ПАТ «Прикарпаттяобленерго» свою 83 річницю відсвяткувало великим родинним святом, провівши «Козацькі забави» (фоторепортаж)

 


Свято проходило у місті Тисмениці на стадіоні «Хутровик». Цього дня під відкритим небом зібралося понад шістсот енергетиків зі своїми сім‘ями. Свято дивувало своїми масштабами і різноплановістю.

Захід складався з кількох частин: спортивної (козацькі змагання), видовищної (показові виступи, майстер-класи, концертна програма тощо), конкурсної (у різних номінаціях) та розважальної (за інтересами - для дітей та дорослих).

Щодо спортивної програми, то учасники, а це 22 команди, які представляли філії та дирекції товариства, брали участь у шести змаганнях: козаки за сіллю; колесо з возу; козацькі передаванки; метання ядра; козацька бійка; перетягування канату. А розпочалося спортивне дійство з урочистої ходи команд, у якій енергетичні козаки дивували глядачів своїм одностроєм, злагодженістю маршу та вибором козацької пісні. Також кожна команда мала свою назву та представляла на розгляд журі герб свого куреня.

До речі, щодо суддівської колегії, то до неї увійшли директори компанії, судді вищої категорії, мер Тисмениці, богатир Назар Павлів, а очолив – Голова Правління Олександр Бубен. Окрім роботи у спортивному секторі, на суддів чекала робота у секторі презентацій «Козацькій гостині», де треба було оцінити козацькі курені та дегустувати козацькі закуски. Адже кожна команда за правилами свята мала облаштувати відповідно до тематики заходу курінь і запропонувати гостям свята фірмову козацьку закуску. Зі слів представників козацької ради (суддів), кожен курінь був неповторним і колоритним. До його оформлення підходили творчо: були тут і вишиті рушники, і керамічний посуд, і тин, і плетені вінки. Не менш багатими були і столи: вареники, крученики, мамалига, сало, юшка, квас… всього і не перелічити. 

Допоки дорослі показували себе у спорті і кулінарії, найменші учасники свята знаходили і для себе розваги у дитячому секторі, де з дітьми працювали професійні волонтери. Зокрема, дітям провели майстер-клас з бойового гопака, розказали про основи бойового мистецтва козаків, долучили до рухливих козацьких ігор. Окрім того, діти спробували себе у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки під чітким керівництвом заслуженої майстрині Прикарпаття Марії Турчин.

А на завершенні свята на усіх чекав показовий виступ стронгмена Назара Павліва, чудова концертна програма за участі тисменицьких колективів та гостей свята - фольк-арт-рок гурту з карпатських вершин «Рокаша» і, звичайно, традиційний козацький куліш від справжніх козаків.

Звичайно, як кожне спортивне свято, це також мало свої результати. У запеклій боротьбі перемогу здобула команда Богородчанської філії «Богородчанські відчайдухи».

Друге місце – команда Надвірнянської філії «Надвірнянські забіяки».
Третє місце – команда дирекції з загальних питань «Шабля».
Також команди змагалися у відповідних номінація, у яких перемогу здобули:
«Найкращий герб куреня» - команда Яремчанської філії «Яремчанські характерники»;
«Найдружніший курінь» - команда дирекції з загальних питань «Шабля»;
«Найгостинніший курінь» - команда Верховинської філії «Гуцульські гайдамаки»;
«Найкраща фірмова козацька закуска» - команда Городенківської філії «Городенківські котигорошки».

Тож, наступного року родинне свято енергетиків «Козацькі забави», яке цьогоріч проходило вперше, гостинно прийматимуть Богородчани. На думку Голови Правління Олександра Бубена, це нова традиція компанії, яка має усі підстави для свого тривалого продовження, адже у неї добра ідея – об‘єднати людей однієї професії ще і за спільними духовними інтересами.

 




 


 


 




































































23.08.2013 2383 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9638
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1077
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2099
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1730

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

530

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1168

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

541
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24279
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

486
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

641
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7044
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

641
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1650 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

634
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

546