Папа: У Христі не існує поділу на раси, мови і культури; у Ньому все людство об’єднане

 

 

Три волхви-мудреці, які прийшли поклонитися новонародженому Христові, є «живим свідченням того, що зерна істини присутні всюди», – зазначив Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він очолив у середу, 6 січня 2016 р., в базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди урочистості Богоявлення Господнього. За його словами, Христос є світлом, яке нас просвітлює, і ми його потребуємо для того, щоб «послідовно відповісти на покликання, яке ми отримали».

 

Глава Католицької Церкви підкреслив, що звіщати Христове Євангеліє – «це не є одним з рішень, з яких можемо вибирати, це не є якоюсь професією». Бути місійною для Церкви «не означає займатися прозелітизмом», для неї буття місійною «рівнозначне вираженню власної природи». «Іншого шляху не існує. Місія є її покликанням: сприяти сяянню Христового світла – це її служіння. Скільки-ж то людей очікують від нас цього місіонерського заанґажування, тому що потребують Христа, потребують пізнавати Отцеве обличчя», – сказав Папа.

 

«Волхви, про яких нам розповідає Євангелія від Матея, є живим свідченням того факту, що зерна істини присутні всюди, бо вони є даром Творця, Який кличе всіх розпізнати Його, як доброго і вірного Батька. Волхви представляють людей з кожної частини землі, які знаходять притулок у Божому домі. В Ісусі не існує жодного поділу на раси, мови і культури: в цій Дитині все людство віднаходить свою єдність», – вів далі Святіший Отець, додаючи, що завданням Церкви є допомагати кожній людині, «розпізнавати прагнення Бога, яке кожен носить у собі».

 

Як зауважив Наступник святого Петра, в наші дні багато людей, подібно до євангельських мудреців, живуть «з неспокійним серцем», яке не перестає шукати надійних відповідей, шукаючи «зорю, яка покаже шлях до Вифлеєму». І хоч на небозводі є незліченна кількість зір, «Волхви пішли за новою, іншою, яка для них сяяла найбільше». «Ця зоря їх змінила, – сказав Папа. – Вона спричинилася до того, що вони забули про свої щоденні клопоти й негайно пустилися в дорогу. Вони прислухалися до голосу в глибині душі, який спонукав їх іти за цим світлом, голосу Святого Духа, Який промовляє в кожній людині, і це світло провадило їх, аж доки не знайшли Царя Юдейського в убогій вифлеєській хатині».

 

Підсумовуючи, проповідник зазначив, що ми також повинні поставати собі запитання: «Де є Той, що народився?». Слід «шукати знаки, які нам посилає Бог, знаючи, що вони вимагають наших зусиль для того, щоб їх відчитати, щоб таким чином, зрозуміти Його волю». Ми спонукувані «вирушити до Вифлеєму, щоб розшукати Дитя і Його Матір». Для цього слід іти за світлом, «яке променіє з Христового обличчя, повного милосердям». А дарами, які можемо Йому принести, є «наша свобода, розум та любов».

 

 


07.01.2016 1851 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

604
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2468
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1962 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

656

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1632
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

269
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

465
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674