Очільник Калуша: Деякі ОТГ доведеться в майбутньому створювати по-новому

Калуська міська рада прийняла рішення про приєднання громади села Сівка-Калуська до Калуської міської ОТГ. Передували цій події збори громади села, на яких присутні одноголосно підтримали пропозицію про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади, а після цього це рішення затвердила і сільська рада.

Дещо раніше добровільно приєднатися до Калуша захотіла громада села Студінка. Таким чином, Сівко-Калуська громада стала вже п’ятою сільською громадою, що увійде до Калуської ОТГ. Найперше вирішили бути разом з містом Мостищанська, Кропивницька та Вістівська сільські громади, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

читайте також: Сватання по-гуцульськи: мешканці Ворохти і Татарова не хочуть об’єднання з популярним туристичним курортом (ФОТО)

У коментарі "Нафтохіміку-Калуш" міського голову Калуша Ігор Матвійчук зазначив, що процес децентралізації влади, як це й передбачено відповідними урядовими документами, буде завершено в наступному 2020 році, адже вибори до місцевих рад мають відбуватися вже після завершення адміністративної реформи:

"До висновку щодо необхідності завершення цього процесу спонукає ситуація в освіті та медицині, оскільки продовження реформування цих галузей потребує змін у територіальному устрої держави. Бо те, що сьогодні продовжують повноцінно працювати в регіонах районні ради та адміністрації, хоча там вже діють і ОТГ, приносить чималі фінансові збитки і викликає багато запитань у людей. Тому я передбачаю, що вже  скоро добровільне приєднання громад до тієї чи іншої ОТГ завершиться і цей процес надалі відбуватиметься згідно з перспективним планом адміністративної реформи".

За словами міського голови, добровільне об’єднання громад не завжди дає позитивні результати. І те, що частина вже сформованих ОТГ не можуть належно функціонувати, є цьому підтвердженням. Тому Ігор Матвійчук не відкидає такого розвитку подій, що якісь ОТГ доведеться в майбутньому створювати по-новому:

"Бо такі дотації, які нині мають окремі новостворені об’єднані громади, не можуть бути вічними. Формування спроможної громади залежить від багатьох чинників, серед яких пріоритетними є густота населення в регіоні та економічні можливості громади для ведення господарської діяльності".

До завершення адмінреформи державні органи влади спонукатиме та ситуація, яка нині склалася в районах із функціонуванням виконавчих структур. Адже, за винятком первинних медичних закладів, усі інші відділи, зокрема освіти, соціального захисту й інші, фактично дублюють роботу районних органів, що, зрозуміло, не дає очікуваного економічного ефекту. Адже число працюючих держслужбовців лише зростає, акцентує міський голова Калуша.

Що стосується впровадження адміністративної реформи  в Калуші та створення міської ОТГ, то місто готове до співпраці з усіма сільськими громадами, які межують з містом, а також з тими, хто виявить бажання бути в одній ОТГ, переконує міський голова:

"Переконаний, що, окрім тих п’яти сільських громад, які вже підтвердили своє бажання приєднатися до Калуша, будуть й інші. Ми, повторюю, готові до співпраці та діалогу".

Ті громади, які згідно з перспективним планом включені до складу Калуської ОТГ, але не згідні з таким рішенням, повинні терміново звернутися до Міністерства регіонального розвитку, аби потім процес об’єднання не відбувся примусово, зауважує Ігор Матвійчук і додає:

"Місту вигідно об’єднуватися в першу чергу з тими сільськими громадами, з якими воно має належне транспортне сполучення, які знаходяться на невеликій відстані, що дозволяє швидко та якісно надати необхідні послуги чи навіть допомогу. У мене, приміром, є сумнів у доцільності приєднання до Калуша громади села Цвітова, яке знаходиться на відстані майже 40 км від міста. Доцільніше, мабуть,  цьому населеному пункту бути в складі Бурштинської ОТГ, центр якої знаходиться значно ближче. Але ми готові розглянути всі пропозиції, що надходитимуть, а рішення прийматимемо на сесіях міської ради".


Читайте також:

У шести ОТГ Прикарпаття відбудуться перші вибори

На Івано-Франківщині утворено 39 об’єднаних територіальних громад


18.11.2019 1608
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2562
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19948
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1253 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

355

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

530
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

754