Паркомата немає, але платити мусимо

 

З 1 січня цього року набули чинності пункти 14 і 16 постанови Кабміну від 3 грудня 2009 року "Про затвердження правил паркування транспортних засобів". За новими правилами, відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами. При чому, не менше одного паркомата на 10 місць. Тому, озброївшись витягами з постанови, чимало водіїв в Івано-Франківську відмовляються платити за паркування. Адже жодного паркомата в місті не встановлено.


У той час, як вступили в дію пункти 14 і 16 постанови "Про затвердження правил паркування транспортних засобів", ніхто не відмінив інших пунктів документа. «Ті пункти вступили в дію, але попередні пункти залишаються законними. Касові апарати залишились законними. Інформація з чека така сама, як інформація, яка виходить з паркомата. Там є зазначений час, тривалість паркування, вартість паркування – нічого абсолютно не помінялося» - пояснює керівник івано-франківського комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч.

 

Підприємтво опікується 524-ма паркувальними місцями в обласному центрі. Для Франківська, згідно вимоги Кабміну, потрібно 53 паркомати. Вартість одного пристрою – близько 8 тисяч євро, тож лише на їх закупівлю потрібно понад 4 мільйони гривень. Плата за годину парковки в Івано-Франківську становить 3 гривні. Чиста річна виручка комунального підприємства «Сервіс-Авто», яке обслуговує більшість майданчиків, – трохи більше 2 мільйонів гривень. Якщо відмінусувати зарплату, податки та нарахування, залишиться значно менша сума, яку фірма перераховує до міського бюджету. Тож грошей на паркомати, ясна річ, місто не має. Андрій Строїч вважає, що повинна бути державна програма, як б фінансувала встановлення паркоматів в містах, адже суми, які потрібні на їх встановлення, є непідйомними для місцевих бюджетів.


Ще й з’являється питання окупності встановлених паркоматів. «Вони не збільшують, вони знижують рентабельність, - переконує «комунальник». -  Потрібні відповідні техумови, а це додаткові видатки. Потрібна електроенергія, потрібно буде проводити інкасацію тих паркоматів, а це ще додаткові видатки. В нас людина не буде бігти і платити паркомату. Вона не хоче паркувальнику платити. А з паркоматом вона привітається і піде далі».


Хоч і повністю без паркоматів Івано-Франківськ також не залишиться. Наразі влада обласного центру пише проект, щоб за грантові гроші встановити хоча б 10 паркоматів в якості експерименту. Але чи готові до цього самі водії – теж питання. Законодавством не передбачено серйозних важелів впливу на водіїв, які відмовляються платити за парковку. Згідно постанови, при відмові водія оплатити чек за паркування, в присутності двох свідків працівник КП «Сервіс-Авто» має право скласти відповідний акт. В подальшому ця сума буде стягуватися в судовому порядку. Проте цей механізм не пристосований до реалій і паркувальники його не використовують. Тож комунальникам із зарплатнею в 1000 гривень в місяць приходиться сподіватися на порядність водіїв.


«Що стосується оплати, то більшість людей є свідомими, і вони нормально до цього відносяться. А всі розмови про наявніять паркоматів – це для несвідомих людей, які раніше не хотіли платити і зараз розказують за паркомати, - говорить Андрій Строїч. – Ми працюємо в тому напрямку, щоби всі оплачували. Щоби ви зрозуміли, ми за кожне паркувальне місце платимо плату за паркувальний збір. І згідно податкового кодексу, є машини, чи нема машини, робочий день чи вихідний – паркувальний збір повинен платитися. А хто і як нам оплачує – це нікого не цікавить. Ми мусимо платити».


Коментарі (6)

ЦЕРБЕР-правильний, не кусає 2012.01.18, 22:47
СТРОЇЧ!НЕ свисти,бо згрибаєш бабло і ніякого контролю,всі хочуть жерти,а ти робиш вигляд що все котрольоване.ПАРКОМАТИ якщо поставити,то ти втратиш 50% і жаба давить!крапка.............і не грай більше КІНА.
гість 2012.01.19, 09:11
Оплата не за паркування, а за послуги з утримання майданчиків для платного паркування. Про яке утримання може йти мова, якщо немає не тільки паркоматів, а навіть знаків та дорожної розмітки про платні паркувальні майданчики. Так на вул. Північний Бульвар немає ніяких знаків, однак ходить вимагатель і "стріляє" гроші.
ворожбит? 2012.01.19, 21:17
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
ворожбит? 2012.01.19, 21:18
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
Патріот 2012.01.21, 17:38
Ладно ще в місті платити, як не як, а розмітки хоча б зробили, але у Павлівці на аввтобазарі по дорозі (біля базару) ходять шавки АСП-шніків і вимагають плату за паркування це взагалі бєспрєдєл. ЗА ШО ПЛАТИТИ ТРАСА ЦЕ НЕ ЇХ ВЛАСНІСТЬ.!!!!!!!!!!!!!
555 2012.03.30, 10:06
З понеділка за паркову можна не платити http://kiev.pravda.com.ua/news/4f74112b6697d/
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

890 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2248
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728