Партія «ВОЛЯ» затягла паски олігархам

 

 

Політична партія «ВОЛЯ» домоглася прийняття норм Пакету антиолігархічних законів, який зберіг частину соціальних виплат та наповнив Держбюджет 2015 за рахунок олігархів.

 

Про це повідомляють у прес-службі партії.

 

Перше. Компанії олігархів позбавили податкових пільг, які діяли останні 10-15 років. Це принесе бюджету щонайменше 20 мільярдів грн.. Компанії Ахметова (руда та зола), Фірташа (продукція хімпрому), Коломойського, Льовочкіна, Бойка, Льовочкіна (нафта та газ) Пінчука, Клюєва (чорні метали) та всіх латифундистів (зерно, олія) тепер не зможуть продавати свою продукцію через офшори, отримувати там надприбутки і не платити податки в бюджет.

 

Друге. Підвищено рентну плату за видобування руди, нафти, газу та конденсату. За рахунок цих підвищень в Україні нарешті перестануть за безцінь видобувати корисні копалани і Бюджет отримає додатково близько 7-10 мільярдів грн.

 

Третє. Компанія “Укранафта”, що є у спільній власності Коломойського та держави, виплатить у цьому році 1,8 мільярдів грн. прибутку до державного бюджету. Цей прибуток державі не сплачувався вже багато років. Боротьба за ці зміни тривала три тижні.

 

Під час Всеукраїнської акції «Олігархи мають заплатити», яку партійці “ВОЛІ” розпочали 13 грудня, було проведено більше 200 зустрічей з колективами медиків, освітян, студентів, підприємців, які найбільше постраждають від бюджетних змін Уряду, в 15 областях України, роздано більше мільйона листівок та проведені Віче на площах міст України. На підтвердження своїх намірів народні депутати від «ВОЛІ» Юрій Дерев’янко та Ірина Суслова та авторський колектив члени Ради партії «ВОЛЯ» Сергій Таран та Ольга Галабала подали Пакет антиолігархічних законопроектів та правки до урядових законопроектів.

 

Розуміючи, що пропозиції “ВОЛІ” не враховуються, а Уряд і Парламент у своїх законопроектах до Держбюджету 2015 завуальовано пропонують зберегти всі пільги багатіям, а весь фінансовий тягар знову перекласти на плечі найменш забезпечених верств населення, сотні людей ВОЛІ зі всіх областей України та освітяни, підприємці, медики, студенти, з’їхались до Ради з вимогою прийняти Пакету антиолігархічних законопроектів.

 

У неділю людям ВОЛІ вдалося дотиснути і домогтися виконання основних вимог. Але “бюджетна ніч” не встановила суспільної справедливості. Бюджет, який був прийнятий всліпу, залишив частину соціальних скорочень. Депутати партії “ВОЛЯ” не голосували за Держбюджет 2015 і закони, які пропонував Уряд. Проголосовані антиолігархічні зміни дозволили лише частково поставити олігархів в рівні умови з малим і середнім бізнесом і зобов’язати платити за законом.

 

Партійці “ВОЛІ” заявляють про продовження боротьби з олігархатом. Їхніми наступними кроками будуть:

1. скасування усіх законодавчих преференцій для компаній олігархів (звільнення від мита, відшкодування ПДВ, програми підтримки та інші речі, які вимивають з бюджету мільярди);

2. прийняти зміни до закону про держзакупівлі, щоб закупівлі держпідприємствами на загальну суму близько 100 мільярдів грн. відбувалися тільки через відкриті тендери. Це зекономить бюджету 15-50 млрд. грн., бо зараз суми “відкатів” сягаються 15-50%;

3. повернення через викуп 51% частки державі у всіх обленерго та облгазів, бо ці стратегічні підприємства зараз контролюються українськими та російськими олігархами;

4. прийняти закони, які роблять прозорою діяльність монополій, які належать олігархам. Ніхто в країні не знає, як формується ціна на газ, ціна на електрику, на комунальні послуги. А це монополії, які, формуючи завищену ціну, отримують надприбутки, викачуючи гроші з кишень громадян;

5. зупинити виведення грошей в офшори (Кіпр, Британсько-Віргінські острови, Швейцарія, Люксембург);

6. перевірка законності приватизації та приватизаційна дооцінка всіх стратегічних підприємств, які в період 2010-2014 років були за безцінь куплені олігархами («Укртелеком», 13 обленерго, 18 обл- і міськгазів, 6 гірничо-збагачувальних фабрик, Харківська ТЕЦ-5 та інші підприємства);

7. прийняти закони, які будуть регулювати приватизацію за світовими високими цінами та виключно через розміщення пакетів акцій на світових фондових біржах з дотримання міжнародних правил прозорості ведення діяльності та звітності підприємств що будуть приватизовуватись. Не допущення приватизації державних монополій (Уряд хоче віддати на приватизацію більше 1200 компаній) частина з яких стратегічні і можуть бути за безцінь скуплені;

8. закрити “конвертаційні центри” (відмивання та оготівлювання грошей).


30.12.2014 507 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

494
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5011
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1416
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1299
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2561
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3950

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

339

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1175

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1015

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

939
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

253
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10626
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

330
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

595
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5648
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1412
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

283
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

192
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

568 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1001
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

872