Олег Синютка: Франківськ – це хороше затишне місто, яке заслуговує кращого

 

/data/blog/38907/cf16f060ac945a783c07b38459518607.jpg

 

Журналісти нашої Агенції новин в рамках проекту «Фотоподорожі «Фіртки» минулої пятниці подорожувала за маршрутом Івано-Франківськ-Львів.

Так сталося, що ми кілька років не мали нагоди побувати у Львові, щоби зрозуміти на скільки недосяжно Львів пішов вперед в порівнянні з Івано-Франківськом в плані комфорту, креативного розвитку, привабливості для туристів…

Домовилися і про зустріч з першим заступником мера Львова, екс-заступником мера Івано-Франківська.

Олег Синютка… Спокійний, небагатослівний, доступний, простий, без надмірного «пафосу», але загалом – якийсь «інший» (від того, яким ми знали його в Івано-Франківську).

 

/data/blog/38907/2edb5d8588c16342dc572e90e0884a8d.jpg

 

Олеже Михайловичу, ви після Івано-Франківська вже довгий час живете і працюєте в Львові. Скажіть, ви зараз себе відчуваєте себе «івано-франківцем у Львові» чи «львів’янином із франківськими коренями»?

Найперше, я українець… Сьогодні я живу у Львові і все роблю для того, щоб це місто ставало кращим. Якщо колись житиму в Івано-Франківську, то все робитиму, щоб Івано-Франківськ став тим містом, про яке я мріяв…

 

На вашу думку, чого зараз не вистачає Івано-Франківську? Ясно, що у Львова інші масштаби , але ще декілька років тому стартові позиції були практично одинаковими для обох міст. Львів зараз зробив багато кроків вперед. Що у Франківську не так? Грошей замало, люди інші, влада…?

Думаю, що в Івано-Франківську і люди є – гідні, професійні, і гроші є, або ж їх можна знайти. Звичайно, що все співрозмірне до масштабів. Можливо в Івано-Франківську не вистачає лідера, який би сказав, що «я за це відповідаю» і «я це зроблю», який би об’єднав всі потуги і все зрушив з мертвої точки.

Зауважу, що раніше, років десять тому, динаміка розвитку Івано-Франківська була кращою, від тодішньої динаміки Львова. Потім у Львові з’явився «феномен Садового», навколо якого об'єдналися люди, ідеї, потім сюди потягнулися і кошти. І Львів нині є тим, яким він є.

 

Тобто головна проблема Івано-Франківська – відсутність гідного лідера?

Думаю, що так. Одна з головних.

 

Лідер це хто має бути - мер, чи якийсь харизмат, гуру, авторитет?

«Лідер-мер» – це найпростіше, найзрозуміліше і найефективніше. Бо «лідер-мер» – це і повноваження, і важелі владного впливу, і ресурси. Якщо ще є вміння, знання, досвід, розуміння напрямків розвитку та здорові амбіції і претензії – то це ідеальний варіант.

 

Добре, припустимо – є лідер… Що він має робити, щоб змінювати ситуацію?

По-перше, запропонувати місту і людям стратегію розвитку. Тобто – куди і якими темпами ми маємо рухатися, за рахунок чого ми маємо пройти цю дорогу.

Друге – об’єднати людей, які хочуть йти по цій дорозі  і які бажають, щоб в кінці дороги було інше життя, інші стосунки, кращий комфорт. І тоді все вийде.

 

Зараз багато розмов у кулуарах франківської політики про те, що «Олег Синютака є потенційним кандидатом у мери Івано-Франківська». Можете якось відповісти на ці розмови?

(Сміється). Якщо про це говорять, значить хтось про це думає, а якщо хтось про це думає, то воно може потім і збутися. Ми ж знаємо, що думки інколи мають властивість матеріазовуватися.

 

Дипломатична відповідь, в стилі «не підтверджую, але і не спростовую»…? Чи є ви зараз членом якоїсь політичної партії чи іншої організації? У вас була свого часу історія стосунків із партією «Реформи і порядок», з «Нашою Україною»…

Ні, зараз я не перебуваю у якійсь партії…

Якщо оглянутися в минуле… Я не шкодую ані про те, що я робив у Студентському братстві, ні про роботу в партії «Реформи і порядок».

