Партія «ВОЛЯ»: Один рік на шляху системних змін

 

/data/blog/79546/6e33b228e6504753b745e65581f4e8f8.jpg

 

21 червня святкує своє перше День народження політична партія «ВОЛЯ». За цей короткий проміжок часу «волівці» уже відомі як на Івано-Франківщині, так і на рівні України.

 

Про становлення партії, перспективи і плани говоримо з координатором Івано-Франківської міської організації партії «ВОЛЯ» Володимиром Кушніренком – франківським журналістом, який вирішив змінювати систему зсередини.

 

- Звідки з’явилося рішення йти в політику?

Розумію, що це доволі непопулярний крок. Переконлива більшість вважає, що політика –брудна справа, і «бруднити руки» не варто. Але мене дуже засмучує, коли активні, ініціативні та прогресивні молоді люди не готові йти у владу та втілювати свої ідеї. Засмучує, коли успішні люди, які мають достатній досвід бізнесової чи управлінської діяльності, можуть критикувати сьогоднішню систему та говорити «як би мало бути», але не готові самі ставати ініціаторами цих змін і впроваджувати їх у сьогоднішніх органах місцевого самоврядування.

Поштовх до політики дала журналістська та громадська діяльність. Протягом п’яти років журналістики я ззовні вивчав політичну кухню та практику прийняття рішень в місцевих органах влади. Дуже багато речей мене щиро обурюють. Звичайно, усі негативи я висвітлював і описував. Але з часом зрозумів, – щоб змінити систему, потрібно стати самому джерелом змін. Прогресивні ідеї та ініціативи можна якісно втілювати лише будучи представленим у тій самій раді. Громадської активності мало. Потрібні конкретні управлінські рішення. Тому переконаний, що місцеві політики та депутати зобов’язані керуватися громадською думкою і забезпечувати підтримку та втілення ідей активного громадського середовища.

 

- У нас безліч політичних партій, частина уже «розкручені». Чому саме «ВОЛЯ»?

У старих «розкручених» політичних партіях працює стара партійна система. Це система диктатури, – коли керівник партії всеукраїнського рівня дозволяє собі диктувати рядовим членам партії, які рішення приймати і кого висувати кандидатами в депутати, кого підтримувати, а кого критикувати. Попри увесь скептицизм, я переконався на власному досвіді, що «ВОЛЯ» – багатолідерна партія. Це структура без «вождя» і «вождизму». Є Рада партії, яка безпосередньо приймає щоденні рішення. Ключові питання розглядають на загальних партійних зборах. «ВОЛЯ» дає шанс молодим людям проявити себе, реалізувати себе та скористатися соціальним ліфтом – коли твої ідеї і працю реально цінують. Плюс, коли я знайомився із партійцями «ВОЛІ» на всеукраїнських партійних з’їздах, я був у захваті від команди, яку за такий короткий період сформувала наша політична сила.

Я розумію, що партія «ВОЛЯ» дуже молода і ще не встигла завоювати довіру українців. Розумію, який величезний об’єм роботи чекає нас попереду. Так само розумію і величезну відповідальність, яка на нас лежить. При цьому впевнений: ми зможемо довести людям, що ми інші – справжні, щирі і відкриті.

 

– Щодо команди. У жовтні відбудуться вибори до місцевих органів влади. Чи має «ВОЛЯ» сформовану команду і чи буде взагалі брати участь у виборчому процесі?

Брати участь у виборах однозначно будемо, незалежно від ухваленої виборчої системи. Формування команди – дуже важкий і довготривалий процес. Це постійні переговори, переконування, донесення принципів, ідей і бачень. Приємно, що у цьому напрямі є успіхи – нашими прихильниками і активістами стають молоді підприємці, юристи, лідери студентських рухів та молодіжних організацій, досвідчені лікарі та освітяни. До виборів залишилося дуже мало часу. Тож нам необхідно пройти зараз шлях, який решта партій проходять роками. Але я впевнений, що ми справимося.

 

– Наразі команда молода?

Безумовно, наша команда молода. Основною проблемою все-таки залишається людська зневіра і розчарування. Іванофранківці настільки втомилися від популістів та перефарбованців, які під кожні вибори міняють політичні фарби і гасла, що дуже важко сприймають нові підходи та принципи, які ми декларуємо. Але все ж підтримка у нас є. Зараз в Івано-Франківській міській організації партії з’явилися ряд експертів, які пройшли чималий шлях у своїх професійних сферах. Вони діляться досвідом, радять, підтримують, але самі не братимуть участь у політичній діяльності бо переконані, що час дати дорогу молодим. Краще кілька років помилок, ніж десятиліття саботажу. Тож нам вдається поєднувати молодечий запал та романтизм змін із досвідом старших поколінь. Надихає, що в команду приєднуються люди, які не обговорюють те, як їм прийти до влади. Вони спочатку обговорюють реальні кроки того, що ми разом зробимо отримавши владу, формують покроковий план змін. А вже потім приймають рішення щодо балотування. Тому що вибори - не самоціль. Ціль - це конкретні зміни.

 

- Чим міська організація партії займається щодень?

В нас працюють активісти партії безпосередньо в районах, де проживають, – спілкуються з людьми, вивчають проблеми, на яких реагують наші юристи. Щосуботи на Вічевому Майдані працює юридична приймальня. Люди звертаються із різними проблемами – від житлово-комунального господарства і оформлення субсидій до особистих негараздів. На кожне звернення ми юридично реагуємо або консультуємо усно. Приємно, що є велика підтримка з боку народного депутата від «ВОЛІ» Юрія Дерев’янка – його звернення щодо проблем іванофранківців серйозно мотивують наші місцеві органи влади працювати. Паралельно проводимо соціальні акції, спільно з партійними організаціями з усієї області формуємо і відправляємо гуманітарну допомогу на Схід.

Наразі працюємо над проектом удосконалення системи житлово-комунального господарства в Івано-Франківську – ми хочемо забезпечити мешканцям міста якісніші комунальні послуги і, відповідно, шукаємо шляхи зменшення вартості тарифів.

 

- Хто ваші прямі конкуренти?

Їх у нас немає. Якщо ви маєте на увазі інші демократичні політичні сили, то мені приємніше їх називати партнерами. Незважаючи на партійну приналежність, ми усі повинні працювати на користь міста. Звичайно, повинна бути дискусія, обмін баченнями та ідеями, але тільки з однією метою – розвивати Івано-Франківськ, а не боротися один проти одного.

 

- Що нового ви можете принести місту?

Я народився в Івано-Франківську, виріс в ньому та одружився. Тут будуть жити мої діти. Тому хочу, щоб ми гуртувалися довкола ідей підняття міста на новий рівень, а не боролися між собою, використовуючи бруд і популістичні гасла. «ВОЛЯ» – молода, але дуже перспективна сила. Це реальна альтернатива для івано-франківців. Бо люди «ВОЛІ» – це люди дії.


18.06.2015 1301 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

380
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

671
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1190
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2528
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1373
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2026 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

705

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

764

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1667

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1652
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

356
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

464
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18372
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7489
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3665
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1052
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10785
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

302
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

299
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

492
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

455
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

691