Одна із найрозумніших дітей України прикарпатка Ірина Репетило: Біологія – це було суто випадковість, я просто взяла книжку....

 

/data/blog/39062/6dde2065b43ffa887a72aa96b6bad68e.jpeg

 

«Фіртка» вирішила дізнатися, як і чим живе одна з найрозумніших учениць Прикарпаття Ірина Репетило.

 

Випускниця Івано-Франківської української гімназії №1 отримала два дипломи І ступеня на Всеукраїнських олімпіадах з екології та біології. Крім цього, виборола диплом ІІ ступеня на конкурсі Малої академії наук, здобула золоту медаль на Міжнародній олімпіаді з екології в Туреччині та ІІІ місце (бронзова медаль) на Міжнародній учнівській олімпіаді з біології, яка проходила з 14 по 20 липня у м. Берн (Швейцарія).

 

 

Насамперед, хочемо привітати Вас із численними перемогами та здобутками. Розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали у навчанні саме напрямки біологія та екологія?

 

Батьки заохочували мене з дитинства вчитися. Але пояснити чому саме біологія і екологія я ніколи мабуть не зможу. Це вийшло випадково. Спочатку я вчила історію, була страшенно нею захоплена. Але у восьмому класі на олімпіаді з історії в мене не все добре склалося і я подумала, що напевно історія – це не моє.  

 

Біологія – була суто випадковість, я просто взяла книжку, почитала, вона мені дуже сподобалася. Коли я почула, що існує Міжнародна олімпіада з біології,  то поставити собі за мету на неї потрапити. Про такого роду олімпіади з екології я не знала і її учасником стало випадково.

 

Що Вас найбільше вразило чи розчарувати під час змагань на Міжнародних учнівських олімпіадах? Нам відомо, що саме для Вас змінювали умови участі?

 

Взагалі дозволено брати участь тільки в одній олімпіаді, але цього року для мене та ще однієї дівчинки змінювали закон для того, щоб ми могли поїхати на біологію та екологію.

 

Ці дві олімпіади радикально різні.

 

Екологія – це представлення наукових проектів. У цій олімпіаді мені сподобалося те, що всі учасники були у народних костюмах. Тобто, можна була побачити понад 40 народних костюмів різних країн. Це було чарівно і це те, що мене вразило.

 

Щодо біології, то на відкриття  приходили у народних костюмах або в офіційно-діловому одязі. Проте, ця олімпіада була набагато важча, адже нам запропонували чотири практичних тести, а в Україні є досить велика проблема з підготовкою учнів. У нас немає хорошого обладнання, зокрема, в Івано-Франківську, - воно взагалі відсутнє, тому нас готували у Києві. Наші практичні навики нижчі ніж в учнів зі Сполучених Штатів чи Німеччини. Саме тому, ми здобули тільки бронзу.

 

Чи не виникала у Вас труднощів із захистом робіт, адже представляли Ви їх на англійській мові?  

 

Чесно кажучи ні. Якщо у школі системно, по хороших підручниках вивчати мову, то це не складає жодної проблеми. Хоча в українців, які були у мої команді виникала проблема у спілкуванні на іноземній мові. Можливо, вони не приділяли їй уваги і не розраховували, що вона їм пригодиться.

 

Як сприйняли Ваші перемоги друзі?


Мої друзі за мене раді. Я зустрічала людей заздрісних, але я не вважаю їх своїми друзями.

 

 

Що змінилося у Вашому житті за цей рік?

 

Дуже багато змінилося. До олімпіади я планувала поступати на біологічний факультет в університет імені Т.Г. Шевченка, проте після – я вирішила, що хочу навчатися в Івано-Франківську.

 

Я твердо вирішила, що хочу виїхати за кордон. Мені там надзвичайно сподобалося і взагалі я думаю, що Україна повинна змінюватися у сторону Європи, Америки.

 

Ви прийняли пропозицію чи обрали інший навчальний заклад?

 

Я вже поступила на стоматологічний факультет Івано-Франківського національного медичного університету. Мені ця спеціальність дуже подобається, вона є досить перспективною у наш час.

 

Ви випускниця із солідними багажем здобутків за час навчання у школі. Скажіть, чи запрошували Вас до себе на навчання якісь українські університети?

 

В Україні досить рідно запрошують когось на навчання. З усіх учасників міжнародних олімпіад кого я знаю, нікого не запрошували до себе на навчання. Наші університету не дуже цікавляться такими дітьми. Мене запрошували тільки в КНУ імені Т.Г. Шевченка на біологічний факультет.