І звичайно, позитивним спалахом була «Наша Україна». Кульмінація її діяльності – Помаранчева революція. Це була річ, народжена людьми і, на жаль, занедбана політиками. Тому, коли в «Нашій Україні» була оголошена перереєстрація, я вирішив залишатися позапартійним…

 

Якийсь період вже відпрацювала нинішня владна команда у Львові, новий мер. Є якісь зміни для львівян?

Ніколи міський голова не буде мати довіри, якщо відчуваються проблеми у щоденному побуті мешканців. І якщо сьогодні Садовий має стабільно «за 50%» довіри – то це означає, що основні проблеми львів’ян є розв’язаними.  

У місті вирішено питання цілодобового не тільки холодного, але й гарячого водопостачання. Сьогодні у місті вулиці в нічний час освітлені. Тут Львів не поступається жодному європейському місту.  Якщо говорити про прибирання, вивезення твердих побутових відходів, то сьогодні будь-яка людина, яка приїжджає з будь-якого іншого міста Європи, говорить, що у вас чистіше, краще, затишніше.

Якщо говорити про дороги, то звичайно, що це ще не є європейські дороги, але сьогодні львівські дороги є чи не найкращими в Україні. І темпи ремонтних кампаній у нас зростають.  Думаю, якщо ми збережемо такі темпи, то за два-три роки проблеми доріг у нас взагалі не буде…

 

Зміна маршрутів, транспорту у Львові. Нова організація руху – багато на цю тему було розмов, різних оцінок.  Чи не було це поспішне рішення?

Знаєте, робити завжди трохи важче, аніж «оцінювати». Думаю, що проводити транспортну реформу було правильним рішенням. Я відстоював думку щодо поступовості введення реформи, але така думка не стала домінуючою. І різкий крок, можливо, не був оптимальним. Однак, якщо говорити у загальному про реформу, то вона була потрібна і вона правильна.

А якщо говорити про методику впровадження – то вона бажала б бути кращою. Але це також досвід. Який треба використати.

Ну а фінальна частина Євро-2012 – це успіх Львова, успіх України.

Думаю, що майбутній Євробаскет також буде успіхом для Львова.

Чи буде у Львові Олімпіада-2022? Думаю, що сьогодні треба за це боротися. І сьогодні не підлягає сумніву, що Львів подаватиме заявку на її проведення. Це ще один крок, такий собі каталізатор, може бути у розвитку міста.

Ну і те, що агентство Reuters вивело Львів на перше місце в ТОП-10 міст, які варто відвідати в 2013 році, то це важлива перемога всіх мешканців міста.

 

Яка ваша загальна оцінка проведення Євро-2012?

Це великий поштовх для України, а для Львова – це взагалі великий позитив. Такий поштовх, який отримало місто, я думаю в жодному іншому форматі важко було б зреалізувати.

 

Зараз багато говорять про подальшу долю нового Львівського стадіону, збудованого для Євро-2012? Навіть з’являються думки, що його дешевше демонтувати, аніж утримувати…

Зараз тут проходять відбіркові змагання фіналу Європи із жіночого футболу для дівчат до 17 років.

6 вересня  відбіркова кваліфікація світового чемпіонату – збірна України прийматиме Сан-Марино у Львові. Тому, я переконаний, що стадіон є витребуваний...

 

У вас ростуть діти – син і донечка. Вони себе розуміють уже як львів’яни ?

Насправді, діти – це найдорожче, що є у житті. Ми хочемо, щоб вони були достойними громадянами і щоб вони перевершили своїх батьків…

 

Наскільки посади мера і першого заступника мера, у відсотках, – політичні, чи господарські? Що важливіше?

Найважливіше, і це не проста банальність – щоб міський голова дбав про місто і його мешканців. А для цього у сучасних реаліях потрібна як господарська, так і політична складова.

Перший заступник міського голови, як би він не хотів цікавитися політикою і брати у ній участь, він повинен бути в першу чергу господарником і вести господарку. Так, у всякому випадку, є у Львові. І результати показують правильність такого підходу.

 

А чи повинен мер бути популістом для того, щоб перемагати на виборах і обратися на другий термін?

Думаю, що міський голова повинен завжди людям говорити правду, бо якщо цього не буде, люди за короткий період часу зрозуміють «хто є хто». І він втратить довіру. Якщо мер говорить реалістичні речі, якщо він намагається їх впроваджувати, то люди будуть його підтримувати. Навіть якісь на початках непопулярні кроки.

 

Наскільки важливе створення бренду для місту?

