Спільними зусиллями вдалось продовжити практику, коли без огляду на партійну приналежність, пов’язані з цим світоглядні розбіжності та різнобічні інтереси, депутатам вдавалося не лише знаходити порозуміння, але й бути одностайними при розгляді та прийнятті рішень щодо важливих соціально-економічних питань.
Про це звітуючись перед депутатами обласної ради сказав у своєму звіті уже екс-голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
"Свою єдність, консолідованість позицій й здатність фахово та оперативно вирішувати численні питання, необхідні для розвитку області, ось уже протягом двох років успішно демонструє й утворена в раді неформальна більшість національно-демократичних політичних сил.
У призмі цього понад 90% голосів, що їх у сумі набрали на Прикарпатті ці політичні суб’єкти за результатами останніх парламентських виборів, – не лише свідчення довіри наших краян до опозиційних чинному режиму політичних сил, але й своєрідна оцінка громадськістю нашої роботи в обласній раді. Більше того, одразу 8 наших колег-депутатів (3 – від ВО «Свобода», 2 – від «Фронту змін», по 1 – від ВО «Батьківщина» та «Удару» й 1 позафракційний депутат) уже найближчим часом набудуть повноважень народних депутатів України й одержать можливість представляти область на найвищому законодавчому рівні. Переконаний, що той досвід конструктивної консолідації, дозволить нам продемонструвати високий рівень політичної культури від імені Прикарпаття й на найвищому законодавчому рівні.
Представники наукових, експертних кіл, у відповідь на нашу ініціативу, взяли активну участь у виїзному засіданні комісії з питань екології щодо перспектив та можливих негативних наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківщини.
Фахова оцінка та окреслені науковцями потенційні ризики були враховані й при формуванні нашої позиції в питанні найближчого видобутку сланцевих газів на Олеській площі.
Водночас, ініційована нами пропозиція до Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України щодо введення «туризмознавства» до переліку спеціальностей, за якими здійснюється захист дисертаційних досліджень, уже в найближчій перспективі, як сподіваємося, сприятиме динамічному розвитку цієї стратегічно важливої для області галузі, наповнить її компетентними управлінцями.
Значні перспективи для регіону відкриває й освоєння туристично-рекреаційних можливостей Дністровського каньйону, зокрема розвиток Дністровського регіонального ландшафтного парку. На часі – розробка проекту для впорядкування та нанесення меж, розмежування зони природоохоронної, рекреаційної та господарської діяльності на території парку.
2012 рік, окрім усього, пам’ятний для кожного ще й своєю символічністю. Нам вдалося, як мені здається, належним чином відзначити в області 100-річчя «Пласту», вшанувати світлу пам'ять голови Проводу ОУН Ярослава Стецька, Героя України Олекси Гірника, багатьох інших визначних національних постатей. Вагомою подією в громадсько-політичному житті Прикарпаття стало урочисте відзначення 70-ої річниці Української Повстанської Армії. З нагоди свята спільними зусиллями нам вдалося встановити єдиний розмір матеріальної допомоги для всіх ветеранів ОУН-УПА – 500 грн. на місяць. Водночас, ініційована нами з нагоди 350-річчя м. Івано-Франківська передача ратуші в комунальну власність міста, ознаменувала собою не стільки «подарунок» в день свята, як стала своєрідним актом відновлення справедливості по відношенню до рідного міста та його мешканців", наголосив він.
Нагадаємо, новим головою Івано-Франківської обласної ради було обрано "Свободівця" Василя Скрипничука, керівника апарату облради.