Пасхальне послання Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Преосвященного Кир Володимира Війтишина

 

/data/blog/35140/3ce64b6115bc3c564f1f8149b8cf7e5d.jpg

 

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ  ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ УГКЦ.

 

Цей провіщений і святий день,
перший по суботі, царський і Господній,
свято над святами і торжество всіх торжеств:
в цей день прославляймо Христа навіки.
(Ірмос 8-ї пісні Пасхальної Утрені)



Христос Воскрес!   Воістину Воскрес!


Всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, представники української влади, возлюблені брати і сестри у Христі, щиросердечно, з глибоким почуттям пасхальної радості, вітаємо Вас з великим святом Світлого Христового Воскресіння!



Ці два слова – «Христос Воскрес!», які були проголошені учнями Христовими, містять переможну новину торжества життя над смертю і є відкриттям Божественної Тайни Воскресіння, закликом до незгасаючої пасхальної радості.



За словами та вченням святого Івана Золотоустого: «Ось і наступило для нас очікуване, спасительне свято, день Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа. Це свято є запорукою миру, джерелом примирення, руйнуванням смерті, погибеллю диявола. Сьогодні люди з’єднались з Ангелами і разом з безтілесними Силами підносять хвалебні пісні Богу».



Пасха – це свідчення любові Бога до людини: «Бог є любов» (1 Ів. 4, 8). У Воскресінні Христовому ми зустрічаємось з тайною Божої любові до кожного з нас. Святкуючи Пасху Господню, пізнаємо, що Божа любов до людей – це завжди жертва, яка найбільш яскраво проявилася в стражданні на Голгофі та смерті Христа Спасителя.



Ця жертва  є світлом воскресіння, що знищує темряву смерті. Вона дає кожній людині можливість оновлення і пізнання Бога, «щоб нам називатися і бути дітьми Божими» (1 Ів. 3, 1).



Любов Божа — це жертва Христа Господа, яка пробуджує серце і веде до переродження людини за євангельськими законами, «щоб смертне поглинуте було життям» (2 Кор. 5, 4).



Ця зміна відбувається в нас, коли всією своєю діяльністю, кожним окремим вчинком, словом, думкою і всім своїм життям намагаємося відповісти Богу на Його любов, на Його велику жертву, якою Він визволив нас від гріха і смерті.



Бог всіх нас любить і закликає кожного: «Прийдіть до Мене, всі втомлені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мт. 11, 28). І нам потрібно відгукнутись на цей Божественний голос, піти за нашим Спасителем, намагатись жити за Євангелієм та стати новою людиною.



Сутність християнської віри в тому, що Воскресіння — це перемога життя над смертю, Христом зцілена сама людська природа.



Всім, хто зодягається у Христа, Господь дає можливість причаститись цієї нової, зціленої природи. Ті, хто померли для гріха,… «з’єднані і подобою воскресіння» (Рим. 6, 5).  



Після свого славного Воскресіння Господь – з нами «у всі дні до кінця віку» (Мт. 28, 20). Ісус дає нам сили нести наш життєвий хрест, Він чує наші молитви, подає нам руку Своєї Божественної допомоги.



Виходячи із храму після Великодніх Богослужінь, візьмімо з собою цю Пасхальну радість, до якої ми приєднались у цей день святої Пасхи. Поділімось нею із нашими дітьми, батьками, братами і сестрами, з нашими ближніми, друзями і знайомими. Постараймося передати її скорботним і знедоленим, хворим і немічним, усім тим, хто потребує нашої уваги і підтримки.



У ювілейний рік 1025-ліття Хрещення України та Року Віри зичимо великої радості і Божої благодаті всім Вам, а також нашим братам і сестрам, яких доля закинула у чужі краї, далеко від своїх родин, сіл та міст України.
Благодать Воскреслого Господа нашого Ісу­са Христа нехай буде з усіма Вами!


Веселих свят! Христос Воскрес!   Воістину Воскрес!



† Володимир ВІЙТИШИН - Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ.

† Софрон МУДРИЙ - Єпископ-емерит.


05.05.2013 1991 1
Коментарі (1)

вітя 2013.06.01, 14:32
апр
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1609
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720