Львів сьогодні – це бренд. І не просто бренд , а – позитивний бренд. І зараз питання не втратити це, а  і далі розвивати. Бренд – це важливо.

 

Івано-Франківськ – це бренд? Якщо так, то який – позитивний чи негативний?

Франківськ – це дуже хороше затишне місто, яке заслуговує набагато кращої динаміки.

Щоб зробити з Івано-Франківська, як кажуть, «цукерку», потрібні, в першу чергу, не гроші, а люди. Люди чесні і одержимі ідеєю, готові віддатися роботі, об’єднані спільним баченням мети і спільними мотиваціями. Будуть люди - знайдуться і гроші, все знайдеться..

 

Щодо брендів ще. У вас в коридорі помітили банер: «Львів – місто літератури». Це просувається новий бренд? У Франківська є старий відомий і чи не єдиний діючий бренд – «Станиславівський феномен» – когорта відомих письменників Андрухович, Єшкілєв, Іздрик і Прохасько в цікаві дев’яності роки його реалізовували. Львів хоче і цю, єдину перевагу, відібрати в Івано-Франківська?

Безперечно, що Івано-Франківськ має свою історію, свої пріоритети. І нам не треба в цьому конкурувати.

Щодо Львова. Скажімо, сьогодні ніхто в Україні не може конкурувати із Львівським книжковим форумом. Але Львівський книжковий форум – це тільки одна складова до дуже серйозного загального відношення львів’ян до освіти, до книги, до культури. Ви ж бачите, що львівські вузи займають 3-4 місце по престижності в Україні. Якщо говорити про львівських учнів, то вони займають найкращі місця не тільки на загальноукраїнських, але й міжнародних змаганнях.

 

Франківські учні теж, до речі теж в цьому не останні…

Це дуже добре. І це означає, що місто живе, місто розвивається. Тільки потрібен лідер і команда, які направлять все у правильне русло. Системно, осмислено. Важлива команда. Завжди першого керівника можна оцінити по якості команди, яку він запрошує до спільної роботи…

 

Як часто ви буваєте в Оперному театрі Львова, на виставках?

В оперу стараюся потрапити часто, тому що є речі, які ти просто повинен побачити і почути. Те, що сьогодні є можливість слухати у Львівській опері кращих виконавців – це для мене великий позитив.

Насправді, львівське мистецьке, культурне життя – це феномен не тільки України, алей  всієї Східної Європи. Кількість виставок, галерей, фестивалів, які проходять у  Львові не до порівняння з Івано-Франіквськом. Хоча раніше кількість і якість франіквських імпрез на той час нічим не поступалася Львову. Щоправда зараз динаміка тих процесів зовсім інша. Значить – щось десь ми (маю на увазі івано-франківці), нажаль, втратили. І зараз потрібно надолужувати, відродити все. Так, в Франківську в 90-ті роки відбувалося багато цікавого – міжнародні імпрези, експерименти в літературі, в мистецтві… А це все важливо в різних планах – завжди пошуки в мистецтві, в літературі, в науці дають інтелектуальний грунт чи то фундамент для надбудови якихось більш земних речей.

 

Культурне життя – це база для прийняття прагматичних рішень?

Для початку – очевидне, - виставки і галереї – це ж також економіка. І прямо, і опосередковано. Вони створюють образ міста. Адже місто «не-стильне», блякле ніколи до себе не потягне. Місто, яке домінує, яке має великий культурний потенціал – воно завжди привертає увагу. Крім того з цього виростають якісь інтелектуальні пошуки, відповідне середовище, воно породжує нові ідеї, креатив…

 

Що вас цікавить поза межами роботи?

(Сміється). Моя дружина каже, що поза роботою мене цікавить робота. Але я думаю, що це не так…

 

Наскільки важлива опора лідера-мера на політичні організації?

Коли є позитивна і єдина політична складова, то вся динаміка проходить набагато швидше. Коли її немає – все це робити набагато складніше. Але якщо ти хочеш робити добрі справи і знаєш як це робити, то усе обов’язково вдасться.

 

Чи вважаєте ви, що зреалізували себе?

(Сміється). Мені 43 роки. Думаю, що ще щось можна зробити...

 

Добре, абстрагуємо. Якщо б ви пішли у мери Франківська. З якими мотиваціями?

