Обличчя АТО. Сержант на прізвисько «Сотник»

 

 

Рік війни кардинально міняє людей. Навіть мобілізовані чоловіки, без армійського досвіду, набувають звички розмірковувати про все, що відбувається навколо них з суто військовою скрупульозністю.

 

Таким моїм співбесідником став уродженець Івано-Франківщини військовослужбовець одного з механізованих батальйонів 24 окремої механізованої бригади сержант Олександр із радіопозивним «Сотник». Начальник штабу підрозділу, де він проходить службу, охарактеризував Олександра, як добре підготовленого фахівця та авторитетного молодшого командира.

 

Він перебуває на посаді командира командно-штабної машини. Техніку свою знає добре, тому і комунікація з підрозділами у нас завжди є. І в колективі користується заслуженою повагою. Воює чесно.

 

Шлях Олександра до Збройних Сил, як й у багатьох активних свідомих українських чоловіків, проліг через Майдан та події Революції Гідності.

 

- Коли мій син, звичайний студент академії мистецтв, поїхав до Києва, відстоювати нашу національну честь і гідність та боротися зі злочинним режимом, я зрозумів, що повинен підтримати свою дитину у боротьбі.- говорить він

 

Згодом, Олександр активно включився у волонтерський рух. Був активістом калуського Автомайдана. А потім, у серпні минулого року, був призваний до війська за мобілізацією. Від повістки не ховався: служив строкову і уявляв що до чого.

 

Олександр розповідає, що опановував військову науку на Львівщині, у окремому навчальному батальйоні зв’язку. Тому, в принципі, питань із застосуванням професійних навичок у бойових умовах не виникало . Прийняв машину. Звичайно, що не нову. Але…апаратуру відкалібрували, шасі обслужили і тепер виконують бойові завдання командування.

 

45-річний Олександр «Сотник» і справді нагадує того хрестоматійного сержанта-служаку, про яких любили писати Гашек і Ремарк. Жилавий, з обвітреним обличчям і розумними очима людини, що багато побачила на своєму віку.

 

До армії я працював слюсарем із наладки устаткування на хімкомбінаті у рідному Калуші, - говорить «Сотник». – міг би і далі працювати. Але…коли душа не на місці – вдома не всидиш. І таких добровольців у нас в батальйоні багато.

 

Свого комбата, розповідає Олександр, бійці поміж собою називають «Батя». А такі прізвиська просто так не даються. А ще, піхотинці буквально моляться на батальйонних саперів. Зі слів «Сотника», хлопці із саперного підрозділу уберегли багато життів: інженерна розвідка та групи розмінування постійно очищують територію від нерозірваних боєприпасів противника, очищують шляхи комунікації уздовж смуги відповідальності батальйону.

 

До слова, сапери створили в таборі такий-собі «музей» власних знахідок. Тут і кулі різних калібрів, і порожні тубуси від РПГрізних модифікацій, уламки ракет «Градів», хвостовики мін тощо. Найбільш небезпечні знахідки сапери, зі слів сержанта, утилізовують. А ці вже безпечні свідчення війни українців за незалежність планують через волонтерів передати до шкільних музеїв. Хай пам’ятають новітніх козаків.

 

До слова згадалося! З-під шолома у «Сотника» стирчить кінчик шикарного чуба-оселедця.

 

- Перед тим, як іти до війська я наголо постригся. А тут побачив, що багато хлопців носить правдивого козацького чуба. То й собі запустив. Можливо, з часом козацькі «оселедці» стануть статутними зачісками у збройних силах, -жартома каже він. – А зараз, поки що, це додатковий мотиватор, який ми можемо собі дозволити. Глянеш навкруги і можна уявити, що ти на Cічі. Хоча, так воно і є. Це ж тут те саме Дике поле, де козаки несли вартову службу.

 

А по неділях Сержант «Сотник» та його бойові побратими намагаються відвідувати місцеву церкву. Капелан приїжджає, але не завжди може вирватись саме до нас. Тому, ходять хлопці, здебільшого вихідці із Західної України, до місцевого храму.

 

- Ремарк колись написав, що у окопах атеїстів не має, -говорить Олександр. – Погоджуюсь із письменником. Спілкування з богом дає певну розраду. Ну а для місцевих наші організовані походи до церкви- взагалі явище. Вони відвідують служби добре, якщо раз на рік. Тут ставлення до релігії та церкви дещо інше. Крайній раз ми пішли до храму на вербну неділю. То місцеві бабусі, які доглядають зачинений приход, ледь не прослезились. Храм відчинили і дозволили помолитись.

 

Що буде робити «сотник» після демобілзації, а вона вже не за горами, він достеменно не визначився.

 

- Швидше за все – повернусь знову на підприємство, -каже він. – Але точно буд сумувати за хлопцями з батальйону. Ми багато чого пережили разом. Таке не забувається.

 

Володимир Скоростецький із зони АТО, сектор «А»


Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

910
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11497 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2018
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1898
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2899
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4825

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

562

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1188

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1699

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1447
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1836
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1667
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8903
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

739
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

818
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2003
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

998
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

482
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

479 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

832 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

868