Між лютим і вереснем 2024 року до 38% зменшилася частка тих, хто вважає, що Захід утомився від України.
При цьому наразі 54% українців вірять, що Захід хоче прийнятного для України завершення війни.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Так, КМІС з вересня 2022 року відстежує поширеність наративу про «втому Заходу».
Зокрема, у вересні 2022 року лише 15% українців поділяли наратив, що Захід утомився від України й хоче несправедливого миру для України. Натомість 73% вважали, що Захід хоче завершення війни на прийнятних для України умовах.
Протягом 2023 року почали зростати критичні настрої й в грудні 2023 року вже 30% вважали, що Захід утомився від України. До лютого 2024 року показник зріс до 44%.
"Поширення наративу про «втому Заходу» є небезпечним, оскільки підриває віру у перемогу і насправді суперечить активній підтримці України рядом країн Заходу.
Утім, в умовах, коли Росія нарощує своє виробництво й отримує допомогу інших тоталітарних режимів, нинішньої підтримки від окремих держав Заходу — недостатньо.
Крім того, допомога Заходу не завжди надходить вчасно, а заяви окремих політиків та громадських діячів містять у собі ризики підриву і поточних рівнів постачання допомоги", — кажуть соціологи.
У всіх регіонах наратив про «утомлений Захід» досить поширений.
"Хоча важливо зазначити, що в основному покращення ситуації (між лютим і вереснем 2024 року) відбулося на Півдні і Сході (хоча показники лишаються помітно нижче рівня 2022 року)", — додають дослідники.
Так, 56% опитаних мешканців західних регіонів вважають, що Захід хоче прийнятного для України завершення війни та продовжує допомагати.
Довідково: опитування провели упродовж 20 вересня — 3 жовтня 2024 року.
Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) опитали 989 респонденти.
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: