Нові правила у франківських маршрутках виконуються? 2 чи 4 гривні за проїзд?

 

/data/blog/85618/5c62e1bcd2bce2fba79ba51e7be437c7.jpg

 

Після нових “переворотів”у світі франківських маршруток минуло вже більше двох місяців. І більше двох місяців ми повинні витрачати вже 4 грн. на поїздку у маршрутному транспорті, згідно прийнятого рішення виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

       

Та є,  як то кажуть, кілька “але”. Після 10 червня 2015 року ми маємо оплачувати за проїзд 4 грн., але, нагадаємо, в тому випадку, якщо:

1) перевізники протягом двох місяців після підписання угоди, обладнають свої автобуси приладами GPS-моніторингу та здійснюватимуть їх належне обслуговування згідно вимог;

2) перевізники впровадять систему обов’язкового обілечування серійними квитками;

3) ну і спеціальна робоча форма – зелені футболки.

        

Повернемось у недалеке минуле. На початку червня місяця перевізники-порушники посилались на те, що “тільки перші дні, ми не встигаємо все зробити” і т. д.

 

Пасажири ж у перші дні (тижні) змін моніторили цю всю ситуацію, дуже плідно працювали, спостерігали за процесом оновлення.

 

І, виявляючи порушення, не встидались озвучувати це і платити 2 гривні за проїзд, замість 4! Перші дні, успішно чи не дуже, минули.

 

Як і поменшало оцих спостерігачів, борців за справедливість, а, відповідно, тих, хто виявляв збої у системі і тих, хто платив 2 грн. за проїзд. А чи зменшилась кількість порушень? Зараз ми проаналізуємо.

          

Аналізувати будемо, можливо, не як великі експерти, але як пасажири, які користуються франківськими маршрутками двічі-тричі на день. Думаю цього достатньо.

 

GPS-навигатор

 

       

Йдемо по порядку. Отож, наявність і, головне, справність, GPS-трекерів у маршрутках. Більшість із нас здогадується, що, найімовірніше до сих пір ще не встановили у всіх маршрутках, так зване нове обладнання.

 

Лише здогадуємось, бо прикладів, коли дозволяли перевірити наявність трекера – одиниці. Переважно обурюються, що буцімто, “хочете, то лізьте під кермо, десь там він є”. Та ба, навіть, тих, у кого той “горе-трекер” є, не завжди можливо знайти на маршрутній карті.

 

А багато з тих, кого все ж видно на карті, вже ловили на з’їздах з маршруту, вкороченому шляху тощо. Далі. Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку.

 

Наявність Інтернету, марка телефону і ще багато різного можуть завадити це зробити. Хтось може казати, що це проблема самого пасажира, але все ж…

 

images

       

Під пунктом два у нас квиточки. Яких тільки історій про них немає. Найпоширеніші приклади: відсутність квитків взагалі; кілька розкиданих квитків поруч з водієм – хочете беріть, хочете лишайте; випадки, коли водію не жаль і двох, п’ятьох чи й цілої пачки квитків для одного пасажира, ну і нарешті ті водії, які справно видають квитки вам в руки після оплати за проїзд.

 

Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте – кажіть.

 

Kvitok

 

 

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-7775-200x200

 

dsc02454_143384864344

        

І третє – форма. Зелена футболка – по своїй природі мандрівник) Де її тільки не можна побачити у маршрутці: на спинці крісла за водієм, на панелі автобуса перед водієм, складену збоку, складену під кріслом і тільки зрідка, одягнену на водієві! Не говорю вже про наявність бейджиків-ідентифікаторів особи водія – це взагалі розкіш і рідкість.

 

futbolka-marshrutki

 

бейдж

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-futbolka-7783-890x395

         

От, друзі, це, навіть, перевіркою важко назвати, це те, що пересічний пасажир маршрутки бачить щодня, з моменту підписання угоди та прийняття рішення стосовно нових правил перевезення у нашому місті.

         

Залишається одне питання. Порушення є, а от чиможна так, як і раніше, порушнику (перевізнику, водієві) у такому випадку платити за проїзд 2 гривні?

       

Члени ГО “Контроль” вирішили це перевірити. І надіслали запит до директора Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку М. Смушака.

 

Надіємось, що дізнаємось із відповіді, чи можемо при порушенні водієм котроїсь із норм, заплатити 2 гривні, чи є перевізники, які не виконали умови рішення виконавчого комітету і здійснюють перевезення у розмірі 2 грн., чи є перелік перевізників, з якими розірвані договори на перевезення пасажирів у міському транспорті та загальний перелік умов, згідно яких здійснюється оплата в розмірі 4 грн. Про все це Ви можете дізнатись разом з нами. Очікуємо відповіді.

 

2015-09-01 09-53-20 Скриншот экрана

 

за матеріалами ГО "Контроль"

Фото з інтернет-джерел


02.09.2015 1178 2
Коментарі (2)

Lupol Mazerati 2015.09.02, 11:30
А чому ми повинні платити 4 грн? в нас же не мегаполіс. В Києві наприклад маршрутне таксі 5 грн (це дальній маршрут 20 і більше км)Тернопіль -вартість проїзду 3 грн, Херсон вартість проїзду 3 грн. Полтава - 3 грн. Чим тут така заслуга аж 4 грн??? Це при тому що я кожний ранок повинен вимагати у водія свій квиток? а враження таке, що він з газона бортового( який пісок возив)а тепер людей возить. ЖАХ!!!
Andryushechka Rammon 2015.09.10, 14:15
Я знаю чого по 4 грн. А того, що влада захотіла GRS-трекери, білети і футболки. А так, перевізники були згідні і по 3 грн, можете запитатися будь-кого)))) А тепер автору пару слів: 1) "Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку." пенсіонеру по айфону, що за брєд ви несете? Та і для чого пересічному пасажиру бачити на карті автобус? Пасажиру треба доїхати до місця призначення, а не на карти дивитися і тішитися, що комусь можна мозок побарати. 2.Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте? НЕ ЗНАЮ (а ну сміття купа під ногами через безкультурність євромістян) 3. Де написано про зелені футболки???? В якому нормативному акті? Це все примхи Смушака перед виборами... Але є питання: а зимою водії футболку на куртку натягати буде? Чи зелені дублянки їм купимо при мінус 25? Яка нафіг форма, про що ви мелете, активісти срані? І останнє. Те що автобусам вже по 9 років - ви не бачите. Що всі ті старі автобуси підуть знов на конкурс - ви не бачите. Мені хочеться їхати нехай і за 4 грн. але в новому (до 5 років) автобусі, що не переламається пополам, а не тішитися трекерами, білетами і зеленими футболками. Удачі, активісти
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2