Партія «ВОЛЯ» представила План розвитку Прикарпаття

 

 

Партія "ВОЛЯ має чіткий план, як розвинути громади та Прикарпаття.

 

Люди ВОЛІ мають намір зупинити кадровий реванш регіоналів; змінити підходи до витрачання бюджетних коштів; зупинити роботу незаконних кар'єрів; провести повний аудит майна, землі та податків та змусити службовців виконувати волю громади.

 

Як ці кроки втілити в життя, люди ВОЛІ розповіли на прес-конференції в Івано-Франківську.

 

"План розвитку Прикарпаття не є мрією – це мета і завдання, які ми ставимо перед собою. І коли прийдемо до влади, то обов’язково його виконаємо, – заявив кандидат до обласної ради від Долинщини Андрій Стандіо. – Ми пройшли довгий шлях і не збираємося зупинятися. Тому команда "ВОЛІ" готова брати відповідальність, щоб розпочати ці зміни на Прикарпатті".

 

Не допустити реваншу регіоналів і корупціонерів до влади – це першочергове завдання, яке ставлять перед собою активісти партії "ВОЛЯ".

 

"Закон "Про очищення влади" на Прикарпатті не працює взагалі", – заявила кандидат до обласної ради Тетяна Пришляк. Вона назвала найбільш цинічні випадки, коли люди, які зловживали своїми посадами, сьогодні зайняли високі чини. "Зокрема, забудовник, який незаконно хотів забудувати зону навколо міського озера в Івано-Франківську, став директором департаменту екології ОДА. Головний лікар однієї з районних лікарень, який допустив зловживань більше як на 2 млн гривень, очолив департамент охорони здоров’я і тепер розпоряджається бюджетом у розмірі 610 млн гривень. Керівництво одного з найкуромпованіших відомств області – управління лісового та мисливського господарства – залишається незмінним протягом 16 років. І в районах, містах і селах ми бачимо, що ті люди, які слугували режиму Януковича, залишаються на своїх місцях. Інакше як контрреволюцією сьогодні, в час війни, після Революції Гідності це не назвемо".

 

Тому команда партії "ВОЛЯ" ініціює негайне звільнення таких чиновників та перевірку їх роботи. А всі статки, які вони нажили, грабуючи громади, повинні бути конфісковані, переконані "волівці".

 

Партія "ВОЛЯ" бачить Прикарпаття краєм із зразковими чиновниками – відкритими, фаховими, ввічливими. Тому пропонує створити кадровий резерв на Прикарпатті з онлайн-доступом до вакансій на державну службу. 

 

 

Друге. "ВОЛЯ" виступає за зміну підходів до витрачання коштів обласних, районних та міських бюджетів та фінансову перевірку витрачених владою коштів за останні 1,5 роки.

 

"Фінансова перевірка показала, що за півтора року з обласного бюджету витрачено 5 млрд гривень. "ВОЛЯ" виявила, що велика частина цих коштів була витрачена нераціонально. Кошти йшли туди, куди було вигідно високопосадовцям, а не виділялися на реальні проблеми громад", – розповів кандидат у депутати Михайло Якимчук.

 

За виконання певних робіт, каже Якимчук, підрядники ділилися з посадовцями "відкатами" у розмірі 30% або переписували частину свого бізнесу на зацікавлених осіб.

 

"Коли "ВОЛЯ" прийде в обласну раду, ми гарантуємо, що розподіл бюджету буде справедливим і якісним. Тобто гроші будуть виділятися туди, де в них є реальна потреба, а не аби збагатити кишені чиновників чи правоохоронців", – запевнив Михайло Якимчук.

 

Партія "ВОЛЯ" неодноразово заявляла свою позицію щодо роботи незаконних кар’єрів, свердловин, пилорам, копанок. Майбутні депутати від партії "ВОЛЯ" ініціюватимуть створення умов для легального користування ресурсами – зі сплатою відповідних платежів в бюджет громади.

 

Перший номер у списку до обласної ради Ольга Галабала розповіла, як команда "ВОЛІ" допоможе прикарпатцям перезимувати.

 

В області будуть створені єдині центри по тарифах та енергозбереженню в районах, де фахівці будуть допомагати людям оформити кредити на утеплення будинків та організують роботу з швидкого отримання субсидій.

 

Партія "ВОЛЯ" обіцяє відкрити населенню структуру тарифів та вилучити з них корупційну складову. 

