Пасхальне послання Митрополита Володимира

Всесвітліші та всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюблені брати і сестри у Христі, цей не легкий час щиросердечно, вітаю вас з великим святом Світлого Христового Воскресіння.

У цей врочистий день Воскресіння,
станьмо учасниками нового виноградного плоду,
Божественної радості і царства Христового,
оспівуючи Його, як Бога, навіки.
Стих. Пасхальної Утрені

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Понад дві тисячі років сталася подія, якої ще не знав світ, але яка змінила наш світ. Спаситель, якого було засуджено на смерть і розп’ято на хресті, – воскрес із мертвих.

«Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: він воскрес» (Лк. 24, 5-6), - питає ангел жінок-мироносиць. Словами «Христос Воскрес» звіщаємо правду про те, що через свої страждання і смерть Господь перейшов до нового Життя. І цей перехід Він вчинив заради нас. Здається, що все було проти Нього: і римська влада, яка не зносила жодних проявів свободи духу; власний народ, який Його зрікся; та й навіть учні виявили слабкість духу втечею чи навіть зрадою. Але перемога належала Йому. Через приниження, хресну дорогу, хрест і морок могили Христос прийшов до слави Воскресіння.

І все зникло: сум, скорбота, сльози. І прийшла радість Воскресіння. І це є головною правдою християнської віри: смерть і гріх переможені! Це означає, що ми всі, які поєдналися з Христом у святому таїнстві Хрещення, разом з Ним помираємо для гріха і воскресаємо до вічного життя. Чим більше ми пізнаємо особу нашого Спасителя та Його місію, тим виразніше ми приходимо до пізнання правди що народжуємося, живемо, працюємо, переносимо страждання та труднощі для Христа, та разом із Ним.

Воскресіння Христове – це перш за все радість. Радість, яка бере початок з віри в Пресвяту Трійцю і Воскресіння другої Особи Божої. І як зазначає апостол Павло «вірне це слово й повного довір’я гідне, що Христос Ісус прийшов у світ, щоб спасти грішних, з яких я - перший» (І Тим. 1, 15).

Ця радість Воскресіння лікує всі рани, яких ми мали досить цього Великого Посту. Адже переживаємо випробування хворобою, яка невпинно поширюється всім світом, змушує нас залишатися на відстані один від одного та, на жаль, забирає багатьох. Ми, які пережили цьогоріч інколи відчуття покинутості, біль розчарування, страху, у Воскреслому Спасителеві повинні віднайти справжню радість, яка полягає не в тому, щоб щось отримувати чи фізично бути близько один до одного, але щоб належати Богові та служити ближньому. Допоможімо один одному віднайти саме таку радість.

Єднаймося й надалі навколо особи Христа розп’ятого і Воскреслого, як ми це робили у годину випробувань, творячи тим самим живу клітинку Христової Церкви. Пам’ятаймо, що кожне наше страждання можна перенести, якщо вповні оцінимо людське життя, відкуплене Ісусом Христом. І не затримуймося тільки над Його розп’яттям, а вірмо в Його Воскресіння, пригорнімся до воскреслого Спасителя, щоби пригорнутися до надії: ось сила віри що визволяє від страху та дає надію.

Ми маємо передати тепер, як наші батьки колись, нашим дітям і внукам віру, надію та любов. Саме таку любов, яку показують нам події страждань Ісуса Христа та Його Воскресіння. Любов, яку ми плекаємо в особистій та родинній молитві. Нехай прикладом такої твердої віри, любові та справжньої радості будуть ті, які жертвують своїм життям заради порятунку інших, а також приклад тисяч медиків, які тихо і сумлінно виконують свою роботу в найскладніших умовах заради порятунку хворих.

Сьогодні згадаймо у своїй молитві усіх, хто помер від цього вірусного захворювання, хворих на цю недугу, а також тих, хто залишається з ними, - лікарів, медичних сестер, усіх працівників лікарень, волонтерів, їхніх рідних. Пам’ятаймо також і за наших військових, полонених, військових медиків і капеланів.

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

Привітанням «Христос Воскрес» вітаю усіх душпастирів, монахів, монахинь, нашу українську владу, катехитів і вчителів, молодь, батьків і дітей та усіх людей доброї волі.

Єднаюся у молитві та благословляю усіх тих, які переживають цей Світлий Празник Воскресіння Христового у своїх домівках молячись з усією Церквою через онлайн-трансляції по радіо, телебаченні та в мережі інтернет. А особливо благословляю тих які нездужають, перебувають в лікарнях, та молюсь за ваше швидке одужання.

Бажаю усім міцного здоров’я та відчути істинну радість єдності з Воскреслим Христом, пережити повноту благодаті дітей Божих, якими ми стали через Христа, з Христом і у Христі.

Нехай нас на цьому шляху супроводжує Пресвята Богородиця.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 † Володимир Війтишин
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ


17.04.2020 33213
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

394
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1228
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2148 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1032
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2944
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2033

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

804

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

967

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1396

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1996
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26262 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

687
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

888
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2910
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1161
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

873
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1132
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1130
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

324
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4115
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

996
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1561