 

Чому саме Івано-Франківськ? Багато Ваших однолітків мріють поїхати подалі від батьків і навчатися, наприклад, у Львові чи Києві?

 

Чому саме Івано-Франківськ? Це моє рідне місто, я взагалі дуже патріотична людина. В Київ я не хотіла, тому що там  дорого, у якості навчання надзвичайно радикальної різниці немає, всюди однакова програма.

 

Першу свою мету в житті - взяти участь у міжнародній олімпіаді з біології, - Ви вже реалізувати. Про які нові досягнення Ви мрієте сьогодні?

 

У вересні місяці я їду на ще один конкурс з нейронаук в Австрію, який мені фінансує Мала академія наук.

 

Також, я дуже хочу виграти міжнародний грант на навчання. Тому мені необхідно мати хороші оцінки в університеті та писати роботу. Адже якщо у тебе є ідея, якою зацікавиться виробник чи закордонна фірма, то вона спонсорує тебе на навчання. Інший варіант, якщо ти дуже добре здаєш тести, то є теж відповідні стипендії, які надають надзвичайно обдарованим студентам з країн, діти яких не можуть собі дозволити таке навчання.

 

Ви вже студентка, вступні клопоти позаду. Як Ви відпочиваєте, як проводите вільний час?

 

На даний час я займаюся спортом. Я відпочиваю від цього надзвичайно важкого року і готуюся морально до навчання в медичному університеті. Взагалі задоволена своїм життям: вранці бігаю, потім ходжу в тренажерний зал, граю у волейбол і просто роблю те, що мені подобається.

 

/data/blog/39062/506ecd80531ace4beba95430b6222737.jpg

 

Розмовляла Лілія Горковенко


07.08.2013 2074 11
Коментарі (11)

Люба 2013.08.09, 17:08
Гарна дитина!Нехай щастить!
д 2013.08.09, 20:26
Молодець! І батьки молодці! І вчителі! Та їй буде важко у жорстокому світі. Бажаю успіхів!
Роман 2013.08.10, 23:48
Не хочу нікого образити, але стаття жахлива. Погано відредагована, багато помилок, словом, неприємно читати. Але це я про статтю. А Ірина, звісно ж, молодець) Всього найкращого їй надалі)
Василь 2013.08.11, 11:19
Ірочка ти дуже молодець, нехай у тебе все буде дуже добре і мрії твої збуваються . Я дуже радію , що на Івано-Франківщині є такі діти і вони патріоти як України так і нашого краю, щасти тоби .
Василь 2013.08.11, 11:21
рочка ти дуже молодець, нехай у тебе все буде дуже добре і мрії твої збуваються . Я дуже радію , що на Івано-Франківщині є такі діти і вони патріоти як України так і нашого краю, щасти тобі .
Налак 2013.08.11, 12:33
Патріотизм в неї пройде - то така хвороба дитяча. І поїде Ірочка до Штатів розробляти хімію, якою років за 20 труїтимуть її краян.
LM for Роману 2013.08.11, 15:17
Це інтерв"ю, а не стаття!!!
шоро 2013.08.11, 19:24
щастя тобі
не критик 2013.08.12, 22:24
Ірина молодець! Сподіваюсь,помилка в наборі тексту:гроші на навчання -це не гранди, а гранти...
Ольга 2013.08.15, 08:14
Навіть коли вручають "Оскара", переможці дякують батькам і тим, хто був поряд. В інтерв'ю ж жодного слова про допомогу вчителів і батьків. Невже все сама?:) Я знаю, скільки треба вкласти в учня,навіть у геніального, щоб був результат. А щодо патріотизму, то ним і не пахне. "Я твердо вирішила, що хочу виїхати за кордон". Але це не Іринчина вина, а нашої влади, країни, системи. Що ж, хай щастить цій дівчині в усіх її планах!
критик 2013.08.18, 20:21
Дякувати батькам, школі дитину ніхто не навчив.(А журналістка, яка брала інтервю, теж, очевидно, ніколи не чула про вдячність.)Дитину готували до олімпіади вчителі біології....сумніваюсь, що був хтось, який би допоміг її пояснити у разі виграшу як себе поводити і що говорити..
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10745 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1784
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1678
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2697
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4535
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3180

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

262

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1001

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1401

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1289
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1664
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1458
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1184
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

549
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

623
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1823
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1957 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20317
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

298
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

650 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

690
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1034