Очільник Калуша: Деякі ОТГ доведеться в майбутньому створювати по-новому

Калуська міська рада прийняла рішення про приєднання громади села Сівка-Калуська до Калуської міської ОТГ. Передували цій події збори громади села, на яких присутні одноголосно підтримали пропозицію про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади, а після цього це рішення затвердила і сільська рада.

Дещо раніше добровільно приєднатися до Калуша захотіла громада села Студінка. Таким чином, Сівко-Калуська громада стала вже п’ятою сільською громадою, що увійде до Калуської ОТГ. Найперше вирішили бути разом з містом Мостищанська, Кропивницька та Вістівська сільські громади, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

читайте також: Сватання по-гуцульськи: мешканці Ворохти і Татарова не хочуть об’єднання з популярним туристичним курортом (ФОТО)

У коментарі "Нафтохіміку-Калуш" міського голову Калуша Ігор Матвійчук зазначив, що процес децентралізації влади, як це й передбачено відповідними урядовими документами, буде завершено в наступному 2020 році, адже вибори до місцевих рад мають відбуватися вже після завершення адміністративної реформи:

"До висновку щодо необхідності завершення цього процесу спонукає ситуація в освіті та медицині, оскільки продовження реформування цих галузей потребує змін у територіальному устрої держави. Бо те, що сьогодні продовжують повноцінно працювати в регіонах районні ради та адміністрації, хоча там вже діють і ОТГ, приносить чималі фінансові збитки і викликає багато запитань у людей. Тому я передбачаю, що вже  скоро добровільне приєднання громад до тієї чи іншої ОТГ завершиться і цей процес надалі відбуватиметься згідно з перспективним планом адміністративної реформи".

За словами міського голови, добровільне об’єднання громад не завжди дає позитивні результати. І те, що частина вже сформованих ОТГ не можуть належно функціонувати, є цьому підтвердженням. Тому Ігор Матвійчук не відкидає такого розвитку подій, що якісь ОТГ доведеться в майбутньому створювати по-новому:

"Бо такі дотації, які нині мають окремі новостворені об’єднані громади, не можуть бути вічними. Формування спроможної громади залежить від багатьох чинників, серед яких пріоритетними є густота населення в регіоні та економічні можливості громади для ведення господарської діяльності".

До завершення адмінреформи державні органи влади спонукатиме та ситуація, яка нині склалася в районах із функціонуванням виконавчих структур. Адже, за винятком первинних медичних закладів, усі інші відділи, зокрема освіти, соціального захисту й інші, фактично дублюють роботу районних органів, що, зрозуміло, не дає очікуваного економічного ефекту. Адже число працюючих держслужбовців лише зростає, акцентує міський голова Калуша.

Що стосується впровадження адміністративної реформи  в Калуші та створення міської ОТГ, то місто готове до співпраці з усіма сільськими громадами, які межують з містом, а також з тими, хто виявить бажання бути в одній ОТГ, переконує міський голова:

"Переконаний, що, окрім тих п’яти сільських громад, які вже підтвердили своє бажання приєднатися до Калуша, будуть й інші. Ми, повторюю, готові до співпраці та діалогу".

Ті громади, які згідно з перспективним планом включені до складу Калуської ОТГ, але не згідні з таким рішенням, повинні терміново звернутися до Міністерства регіонального розвитку, аби потім процес об’єднання не відбувся примусово, зауважує Ігор Матвійчук і додає:

"Місту вигідно об’єднуватися в першу чергу з тими сільськими громадами, з якими воно має належне транспортне сполучення, які знаходяться на невеликій відстані, що дозволяє швидко та якісно надати необхідні послуги чи навіть допомогу. У мене, приміром, є сумнів у доцільності приєднання до Калуша громади села Цвітова, яке знаходиться на відстані майже 40 км від міста. Доцільніше, мабуть,  цьому населеному пункту бути в складі Бурштинської ОТГ, центр якої знаходиться значно ближче. Але ми готові розглянути всі пропозиції, що надходитимуть, а рішення прийматимемо на сесіях міської ради".


Читайте також:

У шести ОТГ Прикарпаття відбудуться перші вибори

На Івано-Франківщині утворено 39 об’єднаних територіальних громад


18.11.2019 1590
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2782
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

454
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14508 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1690
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

962
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6358

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

743

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1559

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1353

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1241
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

595
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1655
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

675
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

971
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6019
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14179
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

347
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

645
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

565
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

881 2