…….Насправді у мене все є. Бажання щось отримувати вже не є головним. Є бажання «віддавати»… Єдине, що мені залишилося – це добре виховати дітей і зробити ще щось таке, щоб люди мали позитивну думку.

 

Зараз з Івано-Франківськом підтримуєте звязок?

Звичайно, в Івано-Франківську маю багато друзів...

Насправді мене дуже часто болить, коли я приїжджаю в Франківськ і бачу ті речі, яких би могло не бути: чи розбита вулиця чи недовиконана робота, чи інші негаразди, які вносять дисонанс в життя людей. Звичайно, що мені хочеться, щоб Івано-Франківськ виглядав кращим.

Що я можу зробити як мешканець міста Львова, для міста, яке мене виростило і дало поштовх в життя? Кожного дня приділяти увагу якимось справам – це не реалістично. Тому не хочу лукавити.

Думаю, що сьогодні є реальним позитивний досвід міста Львова. І не зайвим, вважаю, його напрацювання передати, щоб їх можна було реалізовувати у Франківську.

Дуже правильною у цьому напрямку є пропозиція для громади і людей, які щось хочуть у житті – це започаткувати такий же самий, як у Львові, Інститут  розвитку міста в Івано-Франківську. Який би пропонував мешканцям стратегію розвитку, оцінював шляхи її реалізації і залучав людей, які хочуть щось створювати і змінювати в місті.

В цьому плані є думка – започаткувати такий Інститут міста Івано-Франківська. Думаю, що найближчим часом такий проект я з колегами-однодумцями з Івано-Франківська і розпочнемо.

І я не ставив би за мету прив’язувати цю інституцію до якихось персоналій чи груп. Така інституція мала б стати інституцією понад дрібними особистими інтересами, понад замкнутими групами, а навпаки – об’єднати всіх, хто прагне кращого для міста, незалежно від політики чи якихось бізнесових клубів.

Чомусь об’єднатися для нас – часто проблема. Але ми мусимо шукати порозуміння, точки дотику, і тоді все вдасться.

Завжди спочатку, перед довгим шляхом, необхідно все зважити, оцінити і спланувати, щоб ясно бачити ціль і засоби її досягнення, пріоритети.

 

Так, ми помітили поряд з кабінетами мера і першого заступника є організація з назвою «Інститут міста Львова». Які функції він виконує? Він потрібен чи це якась надумана стурктура? Для Франківська вона б була потрібна?

Інститут міста – це реалізація амбіцій міського голови Садового. Довгий час не погоджувалися із тим, щоб ця інституція існувала. Але, все-таки, міський голова переконав всіх і виглядає так, що це був абсолютно правильний і, можливо, навіть дещо запізнілий крок.

 

Скажіть сьогодні Інститут міста це комунальна установа? Раніше, здається все починалося із громадської організації з подібною назвою?

Це різні речі. Громадська ініціатива була ідеєю та дітищем «фізичної особи» – Андрія Садового.

А зараз це вже «дітище громади». Зараз це вже ініші люди…

Сьогодні вся стратегія, всі шляхи і кроки розвитку міста проходить через цю структуру. Інститут міста бачить майбутнє і пропонує нові моделі розвитку стосунків. Наскільки вони впроваджуються швидко в щодення – то це питання. Але те, що є найважливіше – стратегічне бачення, і є можливості заглянути у завтра, а не хаотично шукати «в процесі». Можливість експертної оцінки, бачення наперед – це дуже добре.

Скажімо, для Львова локомотивами в свій час були обрані туризм та ІТ-технології. Зараз будуть ще й інші кластери. Щоб зрозуміти і давати рецепти для Івано-Франківська, треба ретельно все вивчити. До стратегій треба ставитися дуже серйозно. Помилятися в пріоритетах не можна – адже це доля міста і людей на довгі роки… 

 

/data/blog/38907/dc6462a75d645d6e846efadc251a0e91.jpg

 Кабінет першого заступника мера Львова 

 

/data/blog/38907/0254e3074d79c2cc9c0b22027b4dd2eb.jpg

"Сьогодні вся стратегія, всі шляхи і кроки розвитку міста проходить через цю структуру. Інститут міста бачить майбутнє і пропонує нові моделі розвитку стосунків... Є найважливіше – стратегічне бачення, і є можливості заглянути у завтра, а не хаотично шукати «в процесі». Можливість експертної оцінки, бачення наперед..."

