П'ять непопулярних речей, які доведеться зробити новому Президенту

 

/data/blog/48136/8c54a88081ec00a4a806f0ec46e11c59.png

 

Перше і найважливіше, треба чесно сказати, що рівень життя погіршиться. Країна стоїть на грані дефолту і просто не може потягнути всі соціальні зобов”язання. Чим швидше про це буде сказано людям – тим краще для нової влади.

 

Як це не парадоксально, але зараз в суспільстві взагалі немає запиту на популізм. Правда, треба чесно сказати, що він з”явиться уже через три-чотири місяці. Більше того, він буде підігріватися політиками різних кольорів. Можна не сумнііватися, що той самий Єфремов, який вчора говорив, що Янукович і сім”я розікрали країну, в найближчому майбутньому забуде ці слова і казатиме, як регіонали в найтяжчі часи Майдану день в день платили пенсії.

 

Економічна ситуація така, що хочеш не хочеш, але все одно доведеться робити ряд непопулярних кроків. Чи сприйме їх народ? Тільки в тому випадку, якщо будуть виконані всього дві умови: влада не повинна красти і має бути хороша інформаційно-пропагандистська компанія. Щодо другого, слід відразу зауважити, що наразі ті піарники, які в опозиційному таборі відповідали за інформаційні стратегії – навіть під час революції працювали доволі слабо.

 

Але повернімося до тих речей, які змушена буде робити нова влада.

 

1. Ціни на газ для населення зростуть. Вони мали вирости ще кілька років тому і мали зростати поетапно. На жаль, в силу вічних виборів на це не пішли. Тепер, треба в дуже стислий термін різко збільшити ціну. Не слід забувати, що це одна з головних вимог МВФ. Без цього неможливо збалансувати фінанси НАК “Нафтогаз України”, а це в свою чергу призводить до різкого збільшення боргу держави перед Росією.

 

2. Соціальні видатки будуть урізані, низку пільг буде відмінено. Зараз важко сказати, хто перший підпаде під урізання, але очевидно, це може бути та частина чорнобильців, які живуть в так званій четвертій зоні. Вже давно говориться про те, що ці території очистилися і немає загрози життю тим, хто там проживає. Теоретично, відміна пільг може викликати соціальні бунти, які обов”язково будуть підігріватися екс-регіоналами та їхніми прихильниками.

 

3. Україна має підтвердити свій нейтральний статус, та ще раз наголосити на тому, що не збирається йти в НАТО. Необхідно наголосити на тому, що країна не збирається відмовлятися від Харківських угод в частині базування Чорноморського флоту в Севастополі. Це дуже болюча тема для відносно невеликої частини українського суспільства, але насправді, Україні просто вигідно бути нейтральною країною в нинішніх умовах.

 

4. Хочемо ми, чи не хочемо, але нам потрібно буде прийняти якийсь закон про мовну політику, який повинен заспокоїти населення Сходу і забрати козирі в російській пропаганді. В ідеалі, потрібно повернутися до давно відомої формули, що мова нацменшини застосовується в двох випадках: громадяни мають право звертатися і отримувати відповіді від влади своєю мовою. Окрім того, в суді використовується та мова, якою говорить підсудний. Чим швидше ми приймемо такий закон, тим буде краще для всіх нас.

 

5. Очевидно, що найближчим часом доведеться створювати газовий консорціум. В ідеалі, це має бути тристоронній формат – Україна, Росія та якась велика європейська компанія. Інакше ми матимемо глибинні проблеми з РФ у наступні роки. Найкраще для всіх нас самим ініціювати ці переговори та провести їх максимально швидко. Присутність європейського партнера дозволить в майбутньому уникнути цілої низки ускладнень, які регулярно виникають в стосунках "Нафтогазу" та "Газпрому".

 

Сергій Денисенко,

Еспресо.TV


Коментарі (2)

лялька 2014.02.25, 01:31
щодо пункту №4, йому особливо сприятиме призначення міністром освіти "орлиці" Фаріон - ось саме ця постать заспокоїть Схід України
123 2014.02.25, 09:26
Взагалі-то, автора звати Вадим.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1339
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

965
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1224 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3644 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33837
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2797

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

329

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

719

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1649

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1032
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

589
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

476
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

854
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12160
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1461
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1238
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1324
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

506
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

211
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

290
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

333
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1224