Одиночний мітинг франківської дівчини у США або Ukraine is in my heart…

 

Немає на світі українця чи українки, яких би не турбували події, що почали відбуватися в Україні рік тому. І хоча ставлення до Революції Гідності, напевне, різне, проте абсолютно кожного вона зачепила за живе. Важко переживати трагічні події й тим, хто зараз перебуває далеко від дому, від рідної України.

Вже 4 роки, як поїхала за океан проста франківська дівчина Іванна Дзеньків. Вигравши «Грін карту», дівчина подалася шукати кращої долі у США. Все, що відбувалося на Майдані спостерігала звідти, з болем у серці та сльозами на очах. Зараз, як і більшість українців, які живуть за кордоном, намагається допомагати українській армії.

В річницю Революції Гідності емоції настільки переповняли дівчину, що вона вирішила вийти з українським прапором до головної адміністративної будівлі штату Вісконсин, де зараз живе,  щоб розповісти всім про те, що зараз переживає Україна та українці.

2

-          Іванко, чому ти вирішила зробити , такий собі, одиночний мітинг?

-          Така ідея в мене була давно, відколи почалися події в Україні. Та ось недавно я вирішила приурочити свою акцію до річниці Революції Гідності. Я не знала як я маю виразити емоції, які є в мене в душі до того, що відбувалося в Україні. Мені потрібно було щось зробити.

Я зшила з матеріалу прапор, приклеїла на нього фотографії, які б відображали вагомі події в Україні. Хотіла, щоб з їх допомогою люди могли подивитися і зрозуміти, що ж таки відбувається.

-          Ти взяла цей прапор і пішла до місцевого «білого дому»?

-          Так. Зараз я живу в місті Медісон, штат Вісконсин. Тут є головна адміністративна будівля – капітолій. Капітолій в Медісоні – це історична пам`ятка архітектури. Крім того, що він функціонує як адміністративна будівля, в ньому також розташований музей. Туристи можуть відвідувати його кожного дня.

Я прийшла до центрального входу в будівлю, розгорнула прапор і стояла там цілий день. З 9 ранку до 5 вечора. Трохи була на вулиці, але зараз тут уже зима, холодно, сніг, тому інколи заходила і в середину будівлі.

Коли я зайшла всередину, там було якесь судове засідання. Через величезні вікна було видно все що там відбувається. Я дивилася на засідання, а потім підняла прапор і декілька присутніх почали кивати головою на знак підтримки.

LEAD Technologies Inc. V1.01

-          Не було страшно одній виходити з прапором на мітинг?

-          Я ж не робила нічого незаконного. Інтерес у поліції до мене був. Полісмени підходили і цікавилися, що я роблю. Я їм розповідала і вони спокійно йшли далі.

В капітолій заходила всередину погрітися, оскільки надворі було холодно. Там також можна спокійно висловлювати свою позицію чи думку.

Якраз в цей же день в капітолії проводили мітинг проти місцевого губернатора люди, незадоволені його політикою. Їх було десь близько тридцяти. Ми з ними поспілкувалися на різні теми. Я розповіла їм про проблеми України, їм було цікаво.

-          А як твій мітинг сприйняли пересічні американці?

-          Якщо сказати чесно, то особливого інтересу не було. Я була дуже розчарована. Так, підходили люди і запитувалися. Але їх було дуже мало. Інтерес дуже малий. За цілий день може 5 людей підійшло. Хоча було дуже холодно, перехожих було не так вже й багато. Машини, які проїжджали повз мене сигналили в знак підтримки.

Дуже багато людей тут навіть не знають де Україна знаходиться. Люди, які підходили до мене, казали, що я молодець, що так вийшла, щоб донести інформацію про свою рідну країну.

В мене не було якоїсь особливої мети. Просто хотіла виразити свої емоції. Розповісти про те, що зараз відбувається в Україні. Побачити чи цікавить це інші нації. На жаль, інтерес виявився дуже мінімальним.

3

-          Чому ти вийшла на мітинг сама? Чи не думала про те, щоб покликати українців, які б теж приєдналися до акції?

-          На жаль, в Медісоні я не знаю нікого з українців. Колись жила в Чікаго, там є велика українська комюніті. Чесно кажучи, не знаю чи там на річницю Революції Гідності українці робили демонстрації.

Хоча я підтримую з ними контакти, долучалася до збору коштів на бронежилети для українських військових. Це було ще кілька місяців тому. Ми пересилали їх поштою.

А влітку, коли їхала в Україну, то теж везла із собою в багажі підштаники для військових, бинти і різні необхідні речі.

1

-          А хтось в самій адміністративній будівлі цікавився чому ти прийшла туди з українським прапором?

-          Так. До мене підійшов чоловік, який у 2010 році був представником республіканців від штату Вісконсин в Конгресі. Зараз він очолює Комітет зв`язків з громадськістю тут, в Медісоні. Його мій мітинг дуже зацікавив і все, що я йому розповідала.

Вчора я мала з ним зустріч. Він запропонував сприяння, якщо я хочу і далі щось робити в цьому напрямку. Обіцяв домовитися про інтерв’ю в місцевих ЗМІ. Проте, я ще не знаю, що зможу, адже я не була до цього готова.

-          Значить ти плануєш далі привертати увагу американців до подій, що відбуваються в Україні?

-          Я спробую викласти на папері свої думки і зустрінуся з тим чоловіком з Конгресу. Побачимо, що з того вийде.

Крім цього,  я взяла дозвіл, щоб всередині капітолію поставити спеціальний стенд. Там можна розміщувати інформацію, присвячену певній темі. Я хочу зробити там стенд, присвячений Україні. Зараз думаю над тим, що саме на ньому розмістити.

4

 

ТФ


25.11.2014 1326 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

9445
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1464
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1077
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2097
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3616
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1729

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

529

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1167

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1331
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

538
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24278
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

521
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

484
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

641
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1531
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7023
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

640
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1644 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

633
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

545