 

/data/blog/38907/38bf37ebd591a2581afe6f14bdb3e41c.jpg

"Те, що агентство Reuters вивело Львів на перше місце в ТОП-10 міст, які варто відвідати в 2013 році, то це важлива перемога всіх мешканців міста"

 

/data/blog/38907/df5d1455acfe9763c7e02ddaa77bf08a.jpg

 

/data/blog/38907/91395f427359508378b18d747eb21436.jpg

Всі коридори Львівської міської ради - виставка дитячих малюнків


04.08.2013 2262 30
Коментарі (30)

Аня 2013.08.05, 00:46
переконливо..
Олег 2013.08.05, 07:24
"але загалом – якийсь «інший» від того, яким ми знали його в Івано-Франківську" - звичайно що інший: культурніший, вихованіший і ерудованіший, бо живе у Львові, а з ким поберешся, від того і наберешся.. Треба нам Станіславів підіймати культурно, соціально, ментально, господарчо, серце болить за наше місто і громаду..
Idiots 2013.08.05, 09:35
Ale Frankivtsi vyberut' sobi merom durnyka z megafonom. A shkoda.... (((
Свободівець 2013.08.05, 09:57
Достойний суперник. Якщо він кандидуватиме – то дискусія зміститься із "соціальних магазинів", підкупу екскурсіями в Буковель і "продовженням розпочатого" у значно кваліфікованішу площину муніципального управління. Буде гідна кампанія, в якій переможцем має вийти місто.
гаврило 2013.08.05, 10:55
зате у нас був Тімоті-Лабада-П*єх- і т п- також маємо культурні події достойні патрийотів-
Франківчанин 2013.08.05, 12:26
Звичайний піар.Такий як і всі представники теперішньої влади, тільки більше скритний.Підтвердженням є його вибір теперішньої дружини, яку добре знають, коли вона працювала у місті. Мрії збуваються...Подвійна мораль, подвійні стандарти,подвійне життя...Ніколи б не голосував ні за нього, ні за жодного, хто зараз при владі!
петро 2013.08.05, 12:31
Наше місто перетворюється на Шанхай... Ще пару років мерювання і ми будемо на рівні Косова або Верховини... Попередній ресурс вже закінчується... Треба зміни і перспективи для нової команди управлінців..
Степан 2013.08.05, 12:56
Свобода Марцинкова в мери! Нам не треба ніякої господарки! А хвалені Інвестиції придумали світові олігархи щоби закабалити людей! Ми самодостатні! Головне ми найбільші патріоти української землі. Свободу не спинити!!!
₴784 2013.08.05, 13:01
Так, якщо і на наступних виборах оберемо лайно, то можна буде ставити хрест на цьому місті і валитися звідси. Синютка - ідеальний варіант для міста. Досвід, зв'язки, результати діяльності. Нікого кращого не бачу.
2 Франківчанин 2013.08.05, 13:08
ТАК! Давайте оберемо мерам простого сільського хлопця, щирого українця, який ніколи не працював у владі! Який не має ніякого досвіду управління. Тільки дорий патріот - син рідної землі може навести лад на своїй землі. Поїхати по селах, подивитися в кого найкраще доглянутий город, двір, хата. В кого добре доглянуті корови, вівці, коні. І вибрати таку людину мером! Тільки так, це буде правильний вибір! А ці інститути - не потрібні вони українцям. Хай собі бавляться в свої ігри самі.
А 2013.08.05, 13:48
У Львові не продають труси вперемішку з продуктами на проїжджій частині у самому центрі міста.
Динамо Київ чемпіон 2013.08.05, 13:53
Друзі, щоб все зрозуміти, поїдьте просто на 1 день до Львова. І питання віддадуть самі собою. І зразу ж зрозумієте "хто" в Івано-Франківську є "ху". Що вибтраємо те і маємо, Чесно кажучи не вірю в мудрість іванофранківців -(
Roman 2013.08.06, 08:21
Шановні франківчани! А чи не забагато комплексів щодо Львова! Львів - собі Львів, місто набагато більше, історичніше і ближче до Європи географічно, тому й не дивно, що ми відстаємо. Треба дивитись на конкурентів у нашій ніші 200-300 - тисячних міст. Це - Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Рівне. А щодо динаміки - то приріст населення міста - основний показник, що не все так погано!
Рома 2013.08.06, 10:07
Та мова ж про інше тіпа. Де креатив? Де міжнародні імпрези, які в 90-ті започатковувалися в Франківську? Де хоч якась осмислена стратегія - куди ми йдемо, які пріорітети, що робимо, якими засобами? Відповіді на жодне запитання немає. Тупе хаотичне шарахання. От в Львові - 150 фестивалів на рік!!! - Фестивалі кави, шоколаду, борщу, Бог зна чого - там цікаво жити. В Франеку ж все МЕРТВЕ! І перспектив не видно.
