
У залі засідань виконавчого комітету Калуської міської ради відбулося четверте позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Окрім членів комісії та спеціально створеної робочої групи, на засідання запросили депутатів трьох депутатських комісій Калуської міської ради, пишуть Вікна.
Адже питання щодо Добровлянського водозабору виноситимуть на розгляд сесії міської ради. Однак, на заплановану екскурсію до водозабору поїхали одиниці. Хоча нині у місті гостра біда із водопостачанням.
Нагадаємо, що більше тижня у Калуші — надзвичайна ситуація із водопостачанням. Власне, у неділю, 18 травня, цю ситуацію у Калуші виявили і зібрали термінові збори комісії із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Однак, сама аварія на Добровлянському водозаборі сталася ще кілька днів перед тим, 15 травня. І як одну із можливих причин аварій розглядають раптове відкриття шлюзів на Чечвинському водосховищі, через яке «велика вода» зруйнувала частину водопроводу, берегоукріплення, замулило інфільтраційні басейни.
Станом на вчора ще не були пораховані збитки і розроблені лише першочергові заходи щодо ліквідації аварії.
Однак, ситуація із водопостачанням у місті — напружена. І не лише через погану якість води, але й через те, що місту не вистачає води — тієї, яку здатне накачати обладнання, яке нині працює на Добровлянському водозаборі. І це — лише частина проблеми, адже, з кожною повінню річка підбирається все ближче до інфраструктури водозабору, тому існує загроза, що місто узагалі залишиться без води. Інформаційна політика у міської влади, як завжди, не на вищому рівні. Бо з понеділка, 19 травня, у садки, школи та лікарні уже почали завозити чисту воду, а з вівторка, 20 травня, ДНЗ закрили — знову ж таки, через погану якість води. Але калушанам про небезпеку почали говорити також з понеділка — тоді, коли мешканці міста уже могли вдосталь напитися теоретично небезпечної води. Адже, підвіз питної води для мешканців міста не був забезпечений, як, наприклад, у 2010 році, коли цистерни возили воду на пр. Лесі Українки та вулицю Василя Стуса.
За інформацією від управління надзвичайних ситуацій, воду не підвозили через нестачу спеціалізованої техніки. А калушани нібито підвозом води також не цікавилися, отже, мабуть, не потребували. Хоча варто зауважити, що усі ці дні воду посилено хлорували, що, на думку санепідстанції, і допомогло уникнути мікробного та вірусологічного забруднення. Наразі у місті не має ні міського голови, ні — «комунального заступника».
І це нагадує ситуацію 2008 року, коли під час великої повені Ігоря Насалика не було у місті, а усю ситуацію «розгрібав» його заступник Василь Петрів.