Огляд івано-франківської преси за тиждень з 14 по 20 січня 2011 року
Галицький Кореспондент
У чому звинувачують діячів націоналістичної організації «Тризуб» імені Степана Бандери? Кому зараз вигідне створення образу войовничих бандерівців, які мають зброю і готові до терактів? Чому серед затриманих міліцією на Івано-Франківщині «тризубівців» переважають уродженці або мешканці східних областей України? На ці питання шукали відповіді журналісти газети в першосторінковому матеріалі «У пошуках терористів».
Мешканці Хриплина не вірять, що ставили по два хрестики в бюлетенях, і майже три місяці добиваються перевиборів сільського голови. Місцева виборча комісія дві третіх бюлетенів визнала недійсними. Про це на 4 сторінці в матеріалі «Післявиборна війна у Хриплині».
Народний депутат Роман Ткач – про антиукраїнський режим, перспективи політичного опору, обережний оптимізм і те, чому немає сенсу «лизати зад» центральній владі в інтерв’ю «В основі цієї влади – цинізм і брехня» на 5 сторінці.
Автосторінка тижневика закликає автомобілістів боротися за свої права. Зокрема, за права на дорозі – їх порушення обходиться нам дуже дорого. Актуальною для Франківська могла би бути практика водіїв позиватися до міської влади через ожеледицю на дорогах. Про це в матеріалі «Дорожні пригоди: варто судитися» на 14 сторінці.
Репортер
Журналісти тижневика спробували скласти бездефіцитний сімейний бюджет і спробували проаналізувати доходи та витрати середньостатистичної івано-франківської сім’ї. Про це в першосторінковому матеріалі «Як дожити до покращення».
Як вже повідомлялося, в Івано-Франківську влада планує збудувати новий перинатальний центр європейського рівня. Проте, як з’ясувалося, Івано-Франківську ще рано аж так щось планувати. На будівництво нового перинатального центру претендує ще й Калуш. Про це на 4 сторінці в тексті «Пологова суперечка».
В Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з жеками вкрай треба щось робити. На цю болючу тему журналісти «Репортеру» поспілкувалися із заступником міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем. Інтерв’ю головного комунальника міста на 8 сторінці під заголовком «Микола Саєвич: «Тарифи будуть зростати».
Як уже повідомляла «Фіртка», минулої п’ятниці на громадських слуханнях в Івано-Франківську говорили про ставки місцевих податків і зборів, які змінені відповідно до нового Податкового кодексу. Про це на 17 сторінці газети в репортажі «Громада обговорила податки».
Західний Кур’єр
Першосторінковий матеріал тижневика присвячений різким змінам температури на Прикарпатті. Проте нічого феноменального тут нема, запевняють синоптики. Цього тижня жителі області тішилися теплом, але вже з 20 січня очікується похолодання. Про це в тексті під заголовком «На Водохреща – плюс 5, на Тетяни – мінус 15».
Михайло Вишиванюк: «Ми молимося не Богу, а долару, і з цього починаються наші біди» - перше в цьому році інтерв’ю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка для «ЗК» на 4 сторінці газети.
Відома письменниця Ірина Матіос поспілкувалася з журналістами тижневика. Її ексклюзивне інтерв’ю на 11 сторінці під назвою «У сучасному світі треба бути Кличком, Подкопаєвою і Піддубним у одній особі».
Вечірній Івано-Франківськ
Цього тижня колектив газети присвятив увагу позачерговій спільній сесії Івано-Франківської обласної і міської рад перед пам’ятником Степану Бандері, що на Європейській площі в Івано-Франківську. Публікація на 2 сторінці під назвою «Депутати Івано-Франківщини заступилися за Степана Бандеру.
Тижневик визначив Івано-Франківський університет права імені короля Данила Галицького лідером недержавної освіти. Інтерв’ю з ректором університету Іваном Луцьким опубліковано на 4 сторінці газети.
А також в газеті «Вечірній Івано-Франківськ» є телевізійна програма місцевих телеканалів.
15