Ми розвіяли міф про те, що де 2 українці - обов'язково 3 гетьмана і про те, що проукраїнські політичні сили не можуть порозумітися. Про це розповів голова Івано-Франківської облради Олександр Сич під час з'їзду партії "Свобода".
"Під час виборів до місцевих органів влади ми зуміли отримати 186 депутатів районних та міських рад, 2 голів районних рад, 3 заступника голови районних рад, 2 голів міст та секретаря Івано-Франківської міської ради. Дуже важливо те, що отримавши фракцію у Івано-Франківській обласній раді – 18 депутатів зі 114, – ми розуміємо, що це далеко не половина і навіть не третина, нам вдалося ініціювати процес створення більшості із тих проукраїнських партій, які так чи інакше, але у своїй програмі декларують проукраїнські цінності. Разом з Всеукраїнським об'єднанням "Батьківщина", Нашою Україною та Фронтом Змін ми створили більшість і у результаті нашого порозуміння зуміли отримати перемогу. Тим самим ми, окрім всього іншого, розвіяли міф про те, що де 2 українці - обов'язково 3 гетьмана і про те, що проукраїнські політичні сили не можуть порозумітися. Нам вдалося домовитися, і ми отримали перемогу під час виборів голови та заступників голови Івано-Франківської обласної ради. Думаю, що це може стати доброю моделлю загального порозуміння між проукраїнськими політичними силами", - підкреслив він.
За його словами, органи місцевого самоврядування є самодостатньою, самоцінною гілкою влади, а не 5 колесо державноуправлінської системи України. В усіх своїх діях, у будь-яких кроках ми маємо показати, що обласна рада чи то будь-який інший орган місцевого самоврядування – він є обраним народом, а одже первинний, на відміну від виконавчої гілки влади, яка є призначуваню – вторинною. До питання про те, яким чином можлива співпраця між органами місцевого самоврядування та виконавчою гілкою владою, себто ОДА. Кожен повинен виконувати свою роботу. Органи місцевого самоврядування – тобто обласна рада – ухвалювати рішення, а обласна адміністрація – втілювати ці рішення у життя.
13