Партія «ВОЛЯ» представила План розвитку Прикарпаття

 

 

Партія "ВОЛЯ має чіткий план, як розвинути громади та Прикарпаття.

 

Люди ВОЛІ мають намір зупинити кадровий реванш регіоналів; змінити підходи до витрачання бюджетних коштів; зупинити роботу незаконних кар'єрів; провести повний аудит майна, землі та податків та змусити службовців виконувати волю громади.

 

Як ці кроки втілити в життя, люди ВОЛІ розповіли на прес-конференції в Івано-Франківську.

 

"План розвитку Прикарпаття не є мрією – це мета і завдання, які ми ставимо перед собою. І коли прийдемо до влади, то обов’язково його виконаємо, – заявив кандидат до обласної ради від Долинщини Андрій Стандіо. – Ми пройшли довгий шлях і не збираємося зупинятися. Тому команда "ВОЛІ" готова брати відповідальність, щоб розпочати ці зміни на Прикарпатті".

 

Не допустити реваншу регіоналів і корупціонерів до влади – це першочергове завдання, яке ставлять перед собою активісти партії "ВОЛЯ".

 

"Закон "Про очищення влади" на Прикарпатті не працює взагалі", – заявила кандидат до обласної ради Тетяна Пришляк. Вона назвала найбільш цинічні випадки, коли люди, які зловживали своїми посадами, сьогодні зайняли високі чини. "Зокрема, забудовник, який незаконно хотів забудувати зону навколо міського озера в Івано-Франківську, став директором департаменту екології ОДА. Головний лікар однієї з районних лікарень, який допустив зловживань більше як на 2 млн гривень, очолив департамент охорони здоров’я і тепер розпоряджається бюджетом у розмірі 610 млн гривень. Керівництво одного з найкуромпованіших відомств області – управління лісового та мисливського господарства – залишається незмінним протягом 16 років. І в районах, містах і селах ми бачимо, що ті люди, які слугували режиму Януковича, залишаються на своїх місцях. Інакше як контрреволюцією сьогодні, в час війни, після Революції Гідності це не назвемо".

 

Тому команда партії "ВОЛЯ" ініціює негайне звільнення таких чиновників та перевірку їх роботи. А всі статки, які вони нажили, грабуючи громади, повинні бути конфісковані, переконані "волівці".

 

Партія "ВОЛЯ" бачить Прикарпаття краєм із зразковими чиновниками – відкритими, фаховими, ввічливими. Тому пропонує створити кадровий резерв на Прикарпатті з онлайн-доступом до вакансій на державну службу. 

 

 

Друге. "ВОЛЯ" виступає за зміну підходів до витрачання коштів обласних, районних та міських бюджетів та фінансову перевірку витрачених владою коштів за останні 1,5 роки.

 

"Фінансова перевірка показала, що за півтора року з обласного бюджету витрачено 5 млрд гривень. "ВОЛЯ" виявила, що велика частина цих коштів була витрачена нераціонально. Кошти йшли туди, куди було вигідно високопосадовцям, а не виділялися на реальні проблеми громад", – розповів кандидат у депутати Михайло Якимчук.

 

За виконання певних робіт, каже Якимчук, підрядники ділилися з посадовцями "відкатами" у розмірі 30% або переписували частину свого бізнесу на зацікавлених осіб.

 

"Коли "ВОЛЯ" прийде в обласну раду, ми гарантуємо, що розподіл бюджету буде справедливим і якісним. Тобто гроші будуть виділятися туди, де в них є реальна потреба, а не аби збагатити кишені чиновників чи правоохоронців", – запевнив Михайло Якимчук.

 

Партія "ВОЛЯ" неодноразово заявляла свою позицію щодо роботи незаконних кар’єрів, свердловин, пилорам, копанок. Майбутні депутати від партії "ВОЛЯ" ініціюватимуть створення умов для легального користування ресурсами – зі сплатою відповідних платежів в бюджет громади.

 

Перший номер у списку до обласної ради Ольга Галабала розповіла, як команда "ВОЛІ" допоможе прикарпатцям перезимувати.

 

В області будуть створені єдині центри по тарифах та енергозбереженню в районах, де фахівці будуть допомагати людям оформити кредити на утеплення будинків та організують роботу з швидкого отримання субсидій.

 

Партія "ВОЛЯ" обіцяє відкрити населенню структуру тарифів та вилучити з них корупційну складову. 

