Новорічний ярмарок: чи є шанс зекономити?

 

Новий рік на носі, тому коломияни активно роблять покупки. Справді, найбільший ажіотаж спостерігається якраз в останні передсвяткові дні, а тому ми вирішили дослідити ціни на новорічному ярмарку та визначили, яке місто виявилося найбільш ощадливим при купівлі та встановленні центральних ялинок.

 

Ціна питання

Цьогоріч маленька півметрова штучна ялиночка обійдеться в двадцять гривень. Трохи більші, від 1, 3 м до 1, 8,  вартують 135 і 225 відповідно. За сосонки такої ж висоти доведеться дати на сотню гривень більше. Так, якщо ялинка заввишки 2, 3 м вартує 270 грн, то така ж сосна  – 450. Коли ж вам до вподоби великі лісові красуні, то з кишені доведеться викласти понад сімсот гривень. Ціни фактично всюди однакові, але в магазині ялинки та сосонки коштують трохи дорожче.

 

Однак найбільше користуються попитом справжні ялинки. Тут вже все вирішує ваше вміння торгуватися. Наприклад, біля універмагу «Коломия» хлопці хочуть за триметрову красуню 110 грн, а неподалік «синього» ринку жінка готова віддати ялинку заввишки 3, 5 м за сотню.

 

А найбільша ваша ялинка скільки вартує? - цікавлюся.  Продавець  демонструє величезну лісову красуню. Більшої на ринку не знайдете, – запевняє.  - Якщо братимете, то віддам за 300, ще й допоможу донести до машини.

 

Менші, метрові ялиночки можна придбати за 55-40 грн. За настільну  півметрову лісову красуню просять 20 грн.
 

Ялинкова мода

Ідуть на «ура» й новорічні прикраси,сувеніри. Найпопулярнішим  є символ прийдешнього року – симпатичний зелений дракон. За найменші статуетки цієї тваринки продавці просять від 10 грн. Іграшки дорожчі – ціни розпочинаються від 20 грн. Крім цього, радує око й різноманіття інших сувенірних подарунків: снігурочки, гномики, діди морози, феї, сніговики. Їхні ціни також цілком доступні. Оригінальні сувеніри ручної роботи, звичайно, значно дорожчі. Дизайнери пропонують цікаві варіанти іграшок та інших традиційних символів Нового року за ціною від 60 грн.

 

Кульки для ялинки продають переважно наборами кількістю від 6 штук. В основному це вироби, завезені з Китаю. Пані Галина якраз обирає на ринку ялинкові прикраси.

 

Звичайно, вигідніше купувати дешеві кульки, але в мене маленька дитина, не дай Бог візьме до рота, – каже жінка. - Сумніваюся, що ці іграшки пройшли належну перевірку. Тому придбаю трохи менше прикрас, але дорожчих.

 

Можна знайти на ринку та в супермаркетах і польського й українського виробництва. Якістю вони не поступаються китайським, більше того – безпечніші. Але дорожчі.  
До речі, не зважаючи на те, що піротехнічні засоби заборонено продавати без спеціальних дозволів, їх на ринку вдосталь. Хтось продає відкрито, хтось дістає з-під прилавка. Добре знаючи, що навіть звичайні бенгальські вогні сумнівної якості можуть призвести до трагічних наслідків.

 

Дешево і сердито?

Найбільше зекономив Львів: на лісову красуню і святкування не витрачено ні копійки з  бюджетних коштів.  Як і тогоріч, допомогли спонсори. Сума чимала -  близько 220 тис. грн. Ялинку до Львова привезли з Пустомит. Її висота становить 20 метрів.  Новорічні прикраси також отримали задарма.

 

А от Івано-Франківськ і Коломия виявилися менш ощадливими.  Цьогорічна хвойна красуня заввишки близько 21 метра обійшлася  Івано-Франківську  в 30 тис. грн , освітлення , прикраси, нові іграшки та ілюмінація ялинки забрали з міського бюджету ще додаткових 180 тисяч  і 25 тисяч  відповідно.

 

Коломийська ялинка трохи менша і має 16 метрів . Але на її оформлення виділили практично таку ж суму, як і на івано-франківську – 20 тисяч гривень. Красуня місцева, з Молодятина.

 

І хоча снігу немає, відчувається святковий настрій. Люди жартують, що на Новий рік доведеться замість сніжок кидатися асфальтом. І попри невтішні  прогнози синоптиків чекають снігу.


 

Оксана Романенчук, для "Фіртки"


Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

1842
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

797
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

853
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

818 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2618 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1416

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

565

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

321

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

967

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1077
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1032
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

748
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1807
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7232
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

664
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3667
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3875
20.06.2025

Генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський розповів про трансформацію глядацької аудиторії за роки його керівництва.  

4077
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

229
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

531
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

981
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

1188