Новорічний ярмарок: чи є шанс зекономити?

 

Новий рік на носі, тому коломияни активно роблять покупки. Справді, найбільший ажіотаж спостерігається якраз в останні передсвяткові дні, а тому ми вирішили дослідити ціни на новорічному ярмарку та визначили, яке місто виявилося найбільш ощадливим при купівлі та встановленні центральних ялинок.

 

Ціна питання

Цьогоріч маленька півметрова штучна ялиночка обійдеться в двадцять гривень. Трохи більші, від 1, 3 м до 1, 8,  вартують 135 і 225 відповідно. За сосонки такої ж висоти доведеться дати на сотню гривень більше. Так, якщо ялинка заввишки 2, 3 м вартує 270 грн, то така ж сосна  – 450. Коли ж вам до вподоби великі лісові красуні, то з кишені доведеться викласти понад сімсот гривень. Ціни фактично всюди однакові, але в магазині ялинки та сосонки коштують трохи дорожче.

 

Однак найбільше користуються попитом справжні ялинки. Тут вже все вирішує ваше вміння торгуватися. Наприклад, біля універмагу «Коломия» хлопці хочуть за триметрову красуню 110 грн, а неподалік «синього» ринку жінка готова віддати ялинку заввишки 3, 5 м за сотню.

 

А найбільша ваша ялинка скільки вартує? - цікавлюся.  Продавець  демонструє величезну лісову красуню. Більшої на ринку не знайдете, – запевняє.  - Якщо братимете, то віддам за 300, ще й допоможу донести до машини.

 

Менші, метрові ялиночки можна придбати за 55-40 грн. За настільну  півметрову лісову красуню просять 20 грн.
 

Ялинкова мода

Ідуть на «ура» й новорічні прикраси,сувеніри. Найпопулярнішим  є символ прийдешнього року – симпатичний зелений дракон. За найменші статуетки цієї тваринки продавці просять від 10 грн. Іграшки дорожчі – ціни розпочинаються від 20 грн. Крім цього, радує око й різноманіття інших сувенірних подарунків: снігурочки, гномики, діди морози, феї, сніговики. Їхні ціни також цілком доступні. Оригінальні сувеніри ручної роботи, звичайно, значно дорожчі. Дизайнери пропонують цікаві варіанти іграшок та інших традиційних символів Нового року за ціною від 60 грн.

 

Кульки для ялинки продають переважно наборами кількістю від 6 штук. В основному це вироби, завезені з Китаю. Пані Галина якраз обирає на ринку ялинкові прикраси.

 

Звичайно, вигідніше купувати дешеві кульки, але в мене маленька дитина, не дай Бог візьме до рота, – каже жінка. - Сумніваюся, що ці іграшки пройшли належну перевірку. Тому придбаю трохи менше прикрас, але дорожчих.

 

Можна знайти на ринку та в супермаркетах і польського й українського виробництва. Якістю вони не поступаються китайським, більше того – безпечніші. Але дорожчі.  
До речі, не зважаючи на те, що піротехнічні засоби заборонено продавати без спеціальних дозволів, їх на ринку вдосталь. Хтось продає відкрито, хтось дістає з-під прилавка. Добре знаючи, що навіть звичайні бенгальські вогні сумнівної якості можуть призвести до трагічних наслідків.

 

Дешево і сердито?

Найбільше зекономив Львів: на лісову красуню і святкування не витрачено ні копійки з  бюджетних коштів.  Як і тогоріч, допомогли спонсори. Сума чимала -  близько 220 тис. грн. Ялинку до Львова привезли з Пустомит. Її висота становить 20 метрів.  Новорічні прикраси також отримали задарма.

 

А от Івано-Франківськ і Коломия виявилися менш ощадливими.  Цьогорічна хвойна красуня заввишки близько 21 метра обійшлася  Івано-Франківську  в 30 тис. грн , освітлення , прикраси, нові іграшки та ілюмінація ялинки забрали з міського бюджету ще додаткових 180 тисяч  і 25 тисяч  відповідно.

 

Коломийська ялинка трохи менша і має 16 метрів . Але на її оформлення виділили практично таку ж суму, як і на івано-франківську – 20 тисяч гривень. Красуня місцева, з Молодятина.

 

І хоча снігу немає, відчувається святковий настрій. Люди жартують, що на Новий рік доведеться замість сніжок кидатися асфальтом. І попри невтішні  прогнози синоптиків чекають снігу.


 

Оксана Романенчук, для "Фіртки"


Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2