Гідроакумуляторами, або мембранними напірними баками (гідробаками) називаються ємності, які працюють під тиском і дозволяють накопичувати енергію пружини або стиснутого газу. Також вони передають її в гідросистему, яка знаходиться під тиском, потоком рідини.
Конструкція гідроакумулятора
Гідробаки складаються з таких частин:
- Закритий резервуар, який виготовляється з металу або композитних матеріалів та може бути різних обсягів. Він має бути досить міцним для того, щоб витримувати тиск, що створюється рідиною або газом.
- Поршень або еластична мембрана, яка поділяє повітряну та водяну порожнини. Простір між мембраною та стінками бака заповнюється інертним газом.
- Клапани регулювання, необхідні для контролю потоку рідини або газу, а також підтримки в системі необхідного тиску.
Робочий тиск гідроакумулятора становить 750 барів (75 МПа), а діапазон робочих температур від -10℃ до +100℃.
Вибір гідроакумулятора
Чинники, які варто брати до уваги при покупці гідробака:
- Робочий тиск системи, в якій він використовуватиметься. Цей показник визначає тип гідроакумулятора та необхідну міцність матеріалів.
- Об’єм та місткість резервуара. Вони мають бути достатніми для зберігання потрібної кількості газу чи рідини та забезпечення безперебійної роботи системи без додаткового заправлення чи підзарядки.
- Вага та розмір. Важливі параметри, які грають не останню роль в процесі інтеграції гідробака в гідравлічну систему. З цієї причини варто враховувати тип пристроїв, вимоги до простору та фізичні обмеження.
- Матеріали. Вони повинні бути сумісні як із робочим середовищем, так і з газами та рідинами, які використовуватимуться в системі. Крім цього, важливо враховувати стійкість до зносу та корозії.
- Технічні характеристики, такі як робоча температура, коефіцієнт стиснення, швидкість скидання чи нагнітання. Це важливі параметри при виборі оптимального виду та кращої моделі гідробака для вашої системи.
Вибираючи обладнання, насамперед необхідно ретельно проаналізувати характеристики та вимоги системи, а також проконсультуватися з фахівцями.
Не знаєте, де купити гідроакумулятор, ціна на який доступна кожному? Зверніть увагу на компанію «Моторімпекс».
На сайті ви зможете придбати поршневий, балонний або мембранний гідравлічний акумулятор за цінами виробників. Усі типи, представлені в асортименті, масляні, тобто підходять для гідросистем, що працюють на гідравлічному маслі.
Партнерський матеріал