Понад 74 тисячі кілограмів сміття зібрали на Івано-Франківщині: Let`s do it Ukraine оголосили офіційні результати наймасштабнішого прибирання в Україні.
Про це Фіртці повідомив пресцентр Всеукраїнського екологічного руху Let's do it Ukraine.
Понад 9 тисяч ековідповідальних українців на Івано-Франківщині 16 вересня 2023 року долучилися до Всесвітнього дня прибирання разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні світу з метою формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля.
“Щиро дякуємо кожному хто приєднався, сьогодні екологія - на часі, як ніколи! Наша країна щодня потерпає від екоциду, наше довкілля зруйноване.
Потрібно разом балансувати екосистему, тому що це все впливає на наше життя, здоров’я, їжу, воду, повітря тощо.
Саме проведення Всесвітнього дня прибирання в Україні показує всьому світові, що українці готові боротися за свою землю, за своє довкілля і ми всі прагнемо жити у чистоті та добробуті.
Запрошуємо кожного громадянина приєднатись до найбільшого екоруху країни та разом відновлювати країну екологічно відповідально до Перемоги!”, - зазначила координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія Мархель.
Під час традиційних толок 9 499 учасників очистили 648 локацій у Івано-Франківській області. Також громадяни разом видалили 5 700 гігабайтів цифрового сміття. Всього учасники зібрали 74 337 кілограмів сміття, з яких 3 355 кілограмів відходів здали на переробку.
Також під час традиційних толок 282 874 учасників очистили 18 442 локацій у 24 областях України. До події долучилися також ековідповідальні громадяни у прифронтових регіонах та містах. Зокрема, взяли участь місцеві мешканці Херсонської, Донецької та Луганської областей.
Також громадян разом видалили 796 389 гігабайтів цифрового сміття. Всього учасники зібрали 2 421 тонна сміття, з яких 140 тонн відходів здали на перероблення. Вагу зібраного сміття можна порівняти зі 110 максимально завантаженими фурами.
Приєднувалися українці за кордоном, зокрема, три локації у Німеччині, а також до події приєдналися представники Посольства України в Естонії, ОАЕ, Українці в Італії Словаччині, Польщі, Швейцарії, Сінгапурі, Республіці Кіпр, Пакистані, Португалії, США, Іспанії, Болгарії, Австрії. Таким чином українці подякували приймаючим містам та мали змогу зустрітися зі своїми земляками.
Подія відбулася у різних форматах залежно від географічного розташування та безпекових особливостей регіону:
-
Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання (видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів).
-
Колективні прибирання на території установ, організацій.
-
Традиційні прибирання (виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування).
-
Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» (сортування вторинної сировини та відправка на переробку).
-
Розбір завалів.
На частині локацій учасники сортували знайдене та здавали на переробку: пластик, скло, метал, жерстяні банки та папір.
Що знайшли? Найпоширенішим сміттям стали: одноразовий посуд, пакети, недопалки, скляні та жерстяні бляшанки, пластикові пляшки, засоби особистої гігієни, шуршики та зламані іграшки.
Цього року поширеними знахідками стали: уламки ракет, залишки снарядів, трупи тварин, памперси, шприці. Цікавими знахідками стали: старовинна монета та золота прикраса, диван.
Спеціально до Всесвітнього дня прибирання Let`s do it Ukraine разом з військовими розробили інструкції з мінно-вибухової справи, щоб зробити толоки якомога безпечнішими. Перед початком прибирань представники Українського Червоного Хреста проводили інформаційну сесію з мінної безпеки та майстер-класи з надання першої допомоги людям і тваринам.
“Всесвітній день прибирання – один із найяскравіших, потужних, масових за своїм охопленням волонтерських акцій у світі і в Україні.
Цього року подія відбувається у надзвичайних умовах, але вона проводиться із дотриманням правил безпеки, які роз’яснені учасникам, і ще раз приверне увагу всього світу до погіршення екологічного стану України, до якого призводять воєнні дії.
Тому дякую нашій активній молоді, яка здатна об’єднатися заради відновлення нашої країни.
Дякую великій команді «Let’s do it Ukraine» за надзвичайні зусилля, які організація докладає на екологічному, а також гуманітарному фронті, і є прикладом об'єднання зусиль багатьох організацій заради перемоги у війні”, - наголосив під час виступу заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний.
Довідково:
Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об'єднав 1 082 501, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинне перероблювання.
У 2022 році до Всесвітнього дня прибирання в Україні долучилися 119 926 учасників у 24 регіонах. Спільними зусиллями вдалося зібрати 2439 тонн відходів, з яких 70,5 тонн знайденої вторинної сировини здали на перероблення.
У 2021 році до масштабної толоки долучилося 311 655 учасників, які зібрали 1022 тонни зібраного сміття, з яких 70 тонн знайдених відходів відправили на перероблення.
У 2020 році на прибирання вийшло 138 920 учасників. Спільними зусиллями було зібрано 763 тонни зібраного сміття, 182 тонни вторинної сировини здали на перероблення.
У 2019 році 300 000 навчальні заклади 14 687 учасники, 48 тонн сміття, 21,5 тонни здали на перероблення.
У 2018 році 212 тисяч учасників, 375 тонн сміття, 112,5 тонн з яких здали на перероблення.
Читайте також: