Олександр Шевченко: «Міська влада Івано-Франківська і пальцем не поворухнула для підтримки науки та науковців в Івано-Франківську»

 

Народний депутат України Олександр Шевченко прокоментував критичні висловлювання мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса щодо деяких пунктів «Програми розвитку Івано-Франківська на 2015-2025 роки», з якою йде на вибори команда О.Шевченка.

 

«Хочу відреагувати на черговий факт пересмикувань та брудних технологій деякими кандидатами на посаду міського голови Івано-Франківська.

На своїй сторінці в Фейсбуці діючий мер Віктор Анушкевичус висмикнув декілька фраз з «Програми розвитку міста Івано-Франківська» моєї команди та якось дивно потрактував їх на свій розсуд.

В програмі серед іншого йшла мова про те, що наука в місті Івано-Франківську занепадає. Це чомусь виявилося «новиною» для міського голови. Хоча самі науковці міста стверджують, що практично жодної підтримки від міського голови та міської влади вони не отримували за всі роки. Віктор Анушкевичус одразу ж поквапився перекласти із хворої голови на здорову, та назвав констатацію ганебного ставлення влади до науковців нібито «приниженням» нами колективів всіх ВУЗів міста», - говорить Олександр Шевченко.

 

«В зв’язку з цим прошу міського голову прозвітувати перед громадою – яку конкретну підтримку міська влада надала науковцям Івано-Франківська, зокрема тим ентузіастам своєї справи, які в наших реаліях ганебного ставлення міської влади до науковців високо несуть звання вченого, які публікуються в провідних світових наукових журналах. Прозвітувати про те, скільком прогресивним молодим науковцям надано житло, кому з молодих вчених надана  хоч якась підтримка? Чи є якась системність чи хоча б якісь окремі реальні кроки, окрім пустих декларацій, в підтримці молодих науковців та відомих вчених, наукових шкіл?

Нажаль, міська влада вміє лише шукати «бліх», займатися провокаціями та плести інтриги, а замість конкретних справ займається здебільшого продукуванням гасел і пустопорожніх прожектів», - резюмує О. Шевченко.

 

«Зокрема (хоча це і опосередковано стосується науки), характерним є факт встановлення в свій час міськрадою для вищих навчальних закладів надмірних ставок по сплаті за землю. Мерія і міськрада додумалися «заробляти» на університетах! При тому, що міська влада вправі надати пільги по сплаті за землю навчальним закладам… Лише після звернень ректорів університетів цей ганебний факт був усунутий, проте факт залишається фактом – жодної системності в роботі міського голови та міськради щодо підтримки науки в Івано-Франківську не проглядається», - переконаний народний депутат.

 

Олександр Шевченко також висловив своє здивування вибірковості оцінок щодо «Прорами розвитку міста» Віктором Анушкевичусом в звязку з тим, що «поки що чинний мер чомусь не звернув увагу на пункти Програми, в яких йдеться про плани створення в місті технологічного парку, про майбутню системну роботу з грантовими програмами для науковців, про пріорітети в інвестиційній політиці майбутньої влади Івано-Франківська з метою сприяння саме освіті, ІТ-сектору, високотехнологічним екологічним виробництвам, альтентативній енергетиці та іншим галузям, розвиток яких дозволить зупинити відтік за кордон молодих науковців та фахівців в новітніх галузях».

 

«Звичайно легше шукати «в чорній кімнаті чорну кішку, якої насправді немає», аніж системно працювати та розвивати наше прекрасне місто. Саме тому одним із головних гасел моєї передвиборчої компанії є гасло «За місто без хабарників, балакунів та дилетантів у владі». Вірю, що час цих категорій «управлінців» підходить в Івано-Франківську до завершення», - переконаний Олександр Шевченко.


08.10.2015 344 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

923
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1183
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2283
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2104
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2045
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

6058

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1251

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1998

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2747

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2672
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

263
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

437
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

904
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15482
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2612
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

910
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2862
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26360 1
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

360
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

457
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

926
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

1007