Мешканець 2013.08.06, 10:12
А все таки що пише і розказує Синютка то все велика фігня. Просто Синютці потрібно мати хоча б трохи елементарної поваги самого до себе. В цивілізованому світі жоден посадовець будь якого міста не буде роказувати і повчати керівників іншого міста що їм робити і як їм жити і давати оцінку їх роботі. Це елементарна етика.Навіть у нас в Україні жоден мер чи заступник мера на сході чи півдні України не дозволить собі повчати чи критикувати мерів інших міст. Така критика притаманна тільки СЛАБАКАМ і є позицією невпевнених в собі людей. крім цього вона ще притаманна західнякам. Вони свого під носом не бачать за то бачать скалку в оці сусіда. А виступає пан Синютка з такими проповідями, тому що затаїв образу на нинішнього мера та мешканців що пролетів він на виборах як фанера над парижем. А тепер тихенько старається поливати брудом. Такі розповіді не є достойними державного мужа. Але що поробиш. таки правильну оцінку дали йому мешканці міста на виборах. Думаю і на майбутніх виборах він отримає таку ж оцінку. така людина не достойна не то що бути мером, але й сільським головою.
Орест 2013.08.06, 10:19
10 років тому до мене приїзжали друзі зі Львова і заздрили. В нас все було живіше. А зараз я вже навіть не заздрю Львівянам. Мив повній задниці. І вже здається без шансів -(
Зеник 2013.08.06, 13:57
Мешканцю. Для чого теж тримати чорноту на чоловіка. Його журналіст вивела на таку відповідь, а він не "ініціював розмови в цьому руслі. Та й те що сказав не стосується "повчань". Що за містечкові амбіції. Ніхто, судячи обєктивно з тексту, не ображав нікого. А от у Вас повно образ. Скажіть собі чесно, чи не обєктивно у Львові динамічніше?
зі Станіслава 2013.08.06, 14:02
Придивіться яка "культурна політика" у Станіславі. Ніякої. Жодного музею, симфонічного оркестру, "станіславські хвеномени" самі себе створили після імпрез 90х.Базар - от стратегія. А до речі новий претендент на містового голову так і сказав без всяких аналітичних довідок, що якщо його виберуть буде розвивати базари і супермаркети. І без інститутів міста обійдеться.
прибулець 2013.08.06, 14:06
Знову з села брати хлопа? Та з бруку потрібно брати мера, який би знав як має жити місто а не стайня і город. Щоби він не возив родині на село "подарки". А думав лише про місто.
Афганець 2013.08.06, 16:42
Коли вже місто буде мати міського голову, а не офіціанта на побігушках, який обслуговує то партійні , то комерційні, то губернаторські амбіції . Коли вже мешканці відчують доброго газду ?
Марта 2013.08.06, 18:20
Синютка це була би знахідка для Ів Франківська, без сумнівів
гість 2013.08.07, 22:20
не люблять синютку люди, тому що він є доброю людиною. Його попередня виборча компанія- повний блуд. Не буде він мером.
Слободян 2013.08.08, 00:56
Та тут люби не люби, "по плодах їх пізнаєте їх" Плоди нинішніх зовсім не солодкі. Хто може врятувати ситуацію? плоди Синютки в Львові. Ну не знаю, хто ще має такий досвід і результати роботи, Назвіть. Синютка це був би прекрасний варіант для Франківська.
Олег 2013.08.08, 14:03
Ивано-Франковск со своим мером...... и ЗАБУДІВЕЛЬНИКАМИ + СВОБОДА и ещё вагон СЕЛЯН (на разных уровнях) давно стал вонючим и рагулячим Тернополем, и скатится еще ниже.......и глубже в нацыональный продукт ГНІЙ Синютка - чиновник новой генерации,он бі смог, но он наверное никогда не придёт сюда мером , БО ТУТ ГРОШІ і ПОЛІТИКА. Менеджеры стоят дорого, но дешевле ошибок дегенератов!!
Vasya 2013.08.08, 23:14
Вже у Львові все в порядку? http://zik.ua/ua/news/2013/08/08/423348
до Слободяна 2013.08.09, 02:54
