Острів Бірючий: названо ТОП-5 причин, щоб відвідати відому визначну пам'ятку

Прогулятися величезними пустельними пляжами, викупатися в кришталево чистому Азовському морі й замість людей зустрітися з дикими тваринами та зграями птахів – задля цього і їдуть на Бірючий.

Але чи тільки задля цього? У редакції туристичного медіа-проєкту Кирилівка.Укр розповіли про основні причини, через які варто туди вирушити вже найближчого літа, про це повідомляє Фіртка з посиланням на sobitie.com.ua.

Бірючий – це колишній острів, а сьогодні велика намивна коса в Азовському морі завдовжки 20 км, розташована в Запорізькій області поблизу Кирилівки.

Західна берегова лінія острова має численні бухти та затоки. Уздовж узбережжя є багато озер, у тому числі таких, які влітку, через велику солоність і розмноження мікроводорості Дунанієлла Саліна, мають рожевий колір.

Через острів пролягає перелітний шлях птахів. Навесні та восени біля берегів та на лиманах збираються величезні зграї куликів, чайок, казарок та інших видів, багато з яких на межі зникнення. Островом вільно гуляють лані, лисиці, єнотові собаки. Тому це чудове місце для любителів дикої природи.

П'ять аргументів на користь Бірючого острова

На Бірючому, неподалік початку заповідної частини, є невелика курортна зона. За останні роки тут з'явилося досить сучасного та комфортабельного житла, завдяки чому цей острів перетворився практично на елітне місце відпочинку на узбережжі.

Тому зовсім не дивно, що сьогодні багато туристів прагнуть провести свою літню відпустку саме тут. Адже разом зі зручними номерами вони отримують ще й унікальну природну зону по сусідству, тишу, спокій та усамітнення, яких так не вистачає на території більшості популярних курортів.

Крім того, гостей Бірючого острова чекають:

  • широка прибережна лінія із чистим білим пісочком;
  • чиста вода в морі;
  • незліченна кількість диких тварин, включно з червонокнижними. За годину поїздки тут можна зустріти стада ланей, косуль, оленів, куланів, диких коней, лисиць, сірих чапель, куликів, зграї дельфінів;
  • унікальна природа: степ, лиман, відкрите море, заплави, дюни;
  • мінімальна кількість людей або їхня повна відсутність. Сам острів входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Тому тут живуть лише охоронці маяка та єгері.

Що ще подивитися на Бірючому?

  • Маяк, який є символом острова. Його збудували в 1878 році для обслуговування Генічеського порту.
  • Старий цвинтар. До кінця 60-х на острові було село. Але море змило 60 відсотків поверхні. Людей переселили до Генічеська. Залишки будівель зрівняли із землею – щоб ніхто сюди точно не повернувся. Цвинтар залишили.
  • Скіфські кургани та кам'яні статуї. Вони нагадують, що тут жили скіфи.
  • Декілька джерел з мінеральною водою. Вода потрапляє на поверхню з підземного прісного озера, розташованого на глибині близько 130 метрів. За складом вона нагадує аналогічні джерела на Арабатській Стрілці.

Як дістатися?

На Бірючий можна потрапити двома шляхами:

  • Морем — для цього необхідно замовити екскурсію на катері з Генічеська. Це близько 18 кілометрів водою по Утлюкському лиману. Найбільше таких прогулянок влаштовують улітку.
  • Суходолом можна дістатися тільки із Запорізької області через Кирилівку. Коса Бірючий Острів розташована в кінці Федотової коси, і щоб до неї доїхати необхідно виїхати з Кирилівки у бік Степка (це приблизно 10 км шляху), а далі ґрунтовою дорогою здолати ще 10 км до першого кордону.

Катер в Генічеську можна знайти шляхом особистої поїздки в район порту, або скориставшись пропозиціями, що масово рекламуються в соціальних мережах. Також у поточному році як точки відправлення були доступні і Генгорка зі Щасливцевим. Звичайна вартість усіх маршрутів - близько 650-700 гривень з особи.

Для подорожі суходолом можна або оселитися в Кирилівці, або винайняти житло на відкритій частині острова, яке можна підібрати на сайтах kirillovka.ks.ua, azov.zp.ua або arabatka.ua.

Екскурсія зазвичай починається о 18:00 год біля першого кордону «Ворота». У цей час усіх охочих зазвичай зустрічають єгері. Потрібно бути на своєму авто, і після зустрічі рухатись у колоні за єгерем.

Нещодавно з'явилися й організовані варіанти поїздок із зустріччю на позашляховику у Кирилівці. Ціни в цьому випадку зазвичай становлять 400-500 гривень з особи.

Слід зазначити, що в цей час зміст екскурсійних програм «по суходолу» і «по воді» істотно відрізняються на користь других, але і їх вартість і час у дорозі теж суттєво відрізняються.


09.11.2021 1904
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

279
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

417
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2286
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1692
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1985
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5594 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1095

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1108

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1618

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1097
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

851
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

710
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14525
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

499
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10372
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6040
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

593
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7411
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2688
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

490
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

596
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

431