 

"Ми ставимо собі за мету не лише відкрити тарифи для людей. Ми готові показати покроковий план, як виходити з цієї комунальної катастрофи", – наголосила Галабала.

 

Вона нагадала, що за законом про управління житловими будинками до 1 липня 2016 року, всі будинки або мають самостійно визначитися з управителями чи створити ОСББ, або місцева влада призначить їм новий "кишеньковий" ЖЕК. Команда "ВОЛІ" запровадить спеціальні програми, за якими будинки, що передаються в управління мешканцям, будуть ремонтуватися.

 

"Проблема в тому, що ці будинки хочуть передати без ремонтів. Партія "ВОЛЯ" буде користуватися вже наявним успішним досвідом інших міст, зокрема Львова. Там була розроблена місцева програма, за якою будинки передаються мешканцям лише у відремонтованому стані", – пояснила Ольга Галабала.

 

 

Кандидат до обласної ради від Надвірнянщини Ольга Федишина представила позицію "ВОЛІ" щодо ремонту доріг. "Ми виступаємо за ліквідацію всіх корупційних і бюрократичних складових в системі ремонту доріг. Зокрема, "ВОЛЯ" буде ініціювати ліквідацію облавтодору і залучення до ремонту та експлуатації доріг фахових приватних компаній на умовах прозорих тендерів з обов’язковим використанням нових прогресивних технологій і наданням десятирічних гарантій", – пояснила Федишина.

 

Команда "ВОЛІ" також наполягає на створенні спеціальних фондів, в яких будуть акумулюватися від 35 до 40% коштів, які сьогодні надходять з акцизу на нафтопродукти. Такі кошти повинні спрямовуватися виключно на ремонт доріг місцевого значення.

 

З метою залучення інвестицій на Прикарпаття народні депутати від "ВОЛІ" вже зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про економічний експеримент на Прикарпатті". 

 

"За цим законопроектом, підприємства, які хочуть інвестувати кошти на Прикарпаття, мають мати можливість не сплачувати податок на прибуток протягом перших п’яти років, – пояснив Юрій Дерев’янко. – Важливо надати цим інвесторам пільги на сплату земельного податку. Крім того, законодавством передбачено, що послуги і матеріали, які будуть використовуватися для інвестиційної діяльності, не будуть обкладені митом".

 

Також в кожному районному центрі області мають бути створені "офіси інвесторів", завдання яких – максимально спростити відкриття бізнесу. 

 

За словами талановитого молодого хірурга, кандидата медичних наук, кандидата у депутати від Косівщини Олега Атаманюка, реформувати медичну галузь на Прикарпатті важко без загальної всеукраїнської реформи. Проте, є низка кроків, які можна робити на місцевому рівні. 

 

"Зокрема, пріоритетним напрямком для нас є розвиток медичного туризму. Саме медичний туризм має стати золотоносною жилою розвитку Івано-Франківщини, – пояснив Атаманюк. – Прикарпаття має висококваліфікованих лікарів та природні умови, тому розвиток саме медичного туризму є пріоритетним для нашої команди".

 

Неодноразово партія "ВОЛЯ" декларувала, що йде до влади, щоб віддати цю владу громадам. Це означає, що "волівці" ініціюватимуть інвентаризацію майна, земель та ресурсів громади. Щомісяця за результатами інвентаризації у відкритому доступі буде публікуватися перелік всієї власності громади, яка знаходиться у відкритому електронному реєстрі.

 

Позиція «ВОЛІ»: Всі інфраструктурні об’єкти, які знаходяться на території громади, мають знаходитися на її балансі, а не належати різним міністерствам та відомствам (окрім об'єктів воєнно-оборонної сфери). 

 

Наступним кроком "ВОЛІ" стане відповідальність перед громадою чиновників. 

 

"У кожній громаді, де буде представлена "ВОЛЯ", буде статут громади, за яким чиновники зобов’язані будуть на будь-яке звернення громади з’явитися на загальні збори і прозвітувати про свою роботу", – пояснила Ольга Галабала. 

 

Крім того, громада може висловити недовіру своєму міському чи сільському голові. І якщо Загальні збори чи місцевий референдум підтримають це рішення – голову буде звільнено.


14.10.2015 508 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1317
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1664 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2452
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2294 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

321

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1108

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1892
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1955
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

271
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

486
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950