"Пацієнтки очікують "чарівну пігулку": як харчування та спосіб життя впливають на жіноче здоров’я

Здоров’я жінки — це не тільки її впевненість у собі, а й ресурс, який впливає на якість життя, працездатність та емоційний стан. 

Як харчування та спосіб життя впливають на жіноче здоров’я, журналістка Фіртки поспілкувалася з акушер-гінекологинею, онкогінекологинею Оленою Бартловською.

"Правильне харчування та активний спосіб життя вкрай важливі. Пацієнти часто приходять і очікують "чарівну пігулку", але насправді харчування та спосіб життя — це запорука загального та зокрема гінекологічного здоров'я на сто відсотків.

Доведено, що більшість захворювань пов’язані з побутовими умовами, соціально-економічними сферами в нашому житті. Тому важливо дотримуватися здорового харчування, мінімізувати вживання легкозасвоюваних вуглеводів", — каже Олена Бартловська.

Олена Бартловська пояснює, якщо організм отримує необхідні поживні речовини, він працює злагоджено.

"Але, коли чогось бракує або надлишок непотрібних речовин, він починає працювати неправильно.

Наприклад, дефіцит вітаміну D впливає на синтез гормонів, оскільки він є субстратом для їхнього вироблення. Дефіцит заліза призводить до низького гемоглобіну, що погіршує самопочуття, викликає рясні менструації. А рясніші менструації це ще нижчий рівень гемоглобіну. Це вже замкнуте коло, яке не можна розірвати. 

Особливо важливо звертати увагу на це у молодих дівчат, яких часто турбують болючі або надмірні менструації", — зазначає Олена Бартловська.

Окрім медикаментозного лікування, акцент має бути на способі життя:

  • достатньому сну (без телефону перед сном),
  • збалансованому харчуванні,
  • регулярному сніданку,
  • мінімізації вживання газованих напоїв і солодощів.

"Сьогодні солодка їжа дуже популярна та доступна. І будь-які продукти, які містять багато цукрів, блокують імунну систему. Тобто, імунна система починає працювати в слабшому режимі та не реагує на будь-які інфекційні фактори, які потрапляють в організм.

Також, внаслідок надлишку глюкози, у нас розвивається інсулінорезистентність. Це нечутливість до інсуліну, тобто, підшлункова постійно його виділяє. Особливо це стосується тих людей, які не мають визначених прийомів їжі, а які під'їдають. Враховуйте, кожен раз, коли ми щось ставимо в рот, у нас підшлункова виділяє інсулін.

І відповідно внаслідок такої не ритмічної роботи, а постійної роботи, у нас розвивається інсулінорезистентність, тобто, організм вже нечутливий до інсуліну, а це призводить до розвитку полікістозу.

Сам полікістоз супроводжується ановуляторними циклами, тривалими циклами, відсутністю овуляції, а потім виникають проблеми з зачаттям, надмірна вага. Тобто виникає каскад порушень", — підкреслює Олена Бартловська.

Більше читайте у матеріалі: Вплив стресу на жіноче здоров'я, статеві інфекції та вагітність після сорока: інтерв'ю з гінекологинею Оленою Бартловською


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Медицина творить дива": які найпоширеніші причини безпліддя у жінок і як їх діагностувати

Може нашкодити психіці: івано-франківська гінекологиня про ранню вагітність та особливості її перебігу

Чи існують вікові особливості у догляді за жіночим здоров'ям: консультує івано-франківська гінекологиня

Як часто перевіряти гормональний фон та симптоми, коли треба звертатися до лікаря — консультує гінекологиня


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

667
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1004
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1466
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665