Ольга Мельникова: Активність франківської молоді зростає і ми можемо покладати на неї великі надії

 

/data/blog/112080/1e108942d1a717a2918081eb933fd8cf.jpg

 

Молоді роки сповнені життєдайною силою та енергією. Це час, який закарбовує найяскравіші моменти та спогади. Час, який надихає на появу нових ідей та перспектив, тому дуже важливо правильно скерувати молодь для того, щоб вона розвивалася у потрібному напрямку, щоб могла оцінити та визначити пріоритети у житті, щоб майбутнє країни було здоровим та свідомим.

 

Про те, чим займається івано-франківська молодь та як міська рада сприяє її розвитку, нам розповіла головний  спеціаліст відділу молодіжної політики, Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Ольга Мельникова.

 

-Як працює та чим займається конкретно відділ молодіжної політики?

-У відділі молодіжної політики ми сприяємо реалізації різних проектів, завдань для молоді і такими основними пріоритетами є патріотичне виховання, підтримка творчої та обдарованої молоді, організація дозвілля. Активно співпрацюємо та допомагаємо молодіжним громадським організаціям міста щодо формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.  

 

-Яким чином міська рада сприяє розвитку івано-франківської молоді?

-Щороку ми проводимо конкурс проектів, на який виділяються кошти відповідно до програми «Молодь Прикарпаття 2016-2020» – це наша цільова програма молоді міста Івано-Франківська,  яка затверджена рішенням сесії міської ради і, наприклад, цього року було профінансовано 26 проектів молодіжних громадських організацій за різними напрямками, які подали 19 громадських організацій. 

Також при відділі молодіжної політики у нас є молодіжна громадська рада. Цього року відбулося 4 засідання цієї ради, де були розглянуті питання профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, проведення загальноміських акцій та заходів, працевлаштування молоді, також відзначення найактивніших лідерів молодіжних громадських організацій міста до Дня молоді.

Є сталі програми, які відбуваються щороку. Хочу відзначити захід, який відбувається в січні, присвячений пам'яті молодих борців за волю, полеглих у бою під Крутами. В рамках проведення відбується молодіжна хода та панахида за участю і представників влади, духовенства і молодіжних громадських організацій, студентської та учнівської молоді. До Дня героїв Небесної сотні цього року відбулася акція на Вічевому майдані «Герої не вмирають».

 Дуже важливою є програма, яка з кожним роком набирає все більших обертів, вона вже існує більше двадцяти років під назвою «Чорний ліс». На першому етапі школи міста пишуть нам реферати і за рішенням комісії переходять до наступного етапу. «Чорний ліс» відбувається в семиденний термін на базі села Козина Тисменицького району, де беруть участь близько 9 загальноосвітніх шкіл і команда, яка виграє, представляє місто на обласній програмі.

Відповідно до указу президента про стратегію національно-патріотичного виховання, переважає військова тематика і цього року ми проводили стрільбу з малокаліберної зброї, розбирання та збирання зброї, змагання зі страйкболу.

Нещодавно відзначили уже 20-ту річницю нашого івано-франківського клубу КВН і щороку у нас відбуваються чвертьфінальні, півфінальні та фінальні ігри серед команд студентського чемпіонату «Кавалєрка».

Разом з продюсерським центром “Foster” провели 12 благодійних концертів в рамках соціального проекту «Україна – це я».

До Дня міста уже багаторічним є фестиваль «Весільні візерунки», де молоді пари, які тільки одружуються, проходять великим весільним рушником, на якому їх вітає міський голова.

З метою профорієнтації та зайнятості молоді у нас цього року буде вперше реалізований в місті, раніше був лише в області, проведений громадською організацією «Віолла», проект «Обери професію правильно». Школи відвідають представниками різних професій і поділяться власним досвідом. Ми хочемо донести наскільки важливою є профорієнтація, тому що знайти місце в житті – це дуже складно і ми всебічно цьому сприяємо.

Традиційним також є фестиваль релігійного змісту «Вгору серця».

З метою формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі Департамент всебічно підтримує програми, заходи та акції,  серед яких щорічні «Спартакіада героїв Крут» та «Велопарад дівчат». Зараз готуємося до кольорового бігу. Тобто все, що ми можемо, стараємося зробити, підтримати, проте проблема з фінансуванням таки існує. Коли немає коштів, то хоча б організаційними моментами допомагаємо молоді і даємо можливість себе проявити.

Завжди проводимо заходи до святкування Дня Незалежності і цьогоріч хочемо розгорнути найбільший у світі прапор України та встановити новий рекорд.

