"Пацієнтки очікують "чарівну пігулку": як харчування та спосіб життя впливають на жіноче здоров’я

Здоров’я жінки — це не тільки її впевненість у собі, а й ресурс, який впливає на якість життя, працездатність та емоційний стан. 

Як харчування та спосіб життя впливають на жіноче здоров’я, журналістка Фіртки поспілкувалася з акушер-гінекологинею, онкогінекологинею Оленою Бартловською.

"Правильне харчування та активний спосіб життя вкрай важливі. Пацієнти часто приходять і очікують "чарівну пігулку", але насправді харчування та спосіб життя — це запорука загального та зокрема гінекологічного здоров'я на сто відсотків.

Доведено, що більшість захворювань пов’язані з побутовими умовами, соціально-економічними сферами в нашому житті. Тому важливо дотримуватися здорового харчування, мінімізувати вживання легкозасвоюваних вуглеводів", — каже Олена Бартловська.

Олена Бартловська пояснює, якщо організм отримує необхідні поживні речовини, він працює злагоджено.

"Але, коли чогось бракує або надлишок непотрібних речовин, він починає працювати неправильно.

Наприклад, дефіцит вітаміну D впливає на синтез гормонів, оскільки він є субстратом для їхнього вироблення. Дефіцит заліза призводить до низького гемоглобіну, що погіршує самопочуття, викликає рясні менструації. А рясніші менструації це ще нижчий рівень гемоглобіну. Це вже замкнуте коло, яке не можна розірвати. 

Особливо важливо звертати увагу на це у молодих дівчат, яких часто турбують болючі або надмірні менструації", — зазначає Олена Бартловська.

Окрім медикаментозного лікування, акцент має бути на способі життя:

  • достатньому сну (без телефону перед сном),
  • збалансованому харчуванні,
  • регулярному сніданку,
  • мінімізації вживання газованих напоїв і солодощів.

"Сьогодні солодка їжа дуже популярна та доступна. І будь-які продукти, які містять багато цукрів, блокують імунну систему. Тобто, імунна система починає працювати в слабшому режимі та не реагує на будь-які інфекційні фактори, які потрапляють в організм.

Також, внаслідок надлишку глюкози, у нас розвивається інсулінорезистентність. Це нечутливість до інсуліну, тобто, підшлункова постійно його виділяє. Особливо це стосується тих людей, які не мають визначених прийомів їжі, а які під'їдають. Враховуйте, кожен раз, коли ми щось ставимо в рот, у нас підшлункова виділяє інсулін.

І відповідно внаслідок такої не ритмічної роботи, а постійної роботи, у нас розвивається інсулінорезистентність, тобто, організм вже нечутливий до інсуліну, а це призводить до розвитку полікістозу.

Сам полікістоз супроводжується ановуляторними циклами, тривалими циклами, відсутністю овуляції, а потім виникають проблеми з зачаттям, надмірна вага. Тобто виникає каскад порушень", — підкреслює Олена Бартловська.

Більше читайте у матеріалі: Вплив стресу на жіноче здоров'я, статеві інфекції та вагітність після сорока: інтерв'ю з гінекологинею Оленою Бартловською


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Медицина творить дива": які найпоширеніші причини безпліддя у жінок і як їх діагностувати

Може нашкодити психіці: івано-франківська гінекологиня про ранню вагітність та особливості її перебігу

Чи існують вікові особливості у догляді за жіночим здоров'ям: консультує івано-франківська гінекологиня

Як часто перевіряти гормональний фон та симптоми, коли треба звертатися до лікаря — консультує гінекологиня


Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

908
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1936 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

888
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2815
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1926
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3168

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

699

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

877

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1297

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1894
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

594
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

797
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1274
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1042
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

779
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1036
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7670
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1000
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3792
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

893
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1471
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1236 1