Олександр Шевченко: Сім’я — це мотиватор і якір у бурхливому морі сучасного життя

 

 

 

В ексклюзивному інтерв'ю журналу "МІНІ МІС Versal" народний депутат України Олександр Шевченко розповів про своє розуміння родинних цінностей.

 

— Пане Олександре, чим для вас є сім’я?

Сім’я — це якір у бурхливому морі сучасного життя, це — тил, прихисток, місце концентрованої любові, але це і «мотиватор»…

 

— Яким, на вашу думку, є місце родини у житті сучасної людини? Бо ж є різні твердження. Усе-таки родина, «інститут родинності» вже не є настільки консервативним, як, скажімо, в Біблійні часи?

Лише на перший погляд здається, що провідні тренди сучасного світу спрямовані виключно на підтримку індивідуальності. Перебуваючи в країнах Європи, я переконався: тим тенденціям, що перетворюють людину на «соціальний одиницю», протистоїть могутня сила традицій. На захисті родини Церква, громадські організації та ті з інтелектуалів, які розуміють, що руйнування родини, сім’ї призведе до занепаду цивілізації, до якої належить і Україна.

На мій погляд, сучасна людина — це людина сімейна, міцно зв’язана узами кохання, поваги та обов’язку зі своїми рідними, насамперед із дружиною та дітьми.

А базою не лише родини, а й родинного життя є Божі Заповіді. Чесно скажу вам, мені тепліє на серці, коли бачу, як тато з мамою ведуть дітей на недільну Службу Божу. Коли діти разом із батьками моляться у храмі.

 

— Але часто можна почути, що родинність є основою суспільного регресу, архаїки й ледь не корупції. Дехто каже, що саме на принципі «родинності» базується кланово-мафіозна складова вітчизняного соціуму.

Не хотів би тут зачіпати політику, але без неї чомусь — ніяк. І зараз, на жаль, під час війни, навіть на найвищих рівнях влади ми бачимо той згубний принцип призначення на посади як реальних, так і символічних кумів-братів-однокласників-підлеглих із бізнесу…

Але, попри це, тут не потрібно пересмикувати принципові поняття. Адже було б страшною недолугістю заради боротьби з корупцією руйнувати тисячолітні основи суспільного життя. Чи не так? Для нас родина є основою Українського Всесвіту, тим стрижнем, навколо якого обертаються духовні, культурні та цивілізаційні цінності українців. Якщо зруйнувати все це, якщо згаснуть родинні вогнища українців, змовкнуть пісні про маму та шлюбні співи, то зникне й душа українського народу.

Родинність і клановість — може, дещо і близькі поняття, але далеко не тотожні. Треба, як кажуть, відділяти зерно від полови. Сім’я, як би не наполягали автори спекулятивних теорій, не породжує ані мафіозних стосунків, ані корупційних дій. Інша справа, коли люди з примітивним рівнем суспільної поведінки намагаються компенсувати свою некомпетентність і невміння підібрати професійних виконавців, тому використовують родинні зв’язки. Із цим треба боротись, а не з принципом родинності.

 

— Чи зберігаються родинні традиції в українському бізнес-середовищі?

Так, безумовно. Власники і менеджери більше довіряють тим своїм партнерам і підлеглим, у кого міцні родини. Сім’я є найкращим індикатором надійності.

З іншого боку, коли бізнес-партнери дружать родинами — це ознака формування позитивного корпоративного середовища, тобто такого, у якому переважають не сумнівно мотивовані бізнесмени-одинаки, а бізнесмени з високим рівнем суспільної відповідальності.

 

— І ці родинні традиції бізнесменів базовані на українській національній духовності?

Переважно. Останнім часом українські культурні тренди та духовні символи стали дуже популярними у бізнес-середовищі. Адже ми — представники патріотичного бізнесу, відчуваємо солідарність перед обличчям тих викликів і загроз, які постали в останні роки.

У пору війни і громадської кризи родина є тим міцним тилом, що підтримує нас усіх. Родина надає сенсу нашому життю тоді, коли, здається, все навколо просякнуте брехнею і зрадою. Родина — рятівний човен нашого духу.

Окрім того, безпека родини є потужною мотивацією. Ми ведемо боротьбу з сепаратистами та українофобами не лише заради суспільного блага, але й заради наших дітей. Ми повинні залишити їм мирну і квітучу країну, а не театр військових дій.

 

— Буковель, який ви започаткували і яким керували, активно пропонує своїм клієнтам сімейний відпочинок. Це також частина вашої особистої стратегії «родинних принципів»?

Сімейний відпочинок — це світовий тренд. Але особисто я завжди готовий зробити ставку на сімейні пропозиції. В цьому є запорука стабільності бізнесу на довгі роки. Діти в майбутньому стануть клієнтами тих закладів, до яких їх уперше привели або привезли батьки. В країнах Заходу така «спадковість» вважається особливо цінною. На ній зростають цілі історичні формації.

 

— Ви неодноразово підтримуєте дитячі заходи, конкурси, змагання, не став винятком і конкурс «Міні-міс VERSAL». Чому вирішили долучитися і до цього конкурсу?

Саме тому, що мені здалося: цей конкурс стане святом родинності.

 

— Які загалом заходи підтримуєте першочергово?

Знаєте, лише за останні півроку моя Громадська приймальня прийняла і опрацювала більше тисячі звернень.

І багатьом людям ми надали допомогу — на лікування, на підтримку громадських проектів, на фінансову допомогу малозабезпеченим, на підтримку культури, спорту, на АТО та багато іншого.

Мушу констатувати: на жаль, усім допомогти не вдається. Звернень щоразу більше... Безсумнівно також, що 99,9% наших благодійних проектів проходить без оприлюднення інформації назовні...

 

— Не так давно успішно стартував проект соціального дитячого спортивно-оздоровчого табору «Артек-Буковель». Чи багато дітей з Івано-Франківська плануєте прийняти цього року безкоштовно?

Згідно з моєю соціальною програмою, більше 1000 дітей (у тому числі дітей бійців АТО, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, відмінників, переможців олімпіад, та інших категорій) зможуть тиждень відпочити в таборі «Артек-Карпати-Буковель» протягом літа. Але «безкоштовного» насправді нічого не буває. Сума лише цього соціального проекту складає близько 3,5 мільйона гривень….

 

— Які ще є у вас проекти для дітей?

Багато… Є в нас щорічний проект для першокласників, згідно з яким ми проводимо одноденну екскурсію дітей із батьками на «Буковель» і заняття в нашій лижній школі. Більше тисячі дітей щороку «стають на лижі» завдяки цій програмі. Практично — це перші такі групові виїзди у складі цілого класу для першокласників…

Минулого року моїм Благодійним Фондом «Новий Івано-Франківськ» був організований конкурс шкільних творів на патріотичну тематику, за результатами якого сотні дітей, переможців конкурсу, відвідали Заповідник «Козацькі могили» у Берестечку…

Маю ідею восени провести подібний конкурс про бачення дітьми майбутнього міста Івано-Франківська, в якому місті вони хотіли б жити. Переконаний, що цей конкурс дасть нам багато ідей для написання Стратегічної програми розвитку Івано-Франківська, яку готує наш Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ».

Подібних та інших проектів багато. Але, коли держава не в змозі виконати свій обов’язок перед громадою, ми, представники соціального бізнесу, маємо внутрішню потребу допомагати людям.


10.06.2015 5858 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

609
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3188
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21315
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2100
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1592 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2467

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

392

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

270

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

859

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2263
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

282
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

557
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1104
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

265
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

883
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

850
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

765
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8341
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

424
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1216 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2283 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

972