Одна із найрозумніших дітей України прикарпатка Ірина Репетило: Біологія – це було суто випадковість, я просто взяла книжку....

 

/data/blog/39062/6dde2065b43ffa887a72aa96b6bad68e.jpeg

 

«Фіртка» вирішила дізнатися, як і чим живе одна з найрозумніших учениць Прикарпаття Ірина Репетило.

 

Випускниця Івано-Франківської української гімназії №1 отримала два дипломи І ступеня на Всеукраїнських олімпіадах з екології та біології. Крім цього, виборола диплом ІІ ступеня на конкурсі Малої академії наук, здобула золоту медаль на Міжнародній олімпіаді з екології в Туреччині та ІІІ місце (бронзова медаль) на Міжнародній учнівській олімпіаді з біології, яка проходила з 14 по 20 липня у м. Берн (Швейцарія).

 

 

Насамперед, хочемо привітати Вас із численними перемогами та здобутками. Розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали у навчанні саме напрямки біологія та екологія?

 

Батьки заохочували мене з дитинства вчитися. Але пояснити чому саме біологія і екологія я ніколи мабуть не зможу. Це вийшло випадково. Спочатку я вчила історію, була страшенно нею захоплена. Але у восьмому класі на олімпіаді з історії в мене не все добре склалося і я подумала, що напевно історія – це не моє.  

 

Біологія – була суто випадковість, я просто взяла книжку, почитала, вона мені дуже сподобалася. Коли я почула, що існує Міжнародна олімпіада з біології,  то поставити собі за мету на неї потрапити. Про такого роду олімпіади з екології я не знала і її учасником стало випадково.

 

Що Вас найбільше вразило чи розчарувати під час змагань на Міжнародних учнівських олімпіадах? Нам відомо, що саме для Вас змінювали умови участі?

 

Взагалі дозволено брати участь тільки в одній олімпіаді, але цього року для мене та ще однієї дівчинки змінювали закон для того, щоб ми могли поїхати на біологію та екологію.

 

Ці дві олімпіади радикально різні.

 

Екологія – це представлення наукових проектів. У цій олімпіаді мені сподобалося те, що всі учасники були у народних костюмах. Тобто, можна була побачити понад 40 народних костюмів різних країн. Це було чарівно і це те, що мене вразило.

 

Щодо біології, то на відкриття  приходили у народних костюмах або в офіційно-діловому одязі. Проте, ця олімпіада була набагато важча, адже нам запропонували чотири практичних тести, а в Україні є досить велика проблема з підготовкою учнів. У нас немає хорошого обладнання, зокрема, в Івано-Франківську, - воно взагалі відсутнє, тому нас готували у Києві. Наші практичні навики нижчі ніж в учнів зі Сполучених Штатів чи Німеччини. Саме тому, ми здобули тільки бронзу.

 

Чи не виникала у Вас труднощів із захистом робіт, адже представляли Ви їх на англійській мові?  

 

Чесно кажучи ні. Якщо у школі системно, по хороших підручниках вивчати мову, то це не складає жодної проблеми. Хоча в українців, які були у мої команді виникала проблема у спілкуванні на іноземній мові. Можливо, вони не приділяли їй уваги і не розраховували, що вона їм пригодиться.

 

Як сприйняли Ваші перемоги друзі?


Мої друзі за мене раді. Я зустрічала людей заздрісних, але я не вважаю їх своїми друзями.

 

 

Що змінилося у Вашому житті за цей рік?

 

Дуже багато змінилося. До олімпіади я планувала поступати на біологічний факультет в університет імені Т.Г. Шевченка, проте після – я вирішила, що хочу навчатися в Івано-Франківську.

 

Я твердо вирішила, що хочу виїхати за кордон. Мені там надзвичайно сподобалося і взагалі я думаю, що Україна повинна змінюватися у сторону Європи, Америки.

 

Ви прийняли пропозицію чи обрали інший навчальний заклад?

 

Я вже поступила на стоматологічний факультет Івано-Франківського національного медичного університету. Мені ця спеціальність дуже подобається, вона є досить перспективною у наш час.

 

Ви випускниця із солідними багажем здобутків за час навчання у школі. Скажіть, чи запрошували Вас до себе на навчання якісь українські університети?

 

В Україні досить рідно запрошують когось на навчання. З усіх учасників міжнародних олімпіад кого я знаю, нікого не запрошували до себе на навчання. Наші університету не дуже цікавляться такими дітьми. Мене запрошували тільки в КНУ імені Т.Г. Шевченка на біологічний факультет.

 

Чому саме Івано-Франківськ? Багато Ваших однолітків мріють поїхати подалі від батьків і навчатися, наприклад, у Львові чи Києві?

 

Чому саме Івано-Франківськ? Це моє рідне місто, я взагалі дуже патріотична людина. В Київ я не хотіла, тому що там  дорого, у якості навчання надзвичайно радикальної різниці немає, всюди однакова програма.

 

Першу свою мету в житті - взяти участь у міжнародній олімпіаді з біології, - Ви вже реалізувати. Про які нові досягнення Ви мрієте сьогодні?

 

У вересні місяці я їду на ще один конкурс з нейронаук в Австрію, який мені фінансує Мала академія наук.

 

Також, я дуже хочу виграти міжнародний грант на навчання. Тому мені необхідно мати хороші оцінки в університеті та писати роботу. Адже якщо у тебе є ідея, якою зацікавиться виробник чи закордонна фірма, то вона спонсорує тебе на навчання. Інший варіант, якщо ти дуже добре здаєш тести, то є теж відповідні стипендії, які надають надзвичайно обдарованим студентам з країн, діти яких не можуть собі дозволити таке навчання.

 

Ви вже студентка, вступні клопоти позаду. Як Ви відпочиваєте, як проводите вільний час?

 

На даний час я займаюся спортом. Я відпочиваю від цього надзвичайно важкого року і готуюся морально до навчання в медичному університеті. Взагалі задоволена своїм життям: вранці бігаю, потім ходжу в тренажерний зал, граю у волейбол і просто роблю те, що мені подобається.

 

/data/blog/39062/506ecd80531ace4beba95430b6222737.jpg

 

Розмовляла Лілія Горковенко


07.08.2013 2197 11
Коментарі (11)

Люба 2013.08.09, 17:08
Гарна дитина!Нехай щастить!
д 2013.08.09, 20:26
Молодець! І батьки молодці! І вчителі! Та їй буде важко у жорстокому світі. Бажаю успіхів!
Роман 2013.08.10, 23:48
Не хочу нікого образити, але стаття жахлива. Погано відредагована, багато помилок, словом, неприємно читати. Але це я про статтю. А Ірина, звісно ж, молодець) Всього найкращого їй надалі)
Василь 2013.08.11, 11:19
Ірочка ти дуже молодець, нехай у тебе все буде дуже добре і мрії твої збуваються . Я дуже радію , що на Івано-Франківщині є такі діти і вони патріоти як України так і нашого краю, щасти тоби .
Василь 2013.08.11, 11:21
рочка ти дуже молодець, нехай у тебе все буде дуже добре і мрії твої збуваються . Я дуже радію , що на Івано-Франківщині є такі діти і вони патріоти як України так і нашого краю, щасти тобі .
Налак 2013.08.11, 12:33
Патріотизм в неї пройде - то така хвороба дитяча. І поїде Ірочка до Штатів розробляти хімію, якою років за 20 труїтимуть її краян.
LM for Роману 2013.08.11, 15:17
Це інтерв"ю, а не стаття!!!
шоро 2013.08.11, 19:24
щастя тобі
не критик 2013.08.12, 22:24
Ірина молодець! Сподіваюсь,помилка в наборі тексту:гроші на навчання -це не гранди, а гранти...
Ольга 2013.08.15, 08:14
Навіть коли вручають "Оскара", переможці дякують батькам і тим, хто був поряд. В інтерв'ю ж жодного слова про допомогу вчителів і батьків. Невже все сама?:) Я знаю, скільки треба вкласти в учня,навіть у геніального, щоб був результат. А щодо патріотизму, то ним і не пахне. "Я твердо вирішила, що хочу виїхати за кордон". Але це не Іринчина вина, а нашої влади, країни, системи. Що ж, хай щастить цій дівчині в усіх її планах!
критик 2013.08.18, 20:21
Дякувати батькам, школі дитину ніхто не навчив.(А журналістка, яка брала інтервю, теж, очевидно, ніколи не чула про вдячність.)Дитину готували до олімпіади вчителі біології....сумніваюсь, що був хтось, який би допоміг її пояснити у разі виграшу як себе поводити і що говорити..
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

789
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

760
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1256
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2628
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1425
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2136 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

755

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1696
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

415
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18404
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1093
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10815
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

474
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

360
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

540
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

725