вони з інфраструктурної субвенції матимуть ці кошти на виконання необхідних робіт.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) у партнерстві з Громадянською мережею ОПОРА (представництво в Івано-Франківській області), здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 

Думки та точки зору в цій публікації відображають позиції виключно її авторів і можуть не співпадати з позицією Європейського Союзу, Інституту громадянського суспільства та Фонду Східна Європа.

 

 


13.10.2016 631 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1610
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3071
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1073
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1118
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1144 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3396 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

165

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1050

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

870

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

397
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

265
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2438
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1200
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1249
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

509
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15140
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7442
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

275
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

85
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

338
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

343
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

434