Папа: У Христі не існує поділу на раси, мови і культури; у Ньому все людство об’єднане

 

 

Три волхви-мудреці, які прийшли поклонитися новонародженому Христові, є «живим свідченням того, що зерна істини присутні всюди», – зазначив Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він очолив у середу, 6 січня 2016 р., в базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди урочистості Богоявлення Господнього. За його словами, Христос є світлом, яке нас просвітлює, і ми його потребуємо для того, щоб «послідовно відповісти на покликання, яке ми отримали».

 

Глава Католицької Церкви підкреслив, що звіщати Христове Євангеліє – «це не є одним з рішень, з яких можемо вибирати, це не є якоюсь професією». Бути місійною для Церкви «не означає займатися прозелітизмом», для неї буття місійною «рівнозначне вираженню власної природи». «Іншого шляху не існує. Місія є її покликанням: сприяти сяянню Христового світла – це її служіння. Скільки-ж то людей очікують від нас цього місіонерського заанґажування, тому що потребують Христа, потребують пізнавати Отцеве обличчя», – сказав Папа.

 

«Волхви, про яких нам розповідає Євангелія від Матея, є живим свідченням того факту, що зерна істини присутні всюди, бо вони є даром Творця, Який кличе всіх розпізнати Його, як доброго і вірного Батька. Волхви представляють людей з кожної частини землі, які знаходять притулок у Божому домі. В Ісусі не існує жодного поділу на раси, мови і культури: в цій Дитині все людство віднаходить свою єдність», – вів далі Святіший Отець, додаючи, що завданням Церкви є допомагати кожній людині, «розпізнавати прагнення Бога, яке кожен носить у собі».

 

Як зауважив Наступник святого Петра, в наші дні багато людей, подібно до євангельських мудреців, живуть «з неспокійним серцем», яке не перестає шукати надійних відповідей, шукаючи «зорю, яка покаже шлях до Вифлеєму». І хоч на небозводі є незліченна кількість зір, «Волхви пішли за новою, іншою, яка для них сяяла найбільше». «Ця зоря їх змінила, – сказав Папа. – Вона спричинилася до того, що вони забули про свої щоденні клопоти й негайно пустилися в дорогу. Вони прислухалися до голосу в глибині душі, який спонукав їх іти за цим світлом, голосу Святого Духа, Який промовляє в кожній людині, і це світло провадило їх, аж доки не знайшли Царя Юдейського в убогій вифлеєській хатині».

 

Підсумовуючи, проповідник зазначив, що ми також повинні поставати собі запитання: «Де є Той, що народився?». Слід «шукати знаки, які нам посилає Бог, знаючи, що вони вимагають наших зусиль для того, щоб їх відчитати, щоб таким чином, зрозуміти Його волю». Ми спонукувані «вирушити до Вифлеєму, щоб розшукати Дитя і Його Матір». Для цього слід іти за світлом, «яке променіє з Христового обличчя, повного милосердям». А дарами, які можемо Йому принести, є «наша свобода, розум та любов».

 

 


07.01.2016 1595 0
Коментарі (0)

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

360
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

914
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1046
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8329 15
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2546
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2427

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

501

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

864

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

946

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

639
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

523
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

353
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

521
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20058
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38120
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

511
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

639
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

460
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

377
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1068
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

728 1