Падіння цін на нафту та мовний закон

 

 

Період стабільних високих цін на нафту скінчився. Наразі світові експерти навіть не сперечаються в тому, чи триватиме падіння далі – вони лише розходяться в прогнозах щодо дна. Здебільшого, прогнози коливаються від мінус 20 до мінус 40 доларів за барель. Втім, дехто говорить і про рівень 2008-го року. Тобто про падіння ціни у рази.

Здешевленню нафти сприяє загальний економічний спад (навіть у Китаї зменшення зросту), отже, зниження попиту на нафту. З іншого боку – стабільні поставки (жодних військових дій на Близькому Сході) та політика Саудівської Аравії, високі видобутки якої демпінгують ціни.

Втім, Саудівській Аравії, яка має величезні фінансові запаси (близько 700 мільярдів доларів), здешевлення нафти практично не загрожує, на відміну від ряду інших нафтовидобувних країн. В зоні ризику опинились у першу чергу Іран, Росія та Венесуела. Падіння цін на нафту в рази означатиме майже аналогічні скорочення державних бюджетів, вимушене скорочення соціальних видатків, а отже, неминуче падіння популярності правлячих режимів, а за певних умов і масові заворушення.

Найкращою для Росії в такій ситуації була б невеличка інтервенція 6-го флоту Сполучених Штатів до Ірану (для Ірану це мабуть також було б краще). Тоді б ціни стрибнули. Проте, схоже, Вашингтон вирішив діяти по-іншому: аби притиснути Тегеран та Москву краще не воювати, а демпінгувати. За ціни меншої 60 доларів за барель режими самі впадуть.

Є звісно ще ОПЕК, але її заходи не матимуть нині суттєвого впливу. Та й Саудівська Аравія не надто симпатизує Тегерану й Москві через їхню непоступливість, а також використовує можливість демпінгом, прийнятним для власної економіки,  придушити бум на видобуток сланцевого газу.

На відміну від тієї ж Венесуели, в Росії і без того високий рівень протестних настроїв. Та й федеративна політика тримається лише на щедрих дотаціях. Навіщо Грозному Москва, яка не ділиться нафтодоларами? Знову піднімуться сепаратистські гасла на Кавказі. Поступки Кавказові іще збільшать напруження на «ісконних» територіях. Усі передумови до системного краху РФ.

І от саме тепер, коли Росія входить у тяжку кризу, українська влада поспіхом капітулює по всіх фронтах. Очікує на друге читання мовний законопроект. Українська сторона досі платить по завищених тарифах за газ, тоді як світові ціни на газ падають синхронно з нафтовими. Трубу вони таки готові відати росіянам. Якщо донедавна дискусії щодо продажу української ГТС були під табу, то нині українські перемовники жаліються, що росіяни пропонують неринкову ціну – в 4 мільярди.

Наразі все свідчить про те, що від принизливої капітуляції Україну може врятувати лише глибока криза та розвал Росії. Втім, не варто забувати, що державність та формальну незалежність ми отримали також на розвалі імперії. Фактичну незалежність ми маємо шанс отримати лише на руїнах Кремля.

 

Андрій Ватолкін,

 

Братство


21.06.2012 Андрій Ватолкін 1012 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

573
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1216
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2875 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2353
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3218
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2798

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

97

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

617

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

632

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1176
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3061
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20572
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

795
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

369
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

959
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5658
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7530
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1115
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

464 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

839
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1187 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1710 1