Оновлення залізничного вокзалу в Татарові «Укрзалізниця» обіцяє в 2014-му

 

/data/blog/39609/3a6da2d1f6d083f597bfcf1df022c27b.jpg

 

Вокзал у Татарові на Яремчанщині нині на межі повного занепаду. Будівля, зведена ще за часів Австро-Угорщини, переживає свої найгірші часи.

 

Місцеві жителі та яремчанська мерія роками намагалися домовитися із залізничниками про ремонт споруди. У відчаї люди звернулися за сприянням до народного депутата України Юрія Дерев’янка.

 

Результатом його численних звернень стало те, що «Укрзалізниця» таки пообіцяла виділити кошти на ремонт цієї пам’ятки архітектури, пише Галичина.

 

Ситуація з вокзальним приміщенням у селі Татарові нагадує замкнене коло. «Укрзалізниця», на балансі якої перебуває споруда, роками не звертає на неї уваги, мотивуючи це своїм скрутним фінансовим становищем. Підприємці з Татарова зголосилися власними силами відновити приміщення вокзалу, однак для цього потрібно передати його у власність громади.

 

«Ми готові вкласти власні гроші у ремонт вокзалу, — наголошує підприємець Юрій Дмитрук з Татарова. —  Місцеві жителі хочуть відновити його таким, як у найкращі часи, щоб вокзал знову став візитівкою нашого села. Адже у нас бувають туристи з усієї України та іноземці. і перше, що вони бачать, виходячи із поїзда, — це розвалюху, на яку перетворили татарівський вокзал».

 

Це підтверджує і сільський голова Татарова іван Микитюк. Але залізничники на таку пропозицію не пристали.

 

Підтримати ініціативу зголосилася Яремчанська міська рада, на території якої розташований Татарів. Мерія направила звернення до «Укрзалізниці» з проханням відремонтувати споруду вокзалу або ж передати її у власність громади. У зверненні до залізничників депутати Яремчанської міськради написали: «У попередні роки «Укрзалізниця» багато робила для покращення інфраструктури міста Яремча... За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Яремчанщини начальнику Львівської залізниці Піху Б. П. присвоїли звання «почесного громадянина міста Яремча». Однак така тісна співпраця ніяк не вплинула на ситуацію зі станцією у Татарові».
Місцеві жителі не опускали рук і звернулися за сприянням до представника від Яремчанщини у парламенті Юрія Дерев’янка. Він почав один за другим направляти запити та звернення до обласної влади та залізничників. Зреагували і ті, й другі.

 

Спершу з’ясувалось, що залізничний вокзал у Татарові таки занесено до списку пам’яток історії та культури івано-Франківської області під охоронним №469. А це означає, що відповідно до ст. 39 Закону України «Про охорону культурної спадщини» «власник пам’ятки або уповноважений ним орган, особа, яка набула прав володіння, користування чи управління нею, забезпечує збереження, утримання в належному стані, консервацію, реставрацію... та ремонт за власні кошти». Про це йдеться у листі-відповіді облдержадміністрації за підписом Михайла Вишиванюка від 30 травня цього року на звернення Юрія Дерев’янка. А ще у листі вказано, що питання щодо ситуації довкола вокзалу в Татарові перебуває на постійному контролі залізничників. Вони навіть підрахували: щоб відремонтувати станцію, потрібно не менше 3 млн. грн. Ці гроші обіцяють виділити наступного фінансового року.

 

«Щоб зрушити проблему з місця, потрібно щонайменше постійно нагадувати про неї тим людям та структурам, які здатні вплинути на її вирішення. Депутатові Верховної Ради не під силу відремонтувати вокзал, проте він може «проштовхувати» питання, звертаючись до місцевої влади та залізничників. Як результат, «Укрзалізниця» таки відповіла. У цьому велика заслуга місцевої громади, яка наполегливо стукала у всі двері», — підкреслив Ю. Дерев’янко.

 

Історія вокзалу в Татарові розпочалася далекого 1894 року, коли було зведено саму споруду. Його багато хто вважає одним із найкращих залізничних архітектурних проектів кінця ХIX — початку ХХ століть навіть у всій Україні. «Вокзал був дуже красивий. Територія довкола — доглянута, чиста, її прикрашали різнокольорові клумби, — таким його у першій половині ХХ ст. пригадує старожил із Татарова Дмитро Кіндрачук. — Малим хлопцем часто сюди прибігав дивитися на поїзди. Ще 20 років тому вокзал працював на повну потужність. Нині залишилися лише спогади».

 

До 90-х років у Татарові функціонували три колії. У приміщенні вокзалу на першому поверсі були диспетчерська, каса, дві зали очікувань. А поверхом вище проживали сім’ї залізничників. У 90-х роках, коли «Укрзалізниця» проводила масштабні реконструкції вокзалів у Делятині, Ворохті, Яремчі, залізничній станції у Татарові не пощастило потрапити до цього переліку. Дещо пізніше через фінансову кризу станцію закрили, скоротили працівників, демонтували дві колії. А людей відселили до Делятина. З окраси й візитівки села Татарова вокзал перетворився на його сором.

 

Отож усе нині залежить від того, чи «Укрзалізниця» дотримає своєї обіцянки і виділить у 2014 році кошти на ремонт історичної пам’ятки в Татарові.


20.08.2013 1357 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

709
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1007 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2552
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1848
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2150
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5742 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

194

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

336

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1275

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1270
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1012
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

836
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14678
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

704
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10495
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6196
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

723
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

774
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2962
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

674
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

741
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

653