Нові правила у франківських маршрутках виконуються? 2 чи 4 гривні за проїзд?

 

/data/blog/85618/5c62e1bcd2bce2fba79ba51e7be437c7.jpg

 

Після нових “переворотів”у світі франківських маршруток минуло вже більше двох місяців. І більше двох місяців ми повинні витрачати вже 4 грн. на поїздку у маршрутному транспорті, згідно прийнятого рішення виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

       

Та є,  як то кажуть, кілька “але”. Після 10 червня 2015 року ми маємо оплачувати за проїзд 4 грн., але, нагадаємо, в тому випадку, якщо:

1) перевізники протягом двох місяців після підписання угоди, обладнають свої автобуси приладами GPS-моніторингу та здійснюватимуть їх належне обслуговування згідно вимог;

2) перевізники впровадять систему обов’язкового обілечування серійними квитками;

3) ну і спеціальна робоча форма – зелені футболки.

        

Повернемось у недалеке минуле. На початку червня місяця перевізники-порушники посилались на те, що “тільки перші дні, ми не встигаємо все зробити” і т. д.

 

Пасажири ж у перші дні (тижні) змін моніторили цю всю ситуацію, дуже плідно працювали, спостерігали за процесом оновлення.

 

І, виявляючи порушення, не встидались озвучувати це і платити 2 гривні за проїзд, замість 4! Перші дні, успішно чи не дуже, минули.

 

Як і поменшало оцих спостерігачів, борців за справедливість, а, відповідно, тих, хто виявляв збої у системі і тих, хто платив 2 грн. за проїзд. А чи зменшилась кількість порушень? Зараз ми проаналізуємо.

          

Аналізувати будемо, можливо, не як великі експерти, але як пасажири, які користуються франківськими маршрутками двічі-тричі на день. Думаю цього достатньо.

 

GPS-навигатор

 

       

Йдемо по порядку. Отож, наявність і, головне, справність, GPS-трекерів у маршрутках. Більшість із нас здогадується, що, найімовірніше до сих пір ще не встановили у всіх маршрутках, так зване нове обладнання.

 

Лише здогадуємось, бо прикладів, коли дозволяли перевірити наявність трекера – одиниці. Переважно обурюються, що буцімто, “хочете, то лізьте під кермо, десь там він є”. Та ба, навіть, тих, у кого той “горе-трекер” є, не завжди можливо знайти на маршрутній карті.

 

А багато з тих, кого все ж видно на карті, вже ловили на з’їздах з маршруту, вкороченому шляху тощо. Далі. Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку.

 

Наявність Інтернету, марка телефону і ще багато різного можуть завадити це зробити. Хтось може казати, що це проблема самого пасажира, але все ж…

 

images

       

Під пунктом два у нас квиточки. Яких тільки історій про них немає. Найпоширеніші приклади: відсутність квитків взагалі; кілька розкиданих квитків поруч з водієм – хочете беріть, хочете лишайте; випадки, коли водію не жаль і двох, п’ятьох чи й цілої пачки квитків для одного пасажира, ну і нарешті ті водії, які справно видають квитки вам в руки після оплати за проїзд.

 

Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте – кажіть.

 

Kvitok

 

 

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-7775-200x200

 

dsc02454_143384864344

        

І третє – форма. Зелена футболка – по своїй природі мандрівник) Де її тільки не можна побачити у маршрутці: на спинці крісла за водієм, на панелі автобуса перед водієм, складену збоку, складену під кріслом і тільки зрідка, одягнену на водієві! Не говорю вже про наявність бейджиків-ідентифікаторів особи водія – це взагалі розкіш і рідкість.

 

futbolka-marshrutki

 

бейдж

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-futbolka-7783-890x395

         

От, друзі, це, навіть, перевіркою важко назвати, це те, що пересічний пасажир маршрутки бачить щодня, з моменту підписання угоди та прийняття рішення стосовно нових правил перевезення у нашому місті.

         

Залишається одне питання. Порушення є, а от чиможна так, як і раніше, порушнику (перевізнику, водієві) у такому випадку платити за проїзд 2 гривні?

       

Члени ГО “Контроль” вирішили це перевірити. І надіслали запит до директора Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку М. Смушака.

 

Надіємось, що дізнаємось із відповіді, чи можемо при порушенні водієм котроїсь із норм, заплатити 2 гривні, чи є перевізники, які не виконали умови рішення виконавчого комітету і здійснюють перевезення у розмірі 2 грн., чи є перелік перевізників, з якими розірвані договори на перевезення пасажирів у міському транспорті та загальний перелік умов, згідно яких здійснюється оплата в розмірі 4 грн. Про все це Ви можете дізнатись разом з нами. Очікуємо відповіді.

 

2015-09-01 09-53-20 Скриншот экрана

 

за матеріалами ГО "Контроль"

Фото з інтернет-джерел


02.09.2015 1157 2
Коментарі (2)

Lupol Mazerati 2015.09.02, 11:30
А чому ми повинні платити 4 грн? в нас же не мегаполіс. В Києві наприклад маршрутне таксі 5 грн (це дальній маршрут 20 і більше км)Тернопіль -вартість проїзду 3 грн, Херсон вартість проїзду 3 грн. Полтава - 3 грн. Чим тут така заслуга аж 4 грн??? Це при тому що я кожний ранок повинен вимагати у водія свій квиток? а враження таке, що він з газона бортового( який пісок возив)а тепер людей возить. ЖАХ!!!
Andryushechka Rammon 2015.09.10, 14:15
Я знаю чого по 4 грн. А того, що влада захотіла GRS-трекери, білети і футболки. А так, перевізники були згідні і по 3 грн, можете запитатися будь-кого)))) А тепер автору пару слів: 1) "Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку." пенсіонеру по айфону, що за брєд ви несете? Та і для чого пересічному пасажиру бачити на карті автобус? Пасажиру треба доїхати до місця призначення, а не на карти дивитися і тішитися, що комусь можна мозок побарати. 2.Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте? НЕ ЗНАЮ (а ну сміття купа під ногами через безкультурність євромістян) 3. Де написано про зелені футболки???? В якому нормативному акті? Це все примхи Смушака перед виборами... Але є питання: а зимою водії футболку на куртку натягати буде? Чи зелені дублянки їм купимо при мінус 25? Яка нафіг форма, про що ви мелете, активісти срані? І останнє. Те що автобусам вже по 9 років - ви не бачите. Що всі ті старі автобуси підуть знов на конкурс - ви не бачите. Мені хочеться їхати нехай і за 4 грн. але в новому (до 5 років) автобусі, що не переламається пополам, а не тішитися трекерами, білетами і зеленими футболками. Удачі, активісти
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1008 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1659
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3268

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

711
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

234
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1