Розвиток Львову, це плоди не Синютки, а мера Львову п.Садового (добре Синютка сказав по "феномен Садового"), він там локомотив і мотор, започатківець усієї стратегії, планів і креативів, він створив плідну команду і об'єднав всіх люблячих Львів.. А Синютка, всього навсього, у Львові виконавець, менеджер. Може, дійсно, попрацювавши під добрим началом п.Садового, він набрався ідей та досвіду, але, насправді, характер і натура в Синютки кепські, це вам будь-який львівянин скаже, чи львівський журналіст, не люблять його у львові і будуть раді здихатись при першій нагоді.. Не шляхетний він якийсь, не того духу що п.Садовий, зневажає людей та несеться.. Але яка зараз є альтернатива Синютці в Станіславі? Дегенерат-алкаш, боягуз самоусуванець, чи мільйонер-корупціоер.. Може в такій компанії Синютка дійсно найкраще, що можна вибрати, а може, Бог дасть, з'явится щось краще.
до Roman а 2013.08.09, 03:08
Якраз на Львів і треба рівнятись а не на "пацикови" навколо! На найкраще треба рівнятись і терміново переймати добрий приклад, якщо хочемо розвитку і прогресу! 10 років назад і Львів, і Станіслав були в одинакових стартових умовах: у Львові були жахливі пребої з водою, проблеми з освітленням міста, жахливі дороги і сморід, колапс з транспортом і засилля селян-рагулів. Все було подібне до Станіслава, але в нас до влади прийшов безрукий і безмозглий популіст, а в Львові активна і позитивно налаштована на працю і перемогу людина, любляча своє місто. І результат очевидний. Немає неможливих речей, достатньо і в Станіславові прийти мудрому, доброму, люблячому місто меру, щоб пішов розвиток. Тому обов'язково потрібно вивчати досвід Львову і переймати, і чим швидше тим краще. Громадські організації мають розвивати громадянське суспільство в місті, самим треба виховувати і підіймати місто з рагулізму і безкультур'я, подавати приклад і народу і владі, і відповідально віднестись до наступних виборів мера.
до всіх 2013.08.09, 09:39
а якби ви були українцями то нікому б не заздрили .
НИК 2013.08.09, 15:26
АЛЄГУ, МЄСТНОМУ рагулю із мАСКОВІЇ,ЯК РАЗ ТЕПЕР СЕЙ ГНІЙ РОЗВЕЛИ КОРІННІ МІСТЮХИ: ЗА ПЛЕЧИМА АНЧОСА ІЗ ШЄПЄТОВКІ СТОЯВ ПАРТИЗАН І БУРА, ДАРМОГРАЙ, БАХМАТЮК, НАРДЄПИ ШЛЄМКО І КАФАРСКІЙ, КОЛИШНІ ОБКОМІВЦІ, ЕНДРЮ МИКИТИН (і сам за кого голосував??). А вагон селян БУВ НА ЧОЛІ З ШКУТЯКОМ І СВИНЮТКА БУВ В ЇХ ЧИСЛІ, ТЕЖ СЕЛЯНИН. МОЖЕ ПРОВАЛИ В ПАМЯТІ???
Ірина 2013.08.12, 19:47
Західні українці! Схаменіться! Вчора я повернулася з міста Харкова. У Франківську прожила 25 років. 10 у Львові. Нам далеко до східняків з їхнім спокоєм, розміреністю до нашого нарваного галичанства. По-перше, всюди чисто!!!!!!!!! Прибиральників не видно, смітників обмаль, але на бруківці, асфальті нема бичків і різного мотлоху. Ніхто не матюкається!!!!!!!! не підвищує голос!!!!!!! П’яниць немає на вулицях, як у нас. Квіткові клумби - це шедеври. У них обмаль вуличних кафе, мало тої європейськості, а у нас і у Львові вона "пре", але честі нам не робить. Тому перед нами стоїть велике завдання — раз ми побачили світ, то скористаймося нагодою використати той позитив у нашому місті.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

790
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

761
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1257
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2630
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1426
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2137 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

756

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

806

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1701

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1697
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

416
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

491
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18406
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7529
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3698
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1095
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10816
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

475
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

361
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

541
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

485
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

726