Пасхальне послання Митрополита Володимира

Всесвітліші та всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюблені брати і сестри у Христі, цей не легкий час щиросердечно, вітаю вас з великим святом Світлого Христового Воскресіння.

У цей врочистий день Воскресіння,
станьмо учасниками нового виноградного плоду,
Божественної радості і царства Христового,
оспівуючи Його, як Бога, навіки.
Стих. Пасхальної Утрені

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Понад дві тисячі років сталася подія, якої ще не знав світ, але яка змінила наш світ. Спаситель, якого було засуджено на смерть і розп’ято на хресті, – воскрес із мертвих.

«Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: він воскрес» (Лк. 24, 5-6), - питає ангел жінок-мироносиць. Словами «Христос Воскрес» звіщаємо правду про те, що через свої страждання і смерть Господь перейшов до нового Життя. І цей перехід Він вчинив заради нас. Здається, що все було проти Нього: і римська влада, яка не зносила жодних проявів свободи духу; власний народ, який Його зрікся; та й навіть учні виявили слабкість духу втечею чи навіть зрадою. Але перемога належала Йому. Через приниження, хресну дорогу, хрест і морок могили Христос прийшов до слави Воскресіння.

І все зникло: сум, скорбота, сльози. І прийшла радість Воскресіння. І це є головною правдою християнської віри: смерть і гріх переможені! Це означає, що ми всі, які поєдналися з Христом у святому таїнстві Хрещення, разом з Ним помираємо для гріха і воскресаємо до вічного життя. Чим більше ми пізнаємо особу нашого Спасителя та Його місію, тим виразніше ми приходимо до пізнання правди що народжуємося, живемо, працюємо, переносимо страждання та труднощі для Христа, та разом із Ним.

Воскресіння Христове – це перш за все радість. Радість, яка бере початок з віри в Пресвяту Трійцю і Воскресіння другої Особи Божої. І як зазначає апостол Павло «вірне це слово й повного довір’я гідне, що Христос Ісус прийшов у світ, щоб спасти грішних, з яких я - перший» (І Тим. 1, 15).

Ця радість Воскресіння лікує всі рани, яких ми мали досить цього Великого Посту. Адже переживаємо випробування хворобою, яка невпинно поширюється всім світом, змушує нас залишатися на відстані один від одного та, на жаль, забирає багатьох. Ми, які пережили цьогоріч інколи відчуття покинутості, біль розчарування, страху, у Воскреслому Спасителеві повинні віднайти справжню радість, яка полягає не в тому, щоб щось отримувати чи фізично бути близько один до одного, але щоб належати Богові та служити ближньому. Допоможімо один одному віднайти саме таку радість.

Єднаймося й надалі навколо особи Христа розп’ятого і Воскреслого, як ми це робили у годину випробувань, творячи тим самим живу клітинку Христової Церкви. Пам’ятаймо, що кожне наше страждання можна перенести, якщо вповні оцінимо людське життя, відкуплене Ісусом Христом. І не затримуймося тільки над Його розп’яттям, а вірмо в Його Воскресіння, пригорнімся до воскреслого Спасителя, щоби пригорнутися до надії: ось сила віри що визволяє від страху та дає надію.

Ми маємо передати тепер, як наші батьки колись, нашим дітям і внукам віру, надію та любов. Саме таку любов, яку показують нам події страждань Ісуса Христа та Його Воскресіння. Любов, яку ми плекаємо в особистій та родинній молитві. Нехай прикладом такої твердої віри, любові та справжньої радості будуть ті, які жертвують своїм життям заради порятунку інших, а також приклад тисяч медиків, які тихо і сумлінно виконують свою роботу в найскладніших умовах заради порятунку хворих.

Сьогодні згадаймо у своїй молитві усіх, хто помер від цього вірусного захворювання, хворих на цю недугу, а також тих, хто залишається з ними, - лікарів, медичних сестер, усіх працівників лікарень, волонтерів, їхніх рідних. Пам’ятаймо також і за наших військових, полонених, військових медиків і капеланів.

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

Привітанням «Христос Воскрес» вітаю усіх душпастирів, монахів, монахинь, нашу українську владу, катехитів і вчителів, молодь, батьків і дітей та усіх людей доброї волі.

Єднаюся у молитві та благословляю усіх тих, які переживають цей Світлий Празник Воскресіння Христового у своїх домівках молячись з усією Церквою через онлайн-трансляції по радіо, телебаченні та в мережі інтернет. А особливо благословляю тих які нездужають, перебувають в лікарнях, та молюсь за ваше швидке одужання.

Бажаю усім міцного здоров’я та відчути істинну радість єдності з Воскреслим Христом, пережити повноту благодаті дітей Божих, якими ми стали через Христа, з Христом і у Христі.

Нехай нас на цьому шляху супроводжує Пресвята Богородиця.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 † Володимир Війтишин
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ


17.04.2020 32760
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9363 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

188

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

165
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

490
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488