Як часто перевіряти гормональний фон та симптоми, коли треба звертатися до лікаря — консультує гінекологиня

фото: ілюстративне


Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань.

Як часто потрібно перевіряти гормональний фон та з якими симптомами звертатися до лікаря, журналістка Фіртки поспілкувалася з акушер-гінекологинею, онкогінекологинею Оленою Бартловською.

Гінекологиня каже, якщо пацієнтку нічого не турбує, вона почувається абсолютно здоровою, тоді потрібні щорічні візити до лікаря.

"Якщо немає порушень менструального циклу, проблем із зачаттям, то перевіряти гормональний фон просто так немає потреби.

Ми перевіряємо гормональний фон у пацієнток, які скаржаться на затримку менструації, передчасну менструацію, надмірне оволосіння в зонах підборіддя, верхньої губи, навколо сосків, білої лінії живота, внутрішньої поверхні стегон.

Також, якщо пацієнтка скаржиться, що у неї з'явилися розтяжки, скаржиться на різке збільшення ваги, наприклад, коли за короткий період людина набрала понад 10 кілограмів.

Хоча вага здебільшого набирається через харчування, іноді це може бути пов’язано з гормонами", — пояснює Олена Бартловська.

Зі слів фахівчині, у таких випадках рекомендують здати аналізи на гормональний фон.

"Які саме гормони перевіряти, залежить від скарг пацієнтки. Зазвичай це гормони яєчників, гормони гіпофіза — частини мозку, яка регулює вироблення статевих гормонів, а також гормони наднирників.

Це питання ми часто вирішуємо спільно з ендокринологами", — додає Олена Бартловська.

Більше читайте у матеріалі: Вплив стресу на жіноче здоров'я, статеві інфекції та вагітність після сорока: інтерв'ю з гінекологинею Оленою Бартловською


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Медицина творить дива": які найпоширеніші причини безпліддя у жінок і як їх діагностувати

Може нашкодити психіці: івано-франківська гінекологиня про ранню вагітність та особливості її перебігу

Чи існують вікові особливості у догляді за жіночим здоров'ям: консультує івано-франківська гінекологиня


Коментарі ()

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

993
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1560
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3427 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2663
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3531
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3072

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

408

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

863

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

878

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1514
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

443
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3310
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20817
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1262
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

569
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

635
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1197
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

343
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

210
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

369
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3720 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

763 1