Новий житловий комплекс в Івано-Франківську номіновано на європейську премію!

Житловий комплекс в Івано-Франківську – Клубне містечко 12 від будівельної компанії VAMBUD  номінували на архітектурну премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое від GaidArt i AtelierArchitecture+.

І це унікальна для нашого міста подія.

Що таке премія The European Union Prize for Contemporary Architecture — Mies van der Rohe Award? 

Дана премія дається один раз у два роки для визнання і винагороди якості архітектурних творів у Європі. Названа на честь Людвіга Міса ван дер Рое.

У цьогорічному відборі беруть участь 38 країн. Загалом номіновано 362 проєкти, серед них – Клубне містечко 12 від VAMBUD та ще 10 проєктів з різних міст України. Цього разу журі зосередилося на проєктах, що резонують з «зеленим курсом» Євросоюзу, який до 2050 року має перетворити Європу на кліматично нейтральний континент.

На премію роботи можуть номінувати незалежні експерти, національні архітектурні об'єднання та консультативний комітет премії. П'ять робіт-фіналістів відвідує журі, яке обирає переможця (Prize Winner) і "новітнього архітектора" (Emerging Architect Winner).

Клубне містечко 12 створено будівельною компанією VAMBUD спільно з GaidArt i AtelierArchitecture+.

Директор будівельної компанії VAMBUD Микола Ковальчук розповідає, що ідея була в тому, щоб збудувати проєкт не схожий на всі інші у місті, і зробити його таким, як зразкові малоповерхові житлові квартали у розвинутих країнах Європи. У Клубному містечку 12 все зроблено з урахуванням сучасних потреб мешканців: 

"Внутрішні двори є всі пішохідними, а для авто маємо окремий багаторівневий паркінг. Це нам дає можливість, щоб на території комплексу машин майже не було. Пішохідні двори – це перш за все безпека для нас та наших дітей. Також, у Клубному містечку 12 ми зробили патіо – власні присадибні ділянки для власників квартир на 1 поверсі. Наступним технічним завданням для проєктантів стали інклюзивні підʼїзди. З двору до ліфта – не більше 1 сходинки.

Найвищий будинок у комплексі має 6 поверхів, всі решту – 4. Це створює особливе відчуття простору, яке непритаманне для багатоповерхівок. Усе зроблене з урахуванням людського співвиміру: не потрібно піднімати голову, щоб роздивитися оточення чи побачити небо над головою. У такому просторі комфортно перебувати й у дворах хочеться проводити більше часу".

Всі ці найкращі практики застосовуватимуться і в наступних малоповерхових житлових комплексах БК VAMBUD, каже Микола Ковальчук. Кожен наступний проєкт повинен бути кращим за попередні. 

Далі зі слів автора архітектурної ідеї та співавтора розробки проєкту Володимира Гайдара:

Проєктом Клубне містечко 12 впроваджено багато цікавих елементів, не властивих сьогоденній житловій забудові Івано-Франківська. Ще до того, як така вимога стала обов'язковою в ДБН, ми запроєктували двори комплексу повністю пішохідними, без доступу автотранспорту. 

Для благоустрою двору використано прийоми паркової ландшафтної архітектури: інтуїтивні нерегулярні стежки, всипані парковою крихтою з тонкими, непомітними розмежувачами між газонами та мощенням, штучні зелені пагорби, локації з більш густими насадженнями дерев та окремі місця, акцентовані певними особливими породами дерев, освітлення території, яке не створює дискомфорту для очей, але дає достатньо світлових плям в середовищі двору. Використання декоративних трав та живих огороджень теж створює ненав'язливе  природнє зонування території. 

Набір і розташування функцій внутрішнього двору підібрані й розташовані так, щоб забезпечити повноцінне функціонування комплексу, як цілісної екосистеми, покликаної не тільки для якісного і комфортного проживання мешканців, а й для формування особливого комьюніті-середовища.

Варто додати, що Івано-Франківськ – історичне місто, яке за своїм масштабом і характером історичної забудови є малоповерховим.

Партнерський матеріал


28.10.2023 5347
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

389
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

370
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14018 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6195

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

659

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1298

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5946
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13752
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2