До Дня Прапора плануємо зробити великий флешмоб. Таким чином нагадуємо мешканцям міста, що таке свято є, і разом з активістами молодіжних громадських організацій зав’язуємо стрічки на руки перехожих.

 

-Як можете оцінити участь молоді в таких проектах? Чи є вона досить активною?

-За моїми спостереженнями багаторічної роботи у молодіжній політиці можу сказати, що останнім часом молоді люди почали дуже активно вступати в молодіжні громадські організації. Є навіть задум провести квест для студентів та учнів загальноосвітніх шкіл, щоб вони могли ознайомитися з діяльністю громадських організацій, які є рушійною силою у суспільстві, і вибрати одну з таких для себе.

 

-Яким чином інформуєте молодь про планування подібних заходів та проектів?

-Зазвичай, інформуємо за допомогою соціальних мереж, де є сторінка Департаменту молодіжної політики та спорту, розміщуємо анонс на офіційному сайті Івано-Франківська і, безсумнівно, користуємося афішами, за сприянням міського голови поширюємо їх по місту.

 

-Скажіть, за власними спостереженнями можливо, чим цікавиться молодь ХХІ століття, до прикладу в межах міста?

-Наприклад, за останні два роки  простежується зацікавлення молоді здебільшого патріотичною тематикою. Зважаючи на складну ситуацію в країні, розкажу про один випадок з власного життя, який мене вразив. У програмі «Чорний ліс» є конкурс під назвою «Пластика лісу», коли з підручних матеріалів природи  діти повинні створити певні композиції та презентувати їх. І не було жодної роботи не на патріотичну тему, конкретніше, не на тему війни. Тобто, як правило, це величезні картини, де зліва зображення квітучої України, з ляльками-мотанками, а справа зображена трава з хрестом та патронами. Тому бачимо, що зараз молодь прагне робити те, що може підняти дух та патріотичне виховання.

 

-Ви можете заперечити думки про те, що молодь вже не та, яка була колись, що вона нічим корисним не займається?

-Заперечую повністю, тому що молоді люди постійно звертаються з різними пропозиціями, пишуть листи щодо проведення заходів, щоб посприяти якимось мінімальними організаційними моментами. І настільки багато запропонованих проектів, що часом не встигаємо їх опрацювати.

Ще одним цікавим напрямком є міжнародне співробітництво. Міський локальний комітет «AІЕСЕК» запрошує до нас студентів з інших країн, і коли вони приїжджають на Західну Україну, отримують море вражень.

Так само громадська організація «Осмомисли» проводить проект, який ми теж підтримуємо, «Схід і Захід разом», щоб не втратити зв’язок, який у нас є. Показуємо, що можливо десь у пресі, на українському телебаченні хочуть нас посварити, але ми запрошуємо активістів зі Сходу, щоб вони вже коли повернуться додому донесли на рівні свого населеного пункту, що насправді на Західній Україні готові до обміну досвідом з молоддю в першу чергу.

 

-Серед перелічених Ви згадували питання працевлаштування  молоді, яке є одним з найпроблемніших, мабуть. Яким чином відділ молодіжної політики його вирішує?

-Раніше  була хороша програма «Молодь і влада», де студенти ознайомлювалися з роботою департаментів та управлінь міської ради і в подальшому мали можливість працевлаштуватися, але з цим справді дуже важко, тому це питання бере на себе Центр зайнятості та проводить стосовно цього різні акції. Молодіжний центр праці також  проводив «Ярмарок вакансій». А ми займаємося більше профорієнтацією, тому що працевлаштуватися – це одне, а набагато важливіше визначитися ким ти хочеш бути.

 

-Які із згаданих проектів та заходів відбудуться найближчим часом?

-Проектів є багато. Один з таких відбудеться 16-17 липня авто-мотопробіг. Також 23 липня в селі Осмолода Рожнятівського району запрацює табір «Діти міста». Безліч заходів заплановано на серпень: народний фестиваль «Територія незалежності», який відбудеться 22-24 серпня, заходи з нагоди святкування Дня Прапора (23 серпня). 23 липня о 18 годині відбудеться «Кольоровий забіг» навколо озера. За подібними заходами потрібно стежити на сайті міста та на сторінці Департаменту.

 

Оскільки активність молодих людей та їх участь у молодіжних громадських організаціях зростає, можемо покладати на них великі надії і сподівання, та бути певними, що майбутнє у добрих руках.

 

Стажер-журналіст ТРК РАІ  - Тетяна Мельник


25.07.2016 1918 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

209
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

661
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1184
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2515
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1366
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2016 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1647
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

459
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

294
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

487
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686