“Обличчя війни без гриму”: на Коломийщині презентували перше видання про воїнів АТО (фоторепортаж)

 

 

Будь-яка війна – це зло. Не хотілося б писати про війну. Хотілося б писати більше про артистів і спортсменів, про успішних ділових людей і креативну молодь… Але коли на Сході вирішується доля України, змушені на шпальтах “Дзеркала Коломиї” відгукуватися на найзлободенніше. Тому й започаткували рубрику “Герої”, у якій публікуються нариси про бійців АТО.

 

“За час існування цієї рубрики на сторінках газети були опубліковані 18 історій про воїнів АТО з Коломийщини, які написав журналіст Андрій Малащук, – розповідає редактор газети Вікторія Мартинюк. – Ці історії ми теж публікували на нашому сайті. Але ми розуміємо, що навіть наш найвідданіший читач за різних обставин не прочитає всі нариси про військових. Тому виникла ідея написані історії зібрати в одне видання. Так і вийшла друком до Дня захисника України наша перша редакційна книжка “Обличчя війни без гриму”.

 

Це перший випуск. Він став першою ластівкою публікацій про воїнів АТО з Коломийського району у такому форматі. Надалі редакція продовжуватиме рубрику “Герої” і в планах має підготувати друге видання про Героїв АТО з Коломийщини.

 

Автором всі нарисів про воїнів АТО став журналіст Андрій Малащук. На презентації автор розповів про психологічні складнощі, які його супроводжували при написанні текстів.

 

Він уникав пафосу, намагаючись максимально об’єктивно передати атмосферу бойових дій у розповідях учасників, нічого не підлаковуючи і нічого не приховуючи, окрім поодиноких епізодів, про що просили його самі герої нарисів. Бо війна, – це не лише героїзм і самопожертва.

 

Герої нарисів – люди не командного складу. Кожен висловлює власну суб’єктивну думку стосовно подій, учасником яких він був, і дає власну суб’єктивну оцінку тим чи іншим особам, причетним до війни.

 

Жодна історія не була “підлакована”. У книжці подана сувора реальність війни очима воїнів.

 

Як зазначив під час презентації учасник АТО Ігор Лазаренко, ці всі історії – це вже записані свідчення російської агресії на території України.

 

Книжка вийшла за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду “Покуття” в рамках проекту “Дзеркала Коломиї”.

 

Презентація видання відбулася в музеї історії міста Коломиї. Директор музею Михайло Арсак відзначив пізнавальну цінність книжки.

 

Начальник управління культури міської ради, голова БФ “Покуття” Уляна Мандрусяк висловила сподівання, що війна закінчиться й відпаде потреба про неї писати. Однак, ми не сміємо забувати імена тих, хто поклав на вівтар перемоги своє здоров’я і життя.

 

Виступали й самі герої нарисів. Говорили скупо, але правдиво. Так, боєць Микола Капланчук, який буквально повернувся з того світу і тепер змушений спілкуватися переважно з медиками, зазначив, що легко бути героєм там, де не свистять над вухом кулі. На війні з людини спадає усіляка бравада й залишається її гола сутність – чого ти насправді вартуєш.

 

До Дня захисника України фонд “Покуття” подарував для військового госпіталю три сучасних телевізори в руки головному лікарю Володимиру Федоришину.

 

Навчальні заклади та бібліотеки, а також військові та їхні родини можуть безкоштовно отримати видання у редакції газети.

Видання також можна придбати у книгарні “Книжкова Хата”.

 

dsc_5037

dsc_4969

dsc_4967

dsc_4928

dsc_4938

dsc_4913

dsc_4909

dsc_5027

dsc_5000

dsc_5028

 

ДК


14.10.2016 817 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2190
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1015
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

998
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2142
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3600
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2532 6

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

841

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

728

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

692

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10357
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1201
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5315
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1036
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2833
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1200
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

279 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

738
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

631
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

681