Парад акцій та поради майбутнім політикам Галичини

Так і газетної сторінки не вистачить для опису всього,  що понапридумають наші краяни, причому окремі ентузіасти натхненні, здається, невичерпним почуттям  радості від «ноу-хау», яким належить поділитися з ближнім.

 

Однак спостерігаю за кількістю глядачів і стає сумно. Тих, для кого все це призначено, дуже мало, ходять собі мляво, дивляться буденно, щось собі примітивно сфотографують – і далі за своє і у своє… сіре середовище.

 


Одразу пригадую сюжет чудового «постперестроєчного» фільму «Вікно в Париж». Там герої фантастичним чином знаходять містичний портал, що відкривається раз на сто років з совкової квартири на горище якогось будинку в Парижі. Відтак  посвячені в таємницю починають щодень відвідувати Париж і проводити там своє життя, на вечір повертаючись додому. Нарешті, коли портал закрився на чергових сто років, мешканці совкового містечка, звикнувши до кольорового різноманіття  на берегах Сени, вирішили організувати собі такий лад у своєму рідному місті. Наступної неділі всі вивбиралися в строкате вбрання, хтось нарядився клоуном, хтось – чебурашкою, замовили духовий оркестр і влаштували свято. Проте їх співгромадяни, які ніколи не бачили Парижа, снували собі звично як тупі вівці поміж цим карнавалом, як барани чудувалися з дивакуватості організаторів і щось собі говорили, щось собі  купували-продавали… На цьому фільм закінчився.

 

На цьому ж і закінчуються всі наші гарні акції та починання – не вміємо ми жити, радіти, веселитися. Не вміємо похвалити, підтримати один одного, не вміємо радіти тим днем сьогоднішнім, якого завтра вже може й не бути. Навіть свято Великодня, до якого ми звикли віками (з діда-прадіда святкуємо), перетворюється у нас на празник пуза – ковбаса, шинка, горілка, яйця й хрін на столі, дурні розмови за столом і п’яний спів невлад: «Україно, Україно, я за тебе потерпів…». Якщо й потерпів мій народ – то, видно, серйозно й надовго…

 


Звичайно, ряд акцій мають відверто замовний характер, щоб прославити якогось політика чи забезпечити йому проходження до владного корита. Але симпатії галицького виборця ніяким чином не залежать від кількості, інноваційності й навіть розмаху проведеної акції. Чесно кажучи, наразі залишилося тільки два способи прославитися/зганьбитися в Галичині. Зауважу, що негативна реклама – також непогана реклама, тому перерахую цей дуже короткий список порад зацікавленим політикам.

 


Отже, прославитися позитивно/негативно в Галичині можна так:


1. Влаштувати ґей-парад у своєму місті/містечку або ж ще краще  в селищі/селі.


2. Плюнути в Табачника, міністра освіти України.


Але плюнути треба насправді, і тільки в живого Табачника Дмитра Володимировича, а не в його фотографії, в карикатури чи в якесь інше зображення, причому смачно так плюнути, густо, щоб верблюд позаздрив, і зняти все це на відео-, фото-, теле- та веб-камеру.

А ще краще запросити перед тим галичан, широке коло виборців і любителів народних розваг. І тільки тоді слава забезпечена, причому кількість галицьких верблюдів, чи то глядачів, прибуде в незліченній кількості, і тільки тоді вони (глядачі й верблюди) щиро зрадіють, від душі потішаться, будуть чекати до кінця і ждати-гадати, що ж то зробить той бородатий й булькатий Табачник: обітреться, чи сам плюне у відповідь. Ці-ка-а-аво ж як!!! А шо нє, галичани?

 


Андрій Микитин,

Західний кур'єр 


05.05.2011 Андрій Микитин 1389 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

620
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

494
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

984
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12416 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1527
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2900

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

184

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

289

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

777

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2174
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

208
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1360
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

736
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

289
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

422
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

511
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

824
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3520
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

316
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

506
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

799
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

999