Паркомата немає, але платити мусимо

 

З 1 січня цього року набули чинності пункти 14 і 16 постанови Кабміну від 3 грудня 2009 року "Про затвердження правил паркування транспортних засобів". За новими правилами, відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами. При чому, не менше одного паркомата на 10 місць. Тому, озброївшись витягами з постанови, чимало водіїв в Івано-Франківську відмовляються платити за паркування. Адже жодного паркомата в місті не встановлено.


У той час, як вступили в дію пункти 14 і 16 постанови "Про затвердження правил паркування транспортних засобів", ніхто не відмінив інших пунктів документа. «Ті пункти вступили в дію, але попередні пункти залишаються законними. Касові апарати залишились законними. Інформація з чека така сама, як інформація, яка виходить з паркомата. Там є зазначений час, тривалість паркування, вартість паркування – нічого абсолютно не помінялося» - пояснює керівник івано-франківського комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч.

 

Підприємтво опікується 524-ма паркувальними місцями в обласному центрі. Для Франківська, згідно вимоги Кабміну, потрібно 53 паркомати. Вартість одного пристрою – близько 8 тисяч євро, тож лише на їх закупівлю потрібно понад 4 мільйони гривень. Плата за годину парковки в Івано-Франківську становить 3 гривні. Чиста річна виручка комунального підприємства «Сервіс-Авто», яке обслуговує більшість майданчиків, – трохи більше 2 мільйонів гривень. Якщо відмінусувати зарплату, податки та нарахування, залишиться значно менша сума, яку фірма перераховує до міського бюджету. Тож грошей на паркомати, ясна річ, місто не має. Андрій Строїч вважає, що повинна бути державна програма, як б фінансувала встановлення паркоматів в містах, адже суми, які потрібні на їх встановлення, є непідйомними для місцевих бюджетів.


Ще й з’являється питання окупності встановлених паркоматів. «Вони не збільшують, вони знижують рентабельність, - переконує «комунальник». -  Потрібні відповідні техумови, а це додаткові видатки. Потрібна електроенергія, потрібно буде проводити інкасацію тих паркоматів, а це ще додаткові видатки. В нас людина не буде бігти і платити паркомату. Вона не хоче паркувальнику платити. А з паркоматом вона привітається і піде далі».


Хоч і повністю без паркоматів Івано-Франківськ також не залишиться. Наразі влада обласного центру пише проект, щоб за грантові гроші встановити хоча б 10 паркоматів в якості експерименту. Але чи готові до цього самі водії – теж питання. Законодавством не передбачено серйозних важелів впливу на водіїв, які відмовляються платити за парковку. Згідно постанови, при відмові водія оплатити чек за паркування, в присутності двох свідків працівник КП «Сервіс-Авто» має право скласти відповідний акт. В подальшому ця сума буде стягуватися в судовому порядку. Проте цей механізм не пристосований до реалій і паркувальники його не використовують. Тож комунальникам із зарплатнею в 1000 гривень в місяць приходиться сподіватися на порядність водіїв.


«Що стосується оплати, то більшість людей є свідомими, і вони нормально до цього відносяться. А всі розмови про наявніять паркоматів – це для несвідомих людей, які раніше не хотіли платити і зараз розказують за паркомати, - говорить Андрій Строїч. – Ми працюємо в тому напрямку, щоби всі оплачували. Щоби ви зрозуміли, ми за кожне паркувальне місце платимо плату за паркувальний збір. І згідно податкового кодексу, є машини, чи нема машини, робочий день чи вихідний – паркувальний збір повинен платитися. А хто і як нам оплачує – це нікого не цікавить. Ми мусимо платити».


Коментарі (6)

ЦЕРБЕР-правильний, не кусає 2012.01.18, 22:47
СТРОЇЧ!НЕ свисти,бо згрибаєш бабло і ніякого контролю,всі хочуть жерти,а ти робиш вигляд що все котрольоване.ПАРКОМАТИ якщо поставити,то ти втратиш 50% і жаба давить!крапка.............і не грай більше КІНА.
гість 2012.01.19, 09:11
Оплата не за паркування, а за послуги з утримання майданчиків для платного паркування. Про яке утримання може йти мова, якщо немає не тільки паркоматів, а навіть знаків та дорожної розмітки про платні паркувальні майданчики. Так на вул. Північний Бульвар немає ніяких знаків, однак ходить вимагатель і "стріляє" гроші.
ворожбит? 2012.01.19, 21:17
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
ворожбит? 2012.01.19, 21:18
Вирішив написати-поворожити.Оплату яку ми проводимо в ІВ-Франківську,це РЕКЕТ серед білого дня.Але ніхто не забороняє,не вмішується,не перевіряє,тому,що всі!хто близенько біля цього стоїть...........мають....???.Для цього,щоб проплатити за місце паркування машинни,потрібно бачити умови для паркування,а інакше,це ГРАБУНОК серед білого дня.ПЛАТИТИ НЕ ПОТРІБНО!ПОБАЧИМО,хто СУД виграє!А цей хто збирає дань інакше не назвеш є ...!!!...ВУЙКУ! скільки маєш на карман в день?Доречі скількох можновеликих хапух знав,особливого щастя і радості вних не є і не було.Гроші --БІДА!це ворожба..побачиш!
Патріот 2012.01.21, 17:38
Ладно ще в місті платити, як не як, а розмітки хоча б зробили, але у Павлівці на аввтобазарі по дорозі (біля базару) ходять шавки АСП-шніків і вимагають плату за паркування це взагалі бєспрєдєл. ЗА ШО ПЛАТИТИ ТРАСА ЦЕ НЕ ЇХ ВЛАСНІСТЬ.!!!!!!!!!!!!!
555 2012.03.30, 10:06
З понеділка за паркову можна не платити http://kiev.pravda.com.ua/news/4f74112b6697d/
27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

403
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

776
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

635
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1140
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13523 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1646

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

204

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

407

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

439

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

910
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

99
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

211
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

344
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

136
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

247
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

398
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

535
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3630
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

214
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

427
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

605
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

912