Острів Бірючий: названо ТОП-5 причин, щоб відвідати відому визначну пам'ятку

Прогулятися величезними пустельними пляжами, викупатися в кришталево чистому Азовському морі й замість людей зустрітися з дикими тваринами та зграями птахів – задля цього і їдуть на Бірючий.

Але чи тільки задля цього? У редакції туристичного медіа-проєкту Кирилівка.Укр розповіли про основні причини, через які варто туди вирушити вже найближчого літа, про це повідомляє Фіртка з посиланням на sobitie.com.ua.

Бірючий – це колишній острів, а сьогодні велика намивна коса в Азовському морі завдовжки 20 км, розташована в Запорізькій області поблизу Кирилівки.

Західна берегова лінія острова має численні бухти та затоки. Уздовж узбережжя є багато озер, у тому числі таких, які влітку, через велику солоність і розмноження мікроводорості Дунанієлла Саліна, мають рожевий колір.

Через острів пролягає перелітний шлях птахів. Навесні та восени біля берегів та на лиманах збираються величезні зграї куликів, чайок, казарок та інших видів, багато з яких на межі зникнення. Островом вільно гуляють лані, лисиці, єнотові собаки. Тому це чудове місце для любителів дикої природи.

П'ять аргументів на користь Бірючого острова

На Бірючому, неподалік початку заповідної частини, є невелика курортна зона. За останні роки тут з'явилося досить сучасного та комфортабельного житла, завдяки чому цей острів перетворився практично на елітне місце відпочинку на узбережжі.

Тому зовсім не дивно, що сьогодні багато туристів прагнуть провести свою літню відпустку саме тут. Адже разом зі зручними номерами вони отримують ще й унікальну природну зону по сусідству, тишу, спокій та усамітнення, яких так не вистачає на території більшості популярних курортів.

Крім того, гостей Бірючого острова чекають:

  • широка прибережна лінія із чистим білим пісочком;
  • чиста вода в морі;
  • незліченна кількість диких тварин, включно з червонокнижними. За годину поїздки тут можна зустріти стада ланей, косуль, оленів, куланів, диких коней, лисиць, сірих чапель, куликів, зграї дельфінів;
  • унікальна природа: степ, лиман, відкрите море, заплави, дюни;
  • мінімальна кількість людей або їхня повна відсутність. Сам острів входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Тому тут живуть лише охоронці маяка та єгері.

Що ще подивитися на Бірючому?

  • Маяк, який є символом острова. Його збудували в 1878 році для обслуговування Генічеського порту.
  • Старий цвинтар. До кінця 60-х на острові було село. Але море змило 60 відсотків поверхні. Людей переселили до Генічеська. Залишки будівель зрівняли із землею – щоб ніхто сюди точно не повернувся. Цвинтар залишили.
  • Скіфські кургани та кам'яні статуї. Вони нагадують, що тут жили скіфи.
  • Декілька джерел з мінеральною водою. Вода потрапляє на поверхню з підземного прісного озера, розташованого на глибині близько 130 метрів. За складом вона нагадує аналогічні джерела на Арабатській Стрілці.

Як дістатися?

На Бірючий можна потрапити двома шляхами:

  • Морем — для цього необхідно замовити екскурсію на катері з Генічеська. Це близько 18 кілометрів водою по Утлюкському лиману. Найбільше таких прогулянок влаштовують улітку.
  • Суходолом можна дістатися тільки із Запорізької області через Кирилівку. Коса Бірючий Острів розташована в кінці Федотової коси, і щоб до неї доїхати необхідно виїхати з Кирилівки у бік Степка (це приблизно 10 км шляху), а далі ґрунтовою дорогою здолати ще 10 км до першого кордону.

Катер в Генічеську можна знайти шляхом особистої поїздки в район порту, або скориставшись пропозиціями, що масово рекламуються в соціальних мережах. Також у поточному році як точки відправлення були доступні і Генгорка зі Щасливцевим. Звичайна вартість усіх маршрутів - близько 650-700 гривень з особи.

Для подорожі суходолом можна або оселитися в Кирилівці, або винайняти житло на відкритій частині острова, яке можна підібрати на сайтах kirillovka.ks.ua, azov.zp.ua або arabatka.ua.

Екскурсія зазвичай починається о 18:00 год біля першого кордону «Ворота». У цей час усіх охочих зазвичай зустрічають єгері. Потрібно бути на своєму авто, і після зустрічі рухатись у колоні за єгерем.

Нещодавно з'явилися й організовані варіанти поїздок із зустріччю на позашляховику у Кирилівці. Ціни в цьому випадку зазвичай становлять 400-500 гривень з особи.

Слід зазначити, що в цей час зміст екскурсійних програм «по суходолу» і «по воді» істотно відрізняються на користь других, але і їх вартість і час у дорозі теж суттєво відрізняються.


09.11.2021 1959
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1530
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1003
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1264 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3707 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33860
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2822

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

343

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

740

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1681

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

619
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

500
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

873
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1977
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12189
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1485
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1269
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

529
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

235
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

311
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

355
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1244