Не встигли оговтатись від COVID-19, як на зміну прийшов вірус «Омікрон», а ось і нова версія «Еріс» - підвид одного із попередників.
Про це розповів головний державний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук в етері «Що насправді?», передає Фіртка.
Зі слів лікаря, всім слід розуміти, що COVID-19 був перший похідний, вірус. Він типовий, класичний. Всі інші, які були "Альфа", "Бета" і "Дельта" за всі роки пандемії мутували від свого підвиду. Тобто, ковід має свої підвиди.
"Ми зараз перейшли до "Омікрону". "Омікрон" зараз є основним. "Пірола" і "Еріс", які ширяться сьогодні є похідні від "Омікрону". Щоразу йде мутація. "Пірола" поки що ми не зафіксували.
Генотипування проводився Центром громадського здоровʼя у місті Київ. Це головна установа, де перевіряють вірус, щоб знати, який підвид циркулює на території тої чи іншої області", - каже Руслан Савчук.
Як зазначив головний санлікар, "Пірола" шириться країнами Європейського Союзу, США, Бразилії. Тобто ці всі аналітичні дані щоденно оновлюють, спеціалісти їх бачать та моніторять.
"Володіти інформацією стосовно вірусів - це мій прямий обовʼязок, як лікаря-епідеміолога. Дивитися, що відбувається у світі та в Україні, безпосередньо в нашій області", - каже Руслан Савчук.
Як наголошує Савчук, вірус "Еріс" вже "живе" в сусідніх областях: в Тернопільській, Чернівецькій, Сумській, Хмельницькій та інших. Поки, що на Прикарпатті лабораторно не підтверджена циркуляція цього підвиду "Еріс". Але не виключно, що він є.
"Ми розуміємо, що транспортне сполучення з Чернівцями, Тернополем та іншими областями є активним, постійно.
Сама методика визначення, чи є на території області вірус, з лабораторною складовою. Ми відбираємо зразки від пацієнтів, які мають симптоми й клінічні ознаки захворювання на коронавірус, або їх привозять медичні працівники із закладів охорони здоровʼя, де пацієнти отримують медичну допомогу.
Вже після того бачимо, як воно там по наших графіках родіювання іде. На якому циклі знаходиться цей пацієнт. Далі відправляємо в Київ на підтвердження. Тоді можемо говорити, що на території області циркулює "Еріс", чи "Пірола".
Поки, що ми говоримо, що є класичний "Омікрон", - прокоментував Руслан Савчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: