Острів Бірючий: названо ТОП-5 причин, щоб відвідати відому визначну пам'ятку

Прогулятися величезними пустельними пляжами, викупатися в кришталево чистому Азовському морі й замість людей зустрітися з дикими тваринами та зграями птахів – задля цього і їдуть на Бірючий.

Але чи тільки задля цього? У редакції туристичного медіа-проєкту Кирилівка.Укр розповіли про основні причини, через які варто туди вирушити вже найближчого літа, про це повідомляє Фіртка з посиланням на sobitie.com.ua.

Бірючий – це колишній острів, а сьогодні велика намивна коса в Азовському морі завдовжки 20 км, розташована в Запорізькій області поблизу Кирилівки.

Західна берегова лінія острова має численні бухти та затоки. Уздовж узбережжя є багато озер, у тому числі таких, які влітку, через велику солоність і розмноження мікроводорості Дунанієлла Саліна, мають рожевий колір.

Через острів пролягає перелітний шлях птахів. Навесні та восени біля берегів та на лиманах збираються величезні зграї куликів, чайок, казарок та інших видів, багато з яких на межі зникнення. Островом вільно гуляють лані, лисиці, єнотові собаки. Тому це чудове місце для любителів дикої природи.

П'ять аргументів на користь Бірючого острова

На Бірючому, неподалік початку заповідної частини, є невелика курортна зона. За останні роки тут з'явилося досить сучасного та комфортабельного житла, завдяки чому цей острів перетворився практично на елітне місце відпочинку на узбережжі.

Тому зовсім не дивно, що сьогодні багато туристів прагнуть провести свою літню відпустку саме тут. Адже разом зі зручними номерами вони отримують ще й унікальну природну зону по сусідству, тишу, спокій та усамітнення, яких так не вистачає на території більшості популярних курортів.

Крім того, гостей Бірючого острова чекають:

  • широка прибережна лінія із чистим білим пісочком;
  • чиста вода в морі;
  • незліченна кількість диких тварин, включно з червонокнижними. За годину поїздки тут можна зустріти стада ланей, косуль, оленів, куланів, диких коней, лисиць, сірих чапель, куликів, зграї дельфінів;
  • унікальна природа: степ, лиман, відкрите море, заплави, дюни;
  • мінімальна кількість людей або їхня повна відсутність. Сам острів входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Тому тут живуть лише охоронці маяка та єгері.

Що ще подивитися на Бірючому?

  • Маяк, який є символом острова. Його збудували в 1878 році для обслуговування Генічеського порту.
  • Старий цвинтар. До кінця 60-х на острові було село. Але море змило 60 відсотків поверхні. Людей переселили до Генічеська. Залишки будівель зрівняли із землею – щоб ніхто сюди точно не повернувся. Цвинтар залишили.
  • Скіфські кургани та кам'яні статуї. Вони нагадують, що тут жили скіфи.
  • Декілька джерел з мінеральною водою. Вода потрапляє на поверхню з підземного прісного озера, розташованого на глибині близько 130 метрів. За складом вона нагадує аналогічні джерела на Арабатській Стрілці.

Як дістатися?

На Бірючий можна потрапити двома шляхами:

  • Морем — для цього необхідно замовити екскурсію на катері з Генічеська. Це близько 18 кілометрів водою по Утлюкському лиману. Найбільше таких прогулянок влаштовують улітку.
  • Суходолом можна дістатися тільки із Запорізької області через Кирилівку. Коса Бірючий Острів розташована в кінці Федотової коси, і щоб до неї доїхати необхідно виїхати з Кирилівки у бік Степка (це приблизно 10 км шляху), а далі ґрунтовою дорогою здолати ще 10 км до першого кордону.

Катер в Генічеську можна знайти шляхом особистої поїздки в район порту, або скориставшись пропозиціями, що масово рекламуються в соціальних мережах. Також у поточному році як точки відправлення були доступні і Генгорка зі Щасливцевим. Звичайна вартість усіх маршрутів - близько 650-700 гривень з особи.

Для подорожі суходолом можна або оселитися в Кирилівці, або винайняти житло на відкритій частині острова, яке можна підібрати на сайтах kirillovka.ks.ua, azov.zp.ua або arabatka.ua.

Екскурсія зазвичай починається о 18:00 год біля першого кордону «Ворота». У цей час усіх охочих зазвичай зустрічають єгері. Потрібно бути на своєму авто, і після зустрічі рухатись у колоні за єгерем.

Нещодавно з'явилися й організовані варіанти поїздок із зустріччю на позашляховику у Кирилівці. Ціни в цьому випадку зазвичай становлять 400-500 гривень з особи.

Слід зазначити, що в цей час зміст екскурсійних програм «по суходолу» і «по воді» істотно відрізняються на користь других, але і їх вартість і час у дорозі теж суттєво відрізняються.


09.11.2021 1636
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1176
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2504
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6509 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2442 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

325

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

262
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7999
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

612
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1564