 

"Ми ставимо собі за мету не лише відкрити тарифи для людей. Ми готові показати покроковий план, як виходити з цієї комунальної катастрофи", – наголосила Галабала.

 

Вона нагадала, що за законом про управління житловими будинками до 1 липня 2016 року, всі будинки або мають самостійно визначитися з управителями чи створити ОСББ, або місцева влада призначить їм новий "кишеньковий" ЖЕК. Команда "ВОЛІ" запровадить спеціальні програми, за якими будинки, що передаються в управління мешканцям, будуть ремонтуватися.

 

"Проблема в тому, що ці будинки хочуть передати без ремонтів. Партія "ВОЛЯ" буде користуватися вже наявним успішним досвідом інших міст, зокрема Львова. Там була розроблена місцева програма, за якою будинки передаються мешканцям лише у відремонтованому стані", – пояснила Ольга Галабала.

 

 

Кандидат до обласної ради від Надвірнянщини Ольга Федишина представила позицію "ВОЛІ" щодо ремонту доріг. "Ми виступаємо за ліквідацію всіх корупційних і бюрократичних складових в системі ремонту доріг. Зокрема, "ВОЛЯ" буде ініціювати ліквідацію облавтодору і залучення до ремонту та експлуатації доріг фахових приватних компаній на умовах прозорих тендерів з обов’язковим використанням нових прогресивних технологій і наданням десятирічних гарантій", – пояснила Федишина.

 

Команда "ВОЛІ" також наполягає на створенні спеціальних фондів, в яких будуть акумулюватися від 35 до 40% коштів, які сьогодні надходять з акцизу на нафтопродукти. Такі кошти повинні спрямовуватися виключно на ремонт доріг місцевого значення.

 

З метою залучення інвестицій на Прикарпаття народні депутати від "ВОЛІ" вже зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про економічний експеримент на Прикарпатті". 

 

"За цим законопроектом, підприємства, які хочуть інвестувати кошти на Прикарпаття, мають мати можливість не сплачувати податок на прибуток протягом перших п’яти років, – пояснив Юрій Дерев’янко. – Важливо надати цим інвесторам пільги на сплату земельного податку. Крім того, законодавством передбачено, що послуги і матеріали, які будуть використовуватися для інвестиційної діяльності, не будуть обкладені митом".

 

Також в кожному районному центрі області мають бути створені "офіси інвесторів", завдання яких – максимально спростити відкриття бізнесу. 

 

За словами талановитого молодого хірурга, кандидата медичних наук, кандидата у депутати від Косівщини Олега Атаманюка, реформувати медичну галузь на Прикарпатті важко без загальної всеукраїнської реформи. Проте, є низка кроків, які можна робити на місцевому рівні. 

 

"Зокрема, пріоритетним напрямком для нас є розвиток медичного туризму. Саме медичний туризм має стати золотоносною жилою розвитку Івано-Франківщини, – пояснив Атаманюк. – Прикарпаття має висококваліфікованих лікарів та природні умови, тому розвиток саме медичного туризму є пріоритетним для нашої команди".

 

Неодноразово партія "ВОЛЯ" декларувала, що йде до влади, щоб віддати цю владу громадам. Це означає, що "волівці" ініціюватимуть інвентаризацію майна, земель та ресурсів громади. Щомісяця за результатами інвентаризації у відкритому доступі буде публікуватися перелік всієї власності громади, яка знаходиться у відкритому електронному реєстрі.

 

Позиція «ВОЛІ»: Всі інфраструктурні об’єкти, які знаходяться на території громади, мають знаходитися на її балансі, а не належати різним міністерствам та відомствам (окрім об'єктів воєнно-оборонної сфери). 

 

Наступним кроком "ВОЛІ" стане відповідальність перед громадою чиновників. 

 

"У кожній громаді, де буде представлена "ВОЛЯ", буде статут громади, за яким чиновники зобов’язані будуть на будь-яке звернення громади з’явитися на загальні збори і прозвітувати про свою роботу", – пояснила Ольга Галабала. 

 

Крім того, громада може висловити недовіру своєму міському чи сільському голові. І якщо Загальні збори чи місцевий референдум підтримають це рішення – голову буде звільнено.


14.10.2015 454 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

966
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1217
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2317
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2133
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2073
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

6088

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1274

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2021

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2776

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2693
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

298
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

459
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

929
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15597
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2645
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

932
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2891
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26395 1
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

428
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

478
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

954
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

1034