Партія «ВОЛЯ»: Один рік на шляху системних змін

 

/data/blog/79546/6e33b228e6504753b745e65581f4e8f8.jpg

 

21 червня святкує своє перше День народження політична партія «ВОЛЯ». За цей короткий проміжок часу «волівці» уже відомі як на Івано-Франківщині, так і на рівні України.

 

Про становлення партії, перспективи і плани говоримо з координатором Івано-Франківської міської організації партії «ВОЛЯ» Володимиром Кушніренком – франківським журналістом, який вирішив змінювати систему зсередини.

 

- Звідки з’явилося рішення йти в політику?

Розумію, що це доволі непопулярний крок. Переконлива більшість вважає, що політика –брудна справа, і «бруднити руки» не варто. Але мене дуже засмучує, коли активні, ініціативні та прогресивні молоді люди не готові йти у владу та втілювати свої ідеї. Засмучує, коли успішні люди, які мають достатній досвід бізнесової чи управлінської діяльності, можуть критикувати сьогоднішню систему та говорити «як би мало бути», але не готові самі ставати ініціаторами цих змін і впроваджувати їх у сьогоднішніх органах місцевого самоврядування.

Поштовх до політики дала журналістська та громадська діяльність. Протягом п’яти років журналістики я ззовні вивчав політичну кухню та практику прийняття рішень в місцевих органах влади. Дуже багато речей мене щиро обурюють. Звичайно, усі негативи я висвітлював і описував. Але з часом зрозумів, – щоб змінити систему, потрібно стати самому джерелом змін. Прогресивні ідеї та ініціативи можна якісно втілювати лише будучи представленим у тій самій раді. Громадської активності мало. Потрібні конкретні управлінські рішення. Тому переконаний, що місцеві політики та депутати зобов’язані керуватися громадською думкою і забезпечувати підтримку та втілення ідей активного громадського середовища.

 

- У нас безліч політичних партій, частина уже «розкручені». Чому саме «ВОЛЯ»?

У старих «розкручених» політичних партіях працює стара партійна система. Це система диктатури, – коли керівник партії всеукраїнського рівня дозволяє собі диктувати рядовим членам партії, які рішення приймати і кого висувати кандидатами в депутати, кого підтримувати, а кого критикувати. Попри увесь скептицизм, я переконався на власному досвіді, що «ВОЛЯ» – багатолідерна партія. Це структура без «вождя» і «вождизму». Є Рада партії, яка безпосередньо приймає щоденні рішення. Ключові питання розглядають на загальних партійних зборах. «ВОЛЯ» дає шанс молодим людям проявити себе, реалізувати себе та скористатися соціальним ліфтом – коли твої ідеї і працю реально цінують. Плюс, коли я знайомився із партійцями «ВОЛІ» на всеукраїнських партійних з’їздах, я був у захваті від команди, яку за такий короткий період сформувала наша політична сила.

Я розумію, що партія «ВОЛЯ» дуже молода і ще не встигла завоювати довіру українців. Розумію, який величезний об’єм роботи чекає нас попереду. Так само розумію і величезну відповідальність, яка на нас лежить. При цьому впевнений: ми зможемо довести людям, що ми інші – справжні, щирі і відкриті.

 

– Щодо команди. У жовтні відбудуться вибори до місцевих органів влади. Чи має «ВОЛЯ» сформовану команду і чи буде взагалі брати участь у виборчому процесі?

Брати участь у виборах однозначно будемо, незалежно від ухваленої виборчої системи. Формування команди – дуже важкий і довготривалий процес. Це постійні переговори, переконування, донесення принципів, ідей і бачень. Приємно, що у цьому напрямі є успіхи – нашими прихильниками і активістами стають молоді підприємці, юристи, лідери студентських рухів та молодіжних організацій, досвідчені лікарі та освітяни. До виборів залишилося дуже мало часу. Тож нам необхідно пройти зараз шлях, який решта партій проходять роками. Але я впевнений, що ми справимося.

 

– Наразі команда молода?

Безумовно, наша команда молода. Основною проблемою все-таки залишається людська зневіра і розчарування. Іванофранківці настільки втомилися від популістів та перефарбованців, які під кожні вибори міняють політичні фарби і гасла, що дуже важко сприймають нові підходи та принципи, які ми декларуємо. Але все ж підтримка у нас є. Зараз в Івано-Франківській міській організації партії з’явилися ряд експертів, які пройшли чималий шлях у своїх професійних сферах. Вони діляться досвідом, радять, підтримують, але самі не братимуть участь у політичній діяльності бо переконані, що час дати дорогу молодим. Краще кілька років помилок, ніж десятиліття саботажу. Тож нам вдається поєднувати молодечий запал та романтизм змін із досвідом старших поколінь. Надихає, що в команду приєднуються люди, які не обговорюють те, як їм прийти до влади. Вони спочатку обговорюють реальні кроки того, що ми разом зробимо отримавши владу, формують покроковий план змін. А вже потім приймають рішення щодо балотування. Тому що вибори - не самоціль. Ціль - це конкретні зміни.

 

- Чим міська організація партії займається щодень?

В нас працюють активісти партії безпосередньо в районах, де проживають, – спілкуються з людьми, вивчають проблеми, на яких реагують наші юристи. Щосуботи на Вічевому Майдані працює юридична приймальня. Люди звертаються із різними проблемами – від житлово-комунального господарства і оформлення субсидій до особистих негараздів. На кожне звернення ми юридично реагуємо або консультуємо усно. Приємно, що є велика підтримка з боку народного депутата від «ВОЛІ» Юрія Дерев’янка – його звернення щодо проблем іванофранківців серйозно мотивують наші місцеві органи влади працювати. Паралельно проводимо соціальні акції, спільно з партійними організаціями з усієї області формуємо і відправляємо гуманітарну допомогу на Схід.

Наразі працюємо над проектом удосконалення системи житлово-комунального господарства в Івано-Франківську – ми хочемо забезпечити мешканцям міста якісніші комунальні послуги і, відповідно, шукаємо шляхи зменшення вартості тарифів.

 

- Хто ваші прямі конкуренти?

Їх у нас немає. Якщо ви маєте на увазі інші демократичні політичні сили, то мені приємніше їх називати партнерами. Незважаючи на партійну приналежність, ми усі повинні працювати на користь міста. Звичайно, повинна бути дискусія, обмін баченнями та ідеями, але тільки з однією метою – розвивати Івано-Франківськ, а не боротися один проти одного.

 

- Що нового ви можете принести місту?

Я народився в Івано-Франківську, виріс в ньому та одружився. Тут будуть жити мої діти. Тому хочу, щоб ми гуртувалися довкола ідей підняття міста на новий рівень, а не боролися між собою, використовуючи бруд і популістичні гасла. «ВОЛЯ» – молода, але дуже перспективна сила. Це реальна альтернатива для івано-франківців. Бо люди «ВОЛІ» – це люди дії.


18.06.2015 1423 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

634
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3246
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21344
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2126
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1608 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2487

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

439

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

283

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

880

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2284
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

575
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1122
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

279
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

896
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

868
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

776
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8360
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

452
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1294 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2302 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1011