Нові правила у франківських маршрутках виконуються? 2 чи 4 гривні за проїзд?

 

/data/blog/85618/5c62e1bcd2bce2fba79ba51e7be437c7.jpg

 

Після нових “переворотів”у світі франківських маршруток минуло вже більше двох місяців. І більше двох місяців ми повинні витрачати вже 4 грн. на поїздку у маршрутному транспорті, згідно прийнятого рішення виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

       

Та є,  як то кажуть, кілька “але”. Після 10 червня 2015 року ми маємо оплачувати за проїзд 4 грн., але, нагадаємо, в тому випадку, якщо:

1) перевізники протягом двох місяців після підписання угоди, обладнають свої автобуси приладами GPS-моніторингу та здійснюватимуть їх належне обслуговування згідно вимог;

2) перевізники впровадять систему обов’язкового обілечування серійними квитками;

3) ну і спеціальна робоча форма – зелені футболки.

        

Повернемось у недалеке минуле. На початку червня місяця перевізники-порушники посилались на те, що “тільки перші дні, ми не встигаємо все зробити” і т. д.

 

Пасажири ж у перші дні (тижні) змін моніторили цю всю ситуацію, дуже плідно працювали, спостерігали за процесом оновлення.

 

І, виявляючи порушення, не встидались озвучувати це і платити 2 гривні за проїзд, замість 4! Перші дні, успішно чи не дуже, минули.

 

Як і поменшало оцих спостерігачів, борців за справедливість, а, відповідно, тих, хто виявляв збої у системі і тих, хто платив 2 грн. за проїзд. А чи зменшилась кількість порушень? Зараз ми проаналізуємо.

          

Аналізувати будемо, можливо, не як великі експерти, але як пасажири, які користуються франківськими маршрутками двічі-тричі на день. Думаю цього достатньо.

 

GPS-навигатор

 

       

Йдемо по порядку. Отож, наявність і, головне, справність, GPS-трекерів у маршрутках. Більшість із нас здогадується, що, найімовірніше до сих пір ще не встановили у всіх маршрутках, так зване нове обладнання.

 

Лише здогадуємось, бо прикладів, коли дозволяли перевірити наявність трекера – одиниці. Переважно обурюються, що буцімто, “хочете, то лізьте під кермо, десь там він є”. Та ба, навіть, тих, у кого той “горе-трекер” є, не завжди можливо знайти на маршрутній карті.

 

А багато з тих, кого все ж видно на карті, вже ловили на з’їздах з маршруту, вкороченому шляху тощо. Далі. Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку.

 

Наявність Інтернету, марка телефону і ще багато різного можуть завадити це зробити. Хтось може казати, що це проблема самого пасажира, але все ж…

 

images

       

Під пунктом два у нас квиточки. Яких тільки історій про них немає. Найпоширеніші приклади: відсутність квитків взагалі; кілька розкиданих квитків поруч з водієм – хочете беріть, хочете лишайте; випадки, коли водію не жаль і двох, п’ятьох чи й цілої пачки квитків для одного пасажира, ну і нарешті ті водії, які справно видають квитки вам в руки після оплати за проїзд.

 

Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте – кажіть.

 

Kvitok

 

 

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-7775-200x200

 

dsc02454_143384864344

        

І третє – форма. Зелена футболка – по своїй природі мандрівник) Де її тільки не можна побачити у маршрутці: на спинці крісла за водієм, на панелі автобуса перед водієм, складену збоку, складену під кріслом і тільки зрідка, одягнену на водієві! Не говорю вже про наявність бейджиків-ідентифікаторів особи водія – це взагалі розкіш і рідкість.

 

futbolka-marshrutki

 

бейдж

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-futbolka-7783-890x395

         

От, друзі, це, навіть, перевіркою важко назвати, це те, що пересічний пасажир маршрутки бачить щодня, з моменту підписання угоди та прийняття рішення стосовно нових правил перевезення у нашому місті.

         

Залишається одне питання. Порушення є, а от чиможна так, як і раніше, порушнику (перевізнику, водієві) у такому випадку платити за проїзд 2 гривні?

       

Члени ГО “Контроль” вирішили це перевірити. І надіслали запит до директора Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку М. Смушака.

 

Надіємось, що дізнаємось із відповіді, чи можемо при порушенні водієм котроїсь із норм, заплатити 2 гривні, чи є перевізники, які не виконали умови рішення виконавчого комітету і здійснюють перевезення у розмірі 2 грн., чи є перелік перевізників, з якими розірвані договори на перевезення пасажирів у міському транспорті та загальний перелік умов, згідно яких здійснюється оплата в розмірі 4 грн. Про все це Ви можете дізнатись разом з нами. Очікуємо відповіді.

 

2015-09-01 09-53-20 Скриншот экрана

 

за матеріалами ГО "Контроль"

Фото з інтернет-джерел


02.09.2015 1128 2
Коментарі (2)

Lupol Mazerati 2015.09.02, 11:30
А чому ми повинні платити 4 грн? в нас же не мегаполіс. В Києві наприклад маршрутне таксі 5 грн (це дальній маршрут 20 і більше км)Тернопіль -вартість проїзду 3 грн, Херсон вартість проїзду 3 грн. Полтава - 3 грн. Чим тут така заслуга аж 4 грн??? Це при тому що я кожний ранок повинен вимагати у водія свій квиток? а враження таке, що він з газона бортового( який пісок возив)а тепер людей возить. ЖАХ!!!
Andryushechka Rammon 2015.09.10, 14:15
Я знаю чого по 4 грн. А того, що влада захотіла GRS-трекери, білети і футболки. А так, перевізники були згідні і по 3 грн, можете запитатися будь-кого)))) А тепер автору пару слів: 1) "Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку." пенсіонеру по айфону, що за брєд ви несете? Та і для чого пересічному пасажиру бачити на карті автобус? Пасажиру треба доїхати до місця призначення, а не на карти дивитися і тішитися, що комусь можна мозок побарати. 2.Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте? НЕ ЗНАЮ (а ну сміття купа під ногами через безкультурність євромістян) 3. Де написано про зелені футболки???? В якому нормативному акті? Це все примхи Смушака перед виборами... Але є питання: а зимою водії футболку на куртку натягати буде? Чи зелені дублянки їм купимо при мінус 25? Яка нафіг форма, про що ви мелете, активісти срані? І останнє. Те що автобусам вже по 9 років - ви не бачите. Що всі ті старі автобуси підуть знов на конкурс - ви не бачите. Мені хочеться їхати нехай і за 4 грн. але в новому (до 5 років) автобусі, що не переламається пополам, а не тішитися трекерами, білетами і зеленими футболками. Удачі, активісти
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

380
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

671
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1190
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2528
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1373
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2026 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

705

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

764

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1667

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1652
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

356
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

464
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18372
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7489
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3665
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1052
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10785
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

302
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

299
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

492
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

455
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

691