Парад акцій та поради майбутнім політикам Галичини

Так і газетної сторінки не вистачить для опису всього,  що понапридумають наші краяни, причому окремі ентузіасти натхненні, здається, невичерпним почуттям  радості від «ноу-хау», яким належить поділитися з ближнім.

 

Однак спостерігаю за кількістю глядачів і стає сумно. Тих, для кого все це призначено, дуже мало, ходять собі мляво, дивляться буденно, щось собі примітивно сфотографують – і далі за своє і у своє… сіре середовище.

 


Одразу пригадую сюжет чудового «постперестроєчного» фільму «Вікно в Париж». Там герої фантастичним чином знаходять містичний портал, що відкривається раз на сто років з совкової квартири на горище якогось будинку в Парижі. Відтак  посвячені в таємницю починають щодень відвідувати Париж і проводити там своє життя, на вечір повертаючись додому. Нарешті, коли портал закрився на чергових сто років, мешканці совкового містечка, звикнувши до кольорового різноманіття  на берегах Сени, вирішили організувати собі такий лад у своєму рідному місті. Наступної неділі всі вивбиралися в строкате вбрання, хтось нарядився клоуном, хтось – чебурашкою, замовили духовий оркестр і влаштували свято. Проте їх співгромадяни, які ніколи не бачили Парижа, снували собі звично як тупі вівці поміж цим карнавалом, як барани чудувалися з дивакуватості організаторів і щось собі говорили, щось собі  купували-продавали… На цьому фільм закінчився.

 

На цьому ж і закінчуються всі наші гарні акції та починання – не вміємо ми жити, радіти, веселитися. Не вміємо похвалити, підтримати один одного, не вміємо радіти тим днем сьогоднішнім, якого завтра вже може й не бути. Навіть свято Великодня, до якого ми звикли віками (з діда-прадіда святкуємо), перетворюється у нас на празник пуза – ковбаса, шинка, горілка, яйця й хрін на столі, дурні розмови за столом і п’яний спів невлад: «Україно, Україно, я за тебе потерпів…». Якщо й потерпів мій народ – то, видно, серйозно й надовго…

 


Звичайно, ряд акцій мають відверто замовний характер, щоб прославити якогось політика чи забезпечити йому проходження до владного корита. Але симпатії галицького виборця ніяким чином не залежать від кількості, інноваційності й навіть розмаху проведеної акції. Чесно кажучи, наразі залишилося тільки два способи прославитися/зганьбитися в Галичині. Зауважу, що негативна реклама – також непогана реклама, тому перерахую цей дуже короткий список порад зацікавленим політикам.

 


Отже, прославитися позитивно/негативно в Галичині можна так:


1. Влаштувати ґей-парад у своєму місті/містечку або ж ще краще  в селищі/селі.


2. Плюнути в Табачника, міністра освіти України.


Але плюнути треба насправді, і тільки в живого Табачника Дмитра Володимировича, а не в його фотографії, в карикатури чи в якесь інше зображення, причому смачно так плюнути, густо, щоб верблюд позаздрив, і зняти все це на відео-, фото-, теле- та веб-камеру.

А ще краще запросити перед тим галичан, широке коло виборців і любителів народних розваг. І тільки тоді слава забезпечена, причому кількість галицьких верблюдів, чи то глядачів, прибуде в незліченній кількості, і тільки тоді вони (глядачі й верблюди) щиро зрадіють, від душі потішаться, будуть чекати до кінця і ждати-гадати, що ж то зробить той бородатий й булькатий Табачник: обітреться, чи сам плюне у відповідь. Ці-ка-а-аво ж як!!! А шо нє, галичани?

 


Андрій Микитин,

Західний кур'єр 


05.05.2011 Андрій Микитин 1696 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1087
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

911
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1269 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2647
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2007
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2229

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

322

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

444

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1378

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1356
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

205
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18128
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1089
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3437
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

793
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10560
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6294
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

934
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

228
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

453
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3043
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

771