Олександр Шевченко: «Міська влада Івано-Франківська і пальцем не поворухнула для підтримки науки та науковців в Івано-Франківську»

 

Народний депутат України Олександр Шевченко прокоментував критичні висловлювання мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса щодо деяких пунктів «Програми розвитку Івано-Франківська на 2015-2025 роки», з якою йде на вибори команда О.Шевченка.

 

«Хочу відреагувати на черговий факт пересмикувань та брудних технологій деякими кандидатами на посаду міського голови Івано-Франківська.

На своїй сторінці в Фейсбуці діючий мер Віктор Анушкевичус висмикнув декілька фраз з «Програми розвитку міста Івано-Франківська» моєї команди та якось дивно потрактував їх на свій розсуд.

В програмі серед іншого йшла мова про те, що наука в місті Івано-Франківську занепадає. Це чомусь виявилося «новиною» для міського голови. Хоча самі науковці міста стверджують, що практично жодної підтримки від міського голови та міської влади вони не отримували за всі роки. Віктор Анушкевичус одразу ж поквапився перекласти із хворої голови на здорову, та назвав констатацію ганебного ставлення влади до науковців нібито «приниженням» нами колективів всіх ВУЗів міста», - говорить Олександр Шевченко.

 

«В зв’язку з цим прошу міського голову прозвітувати перед громадою – яку конкретну підтримку міська влада надала науковцям Івано-Франківська, зокрема тим ентузіастам своєї справи, які в наших реаліях ганебного ставлення міської влади до науковців високо несуть звання вченого, які публікуються в провідних світових наукових журналах. Прозвітувати про те, скільком прогресивним молодим науковцям надано житло, кому з молодих вчених надана  хоч якась підтримка? Чи є якась системність чи хоча б якісь окремі реальні кроки, окрім пустих декларацій, в підтримці молодих науковців та відомих вчених, наукових шкіл?

Нажаль, міська влада вміє лише шукати «бліх», займатися провокаціями та плести інтриги, а замість конкретних справ займається здебільшого продукуванням гасел і пустопорожніх прожектів», - резюмує О. Шевченко.

 

«Зокрема (хоча це і опосередковано стосується науки), характерним є факт встановлення в свій час міськрадою для вищих навчальних закладів надмірних ставок по сплаті за землю. Мерія і міськрада додумалися «заробляти» на університетах! При тому, що міська влада вправі надати пільги по сплаті за землю навчальним закладам… Лише після звернень ректорів університетів цей ганебний факт був усунутий, проте факт залишається фактом – жодної системності в роботі міського голови та міськради щодо підтримки науки в Івано-Франківську не проглядається», - переконаний народний депутат.

 

Олександр Шевченко також висловив своє здивування вибірковості оцінок щодо «Прорами розвитку міста» Віктором Анушкевичусом в звязку з тим, що «поки що чинний мер чомусь не звернув увагу на пункти Програми, в яких йдеться про плани створення в місті технологічного парку, про майбутню системну роботу з грантовими програмами для науковців, про пріорітети в інвестиційній політиці майбутньої влади Івано-Франківська з метою сприяння саме освіті, ІТ-сектору, високотехнологічним екологічним виробництвам, альтентативній енергетиці та іншим галузям, розвиток яких дозволить зупинити відтік за кордон молодих науковців та фахівців в новітніх галузях».

 

«Звичайно легше шукати «в чорній кімнаті чорну кішку, якої насправді немає», аніж системно працювати та розвивати наше прекрасне місто. Саме тому одним із головних гасел моєї передвиборчої компанії є гасло «За місто без хабарників, балакунів та дилетантів у владі». Вірю, що час цих категорій «управлінців» підходить в Івано-Франківську до завершення», - переконаний Олександр Шевченко.


08.10.2015 391 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1240
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1643 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2418
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2275 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7539
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15255 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

315

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1038

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1102

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1887
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

281
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

658
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

899
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3125
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

917
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1951
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1005
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35155 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

265
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

482
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

623
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

947