У структурі Національної поліції України створили Управління організації служби освітньої безпеки та затверджено його Положення.
Детальніше про офіцерів безпеки в ліцеях та які обов’язки мають та за чий кошт фінансують, розповіли журналістці Фіртки у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області.
Як розповіли, кожен інспектор служби освітньої безпеки працює в заздалегідь визначеному і закріпленому за ним закладі загальної середньої освіти та виконує у ліцеї три основні функції:
- правоохоронну (здійснення координації пропускного режиму, патрулювання території ліцею, аби жодна стороння особа чи підозрілий предмет не загрожували безпеці дітей, участь у розробленні паспорта безпеки, виявлення, припинення та реагування на вчинення правопорушень на території закладу освіти);
- наставницьку (полягає у тому, щоб мотивувати дітей до активної життєвої позиції, залучати до позитивних видів діяльності, участі у спортивних, патріотичних, пізнавальних та інформаційно-правових заходах);
- просвітницьку (охоплюватиме постійну комунікацію з усіма учасниками освітнього процесу).
Офіцери СОБ (Служби освітньої безпеки) проводитимуть інтерактивні заняття, тренінги та бесіди з дітьми з питань правової освіти, безпеки в кіберпросторі, протидії булінгу, запобігання насильству над дітьми, профілактики злочинності, а також братимуть активну участь у педагогічних радах та батьківських зборах.
"Тобто, офіцери СОБ здійснюватимуть активну комунікацію і взаємодію з усіма учасниками освітнього процесу, іншими підрозділами Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, службами у справах дітей аби комплексно, спільними зусиллями забезпечити належний рівень безпеки для дітей під час навчання", — розповіли у поліції.
На території Івано-Франківської області службою освітньої безпеки охоплять 106 закладів загальної середньої освіти.
Серед них — 30, розташовані в Івано-Франківську та обслуговуватимуться поліцейськими управління патрульної поліції, а інші 76 (у межах інших територіальних громад) — поліцейськими Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Як підкреслили, Служба освітньої безпеки фінансується виключно з бюджету Національної поліції.
Більше читайте у матеріалі: Патрулювання з ТЦК, служба освітньої безпеки та нові види правопорушень: робота прикарпатських поліціянтів під час повномасштабної війни
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Стало зле: в Івано-Франківську поліціянти супроводили жінку до лікарні (ВІДЕО)
Блокпости на Івано-Франківщині: як функціонують та наскільки ефективні
Як не назви все одно тцкашний наглядач виходить. І як же діти раніше вчились без поліцейського нагляду навіть не уявляю. Хтось уперто працює над ненавистю українців до української державності і видає це за благі наміри безпеки чи ще чогось.