Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк фактично оголосив про початок передвиборчої кампанії Януковича на виборах Глави держави в 2015 році, а також підписався, що застосовуватиме для перемоги нинішнього Президента адмінресурс. Про це заявив Голова КМО НРУ, народний депутат Олександр Чорноволенко, коментуючи тезу Вишиванюка про те, що у 2015 році за президента Віктора Януковича в Івано-Франківській області проголосують 70% виборців.
Він наголосив, що виконавча влада на місцях не має жодного відношення до результатів виборів. Її функція - сприяти виборчому процесові, забезпечити правопорядок на дільницях і рівність умов для всіх учасників, відзначив парламентар.
«Заява Вишиванюка нагадує мені висловлювання одіозного міністра МВС Білоконя, котрий у травні 2004 року сказав: "Нам кажуть, що міліція повинна бути поза політикою. А я так скажу — ми орган влади, озброєний орган влади. Із самого цього визначення уже випливає, що ми повинні владу підтримувати... А переможемо на виборах у першому турі — три дні пити будемо". Наслідки таких заяв давно відомі - своє похмілля Білоконь досі заліковує у Підмосков’ї», – сказав політик.
На його думку, Голова Івано-Франківської ОДА своїми словами фактично оголосив початок виборчої кампанії Януковича-2015 і підписався, що застосовуватиме для перемоги адмінресурс. «Інакшим чином неможливо забезпечити таку підтримку чинному Президенту, котрий проводить політику на знищення української ідентичності і національної пам’яті, ставить під питання національну безпеку країни. Це - дуже тривожний симптом, по суті - пряма декларація намірів влади не зважати на звичайних українців», – наголосив він.
«Вражає також той цинізм, з яким Вишиванюк говорить про підняття добробуту як основний критерій вибору українців. Він вважає, що українець вибирає шлунком, а не мозком, і "за шмат ковбаси" віддасть свою мову і свою свободу. Тим паче, що влада Януковича сьогодні нічого не робить і для того, щоб дати ту "ковбасу"», – зауважив Олександр Чорноволенко.
За його словами, подібні заяви у демократичних країнах вже б викликали ряд відставок. «У будь-якій демократичній країні, де чиновник пообіцяв би таке своєму начальнику, справа закінчилася би, як мінімум, відставкою для обох. А в разі реалізації цих обіцянок – і кримінальними справами», – підкреслив рухівець.
13