Партія «ВОЛЯ»: Один рік на шляху системних змін

 

/data/blog/79546/6e33b228e6504753b745e65581f4e8f8.jpg

 

21 червня святкує своє перше День народження політична партія «ВОЛЯ». За цей короткий проміжок часу «волівці» уже відомі як на Івано-Франківщині, так і на рівні України.

 

Про становлення партії, перспективи і плани говоримо з координатором Івано-Франківської міської організації партії «ВОЛЯ» Володимиром Кушніренком – франківським журналістом, який вирішив змінювати систему зсередини.

 

- Звідки з’явилося рішення йти в політику?

Розумію, що це доволі непопулярний крок. Переконлива більшість вважає, що політика –брудна справа, і «бруднити руки» не варто. Але мене дуже засмучує, коли активні, ініціативні та прогресивні молоді люди не готові йти у владу та втілювати свої ідеї. Засмучує, коли успішні люди, які мають достатній досвід бізнесової чи управлінської діяльності, можуть критикувати сьогоднішню систему та говорити «як би мало бути», але не готові самі ставати ініціаторами цих змін і впроваджувати їх у сьогоднішніх органах місцевого самоврядування.

Поштовх до політики дала журналістська та громадська діяльність. Протягом п’яти років журналістики я ззовні вивчав політичну кухню та практику прийняття рішень в місцевих органах влади. Дуже багато речей мене щиро обурюють. Звичайно, усі негативи я висвітлював і описував. Але з часом зрозумів, – щоб змінити систему, потрібно стати самому джерелом змін. Прогресивні ідеї та ініціативи можна якісно втілювати лише будучи представленим у тій самій раді. Громадської активності мало. Потрібні конкретні управлінські рішення. Тому переконаний, що місцеві політики та депутати зобов’язані керуватися громадською думкою і забезпечувати підтримку та втілення ідей активного громадського середовища.

 

- У нас безліч політичних партій, частина уже «розкручені». Чому саме «ВОЛЯ»?

У старих «розкручених» політичних партіях працює стара партійна система. Це система диктатури, – коли керівник партії всеукраїнського рівня дозволяє собі диктувати рядовим членам партії, які рішення приймати і кого висувати кандидатами в депутати, кого підтримувати, а кого критикувати. Попри увесь скептицизм, я переконався на власному досвіді, що «ВОЛЯ» – багатолідерна партія. Це структура без «вождя» і «вождизму». Є Рада партії, яка безпосередньо приймає щоденні рішення. Ключові питання розглядають на загальних партійних зборах. «ВОЛЯ» дає шанс молодим людям проявити себе, реалізувати себе та скористатися соціальним ліфтом – коли твої ідеї і працю реально цінують. Плюс, коли я знайомився із партійцями «ВОЛІ» на всеукраїнських партійних з’їздах, я був у захваті від команди, яку за такий короткий період сформувала наша політична сила.

Я розумію, що партія «ВОЛЯ» дуже молода і ще не встигла завоювати довіру українців. Розумію, який величезний об’єм роботи чекає нас попереду. Так само розумію і величезну відповідальність, яка на нас лежить. При цьому впевнений: ми зможемо довести людям, що ми інші – справжні, щирі і відкриті.

 

– Щодо команди. У жовтні відбудуться вибори до місцевих органів влади. Чи має «ВОЛЯ» сформовану команду і чи буде взагалі брати участь у виборчому процесі?

Брати участь у виборах однозначно будемо, незалежно від ухваленої виборчої системи. Формування команди – дуже важкий і довготривалий процес. Це постійні переговори, переконування, донесення принципів, ідей і бачень. Приємно, що у цьому напрямі є успіхи – нашими прихильниками і активістами стають молоді підприємці, юристи, лідери студентських рухів та молодіжних організацій, досвідчені лікарі та освітяни. До виборів залишилося дуже мало часу. Тож нам необхідно пройти зараз шлях, який решта партій проходять роками. Але я впевнений, що ми справимося.

 

– Наразі команда молода?

Безумовно, наша команда молода. Основною проблемою все-таки залишається людська зневіра і розчарування. Іванофранківці настільки втомилися від популістів та перефарбованців, які під кожні вибори міняють політичні фарби і гасла, що дуже важко сприймають нові підходи та принципи, які ми декларуємо. Але все ж підтримка у нас є. Зараз в Івано-Франківській міській організації партії з’явилися ряд експертів, які пройшли чималий шлях у своїх професійних сферах. Вони діляться досвідом, радять, підтримують, але самі не братимуть участь у політичній діяльності бо переконані, що час дати дорогу молодим. Краще кілька років помилок, ніж десятиліття саботажу. Тож нам вдається поєднувати молодечий запал та романтизм змін із досвідом старших поколінь. Надихає, що в команду приєднуються люди, які не обговорюють те, як їм прийти до влади. Вони спочатку обговорюють реальні кроки того, що ми разом зробимо отримавши владу, формують покроковий план змін. А вже потім приймають рішення щодо балотування. Тому що вибори - не самоціль. Ціль - це конкретні зміни.

 

- Чим міська організація партії займається щодень?

В нас працюють активісти партії безпосередньо в районах, де проживають, – спілкуються з людьми, вивчають проблеми, на яких реагують наші юристи. Щосуботи на Вічевому Майдані працює юридична приймальня. Люди звертаються із різними проблемами – від житлово-комунального господарства і оформлення субсидій до особистих негараздів. На кожне звернення ми юридично реагуємо або консультуємо усно. Приємно, що є велика підтримка з боку народного депутата від «ВОЛІ» Юрія Дерев’янка – його звернення щодо проблем іванофранківців серйозно мотивують наші місцеві органи влади працювати. Паралельно проводимо соціальні акції, спільно з партійними організаціями з усієї області формуємо і відправляємо гуманітарну допомогу на Схід.

Наразі працюємо над проектом удосконалення системи житлово-комунального господарства в Івано-Франківську – ми хочемо забезпечити мешканцям міста якісніші комунальні послуги і, відповідно, шукаємо шляхи зменшення вартості тарифів.

 

- Хто ваші прямі конкуренти?

Їх у нас немає. Якщо ви маєте на увазі інші демократичні політичні сили, то мені приємніше їх називати партнерами. Незважаючи на партійну приналежність, ми усі повинні працювати на користь міста. Звичайно, повинна бути дискусія, обмін баченнями та ідеями, але тільки з однією метою – розвивати Івано-Франківськ, а не боротися один проти одного.

 

- Що нового ви можете принести місту?

Я народився в Івано-Франківську, виріс в ньому та одружився. Тут будуть жити мої діти. Тому хочу, щоб ми гуртувалися довкола ідей підняття міста на новий рівень, а не боролися між собою, використовуючи бруд і популістичні гасла. «ВОЛЯ» – молода, але дуже перспективна сила. Це реальна альтернатива для івано-франківців. Бо люди «ВОЛІ» – це люди дії.


18.06.2015 1377 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

2272
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

958
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

583
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5546
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1483
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

420

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1078

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

311
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10680
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

372
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

269
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

617 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1056
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913