П'ять непопулярних речей, які доведеться зробити новому Президенту

 

/data/blog/48136/8c54a88081ec00a4a806f0ec46e11c59.png

 

Перше і найважливіше, треба чесно сказати, що рівень життя погіршиться. Країна стоїть на грані дефолту і просто не може потягнути всі соціальні зобов”язання. Чим швидше про це буде сказано людям – тим краще для нової влади.

 

Як це не парадоксально, але зараз в суспільстві взагалі немає запиту на популізм. Правда, треба чесно сказати, що він з”явиться уже через три-чотири місяці. Більше того, він буде підігріватися політиками різних кольорів. Можна не сумнііватися, що той самий Єфремов, який вчора говорив, що Янукович і сім”я розікрали країну, в найближчому майбутньому забуде ці слова і казатиме, як регіонали в найтяжчі часи Майдану день в день платили пенсії.

 

Економічна ситуація така, що хочеш не хочеш, але все одно доведеться робити ряд непопулярних кроків. Чи сприйме їх народ? Тільки в тому випадку, якщо будуть виконані всього дві умови: влада не повинна красти і має бути хороша інформаційно-пропагандистська компанія. Щодо другого, слід відразу зауважити, що наразі ті піарники, які в опозиційному таборі відповідали за інформаційні стратегії – навіть під час революції працювали доволі слабо.

 

Але повернімося до тих речей, які змушена буде робити нова влада.

 

1. Ціни на газ для населення зростуть. Вони мали вирости ще кілька років тому і мали зростати поетапно. На жаль, в силу вічних виборів на це не пішли. Тепер, треба в дуже стислий термін різко збільшити ціну. Не слід забувати, що це одна з головних вимог МВФ. Без цього неможливо збалансувати фінанси НАК “Нафтогаз України”, а це в свою чергу призводить до різкого збільшення боргу держави перед Росією.

 

2. Соціальні видатки будуть урізані, низку пільг буде відмінено. Зараз важко сказати, хто перший підпаде під урізання, але очевидно, це може бути та частина чорнобильців, які живуть в так званій четвертій зоні. Вже давно говориться про те, що ці території очистилися і немає загрози життю тим, хто там проживає. Теоретично, відміна пільг може викликати соціальні бунти, які обов”язково будуть підігріватися екс-регіоналами та їхніми прихильниками.

 

3. Україна має підтвердити свій нейтральний статус, та ще раз наголосити на тому, що не збирається йти в НАТО. Необхідно наголосити на тому, що країна не збирається відмовлятися від Харківських угод в частині базування Чорноморського флоту в Севастополі. Це дуже болюча тема для відносно невеликої частини українського суспільства, але насправді, Україні просто вигідно бути нейтральною країною в нинішніх умовах.

 

4. Хочемо ми, чи не хочемо, але нам потрібно буде прийняти якийсь закон про мовну політику, який повинен заспокоїти населення Сходу і забрати козирі в російській пропаганді. В ідеалі, потрібно повернутися до давно відомої формули, що мова нацменшини застосовується в двох випадках: громадяни мають право звертатися і отримувати відповіді від влади своєю мовою. Окрім того, в суді використовується та мова, якою говорить підсудний. Чим швидше ми приймемо такий закон, тим буде краще для всіх нас.

 

5. Очевидно, що найближчим часом доведеться створювати газовий консорціум. В ідеалі, це має бути тристоронній формат – Україна, Росія та якась велика європейська компанія. Інакше ми матимемо глибинні проблеми з РФ у наступні роки. Найкраще для всіх нас самим ініціювати ці переговори та провести їх максимально швидко. Присутність європейського партнера дозволить в майбутньому уникнути цілої низки ускладнень, які регулярно виникають в стосунках "Нафтогазу" та "Газпрому".

 

Сергій Денисенко,

Еспресо.TV


Коментарі (2)

лялька 2014.02.25, 01:31
щодо пункту №4, йому особливо сприятиме призначення міністром освіти "орлиці" Фаріон - ось саме ця постать заспокоїть Схід України
123 2014.02.25, 09:26
Взагалі-то, автора звати Вадим.
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

641
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1041 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

859
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1674
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2301
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4285 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

411

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

269

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

500

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

451
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8029
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

686
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

727
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1144
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

726
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6311
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1797
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

277
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

300
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1621
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

813 1