Свято проходило у місті Тисмениці на стадіоні «Хутровик». Цього дня під відкритим небом зібралося понад шістсот енергетиків зі своїми сім‘ями. Свято дивувало своїми масштабами і різноплановістю.
Захід складався з кількох частин: спортивної (козацькі змагання), видовищної (показові виступи, майстер-класи, концертна програма тощо), конкурсної (у різних номінаціях) та розважальної (за інтересами - для дітей та дорослих).
Щодо спортивної програми, то учасники, а це 22 команди, які представляли філії та дирекції товариства, брали участь у шести змаганнях: козаки за сіллю; колесо з возу; козацькі передаванки; метання ядра; козацька бійка; перетягування канату. А розпочалося спортивне дійство з урочистої ходи команд, у якій енергетичні козаки дивували глядачів своїм одностроєм, злагодженістю маршу та вибором козацької пісні. Також кожна команда мала свою назву та представляла на розгляд журі герб свого куреня.
До речі, щодо суддівської колегії, то до неї увійшли директори компанії, судді вищої категорії, мер Тисмениці, богатир Назар Павлів, а очолив – Голова Правління Олександр Бубен. Окрім роботи у спортивному секторі, на суддів чекала робота у секторі презентацій «Козацькій гостині», де треба було оцінити козацькі курені та дегустувати козацькі закуски. Адже кожна команда за правилами свята мала облаштувати відповідно до тематики заходу курінь і запропонувати гостям свята фірмову козацьку закуску. Зі слів представників козацької ради (суддів), кожен курінь був неповторним і колоритним. До його оформлення підходили творчо: були тут і вишиті рушники, і керамічний посуд, і тин, і плетені вінки. Не менш багатими були і столи: вареники, крученики, мамалига, сало, юшка, квас… всього і не перелічити.
Допоки дорослі показували себе у спорті і кулінарії, найменші учасники свята знаходили і для себе розваги у дитячому секторі, де з дітьми працювали професійні волонтери. Зокрема, дітям провели майстер-клас з бойового гопака, розказали про основи бойового мистецтва козаків, долучили до рухливих козацьких ігор. Окрім того, діти спробували себе у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки під чітким керівництвом заслуженої майстрині Прикарпаття Марії Турчин.
А на завершенні свята на усіх чекав показовий виступ стронгмена Назара Павліва, чудова концертна програма за участі тисменицьких колективів та гостей свята - фольк-арт-рок гурту з карпатських вершин «Рокаша» і, звичайно, традиційний козацький куліш від справжніх козаків.
Звичайно, як кожне спортивне свято, це також мало свої результати. У запеклій боротьбі перемогу здобула команда Богородчанської філії «Богородчанські відчайдухи».
Друге місце – команда Надвірнянської філії «Надвірнянські забіяки».
Третє місце – команда дирекції з загальних питань «Шабля».
Також команди змагалися у відповідних номінація, у яких перемогу здобули:
«Найкращий герб куреня» - команда Яремчанської філії «Яремчанські характерники»;
«Найдружніший курінь» - команда дирекції з загальних питань «Шабля»;
«Найгостинніший курінь» - команда Верховинської філії «Гуцульські гайдамаки»;
«Найкраща фірмова козацька закуска» - команда Городенківської філії «Городенківські котигорошки».
Тож, наступного року родинне свято енергетиків «Козацькі забави», яке цьогоріч проходило вперше, гостинно прийматимуть Богородчани. На думку Голови Правління Олександра Бубена, це нова традиція компанії, яка має усі підстави для свого тривалого продовження, адже у неї добра ідея – об‘єднати людей однієї професії ще і за спільними духовними інтересами.