Нові правила у франківських маршрутках виконуються? 2 чи 4 гривні за проїзд?

 

/data/blog/85618/5c62e1bcd2bce2fba79ba51e7be437c7.jpg

 

Після нових “переворотів”у світі франківських маршруток минуло вже більше двох місяців. І більше двох місяців ми повинні витрачати вже 4 грн. на поїздку у маршрутному транспорті, згідно прийнятого рішення виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

       

Та є,  як то кажуть, кілька “але”. Після 10 червня 2015 року ми маємо оплачувати за проїзд 4 грн., але, нагадаємо, в тому випадку, якщо:

1) перевізники протягом двох місяців після підписання угоди, обладнають свої автобуси приладами GPS-моніторингу та здійснюватимуть їх належне обслуговування згідно вимог;

2) перевізники впровадять систему обов’язкового обілечування серійними квитками;

3) ну і спеціальна робоча форма – зелені футболки.

        

Повернемось у недалеке минуле. На початку червня місяця перевізники-порушники посилались на те, що “тільки перші дні, ми не встигаємо все зробити” і т. д.

 

Пасажири ж у перші дні (тижні) змін моніторили цю всю ситуацію, дуже плідно працювали, спостерігали за процесом оновлення.

 

І, виявляючи порушення, не встидались озвучувати це і платити 2 гривні за проїзд, замість 4! Перші дні, успішно чи не дуже, минули.

 

Як і поменшало оцих спостерігачів, борців за справедливість, а, відповідно, тих, хто виявляв збої у системі і тих, хто платив 2 грн. за проїзд. А чи зменшилась кількість порушень? Зараз ми проаналізуємо.

          

Аналізувати будемо, можливо, не як великі експерти, але як пасажири, які користуються франківськими маршрутками двічі-тричі на день. Думаю цього достатньо.

 

GPS-навигатор

 

       

Йдемо по порядку. Отож, наявність і, головне, справність, GPS-трекерів у маршрутках. Більшість із нас здогадується, що, найімовірніше до сих пір ще не встановили у всіх маршрутках, так зване нове обладнання.

 

Лише здогадуємось, бо прикладів, коли дозволяли перевірити наявність трекера – одиниці. Переважно обурюються, що буцімто, “хочете, то лізьте під кермо, десь там він є”. Та ба, навіть, тих, у кого той “горе-трекер” є, не завжди можливо знайти на маршрутній карті.

 

А багато з тих, кого все ж видно на карті, вже ловили на з’їздах з маршруту, вкороченому шляху тощо. Далі. Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку.

 

Наявність Інтернету, марка телефону і ще багато різного можуть завадити це зробити. Хтось може казати, що це проблема самого пасажира, але все ж…

 

images

       

Під пунктом два у нас квиточки. Яких тільки історій про них немає. Найпоширеніші приклади: відсутність квитків взагалі; кілька розкиданих квитків поруч з водієм – хочете беріть, хочете лишайте; випадки, коли водію не жаль і двох, п’ятьох чи й цілої пачки квитків для одного пасажира, ну і нарешті ті водії, які справно видають квитки вам в руки після оплати за проїзд.

 

Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте – кажіть.

 

Kvitok

 

 

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-7775-200x200

 

dsc02454_143384864344

        

І третє – форма. Зелена футболка – по своїй природі мандрівник) Де її тільки не можна побачити у маршрутці: на спинці крісла за водієм, на панелі автобуса перед водієм, складену збоку, складену під кріслом і тільки зрідка, одягнену на водієві! Не говорю вже про наявність бейджиків-ідентифікаторів особи водія – це взагалі розкіш і рідкість.

 

futbolka-marshrutki

 

бейдж

 

Marshrutka-atobus-kvitok-busik-pizhik-zdacha-groshi-kvitki-futbolka-7783-890x395

         

От, друзі, це, навіть, перевіркою важко назвати, це те, що пересічний пасажир маршрутки бачить щодня, з моменту підписання угоди та прийняття рішення стосовно нових правил перевезення у нашому місті.

         

Залишається одне питання. Порушення є, а от чиможна так, як і раніше, порушнику (перевізнику, водієві) у такому випадку платити за проїзд 2 гривні?

       

Члени ГО “Контроль” вирішили це перевірити. І надіслали запит до директора Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку М. Смушака.

 

Надіємось, що дізнаємось із відповіді, чи можемо при порушенні водієм котроїсь із норм, заплатити 2 гривні, чи є перевізники, які не виконали умови рішення виконавчого комітету і здійснюють перевезення у розмірі 2 грн., чи є перелік перевізників, з якими розірвані договори на перевезення пасажирів у міському транспорті та загальний перелік умов, згідно яких здійснюється оплата в розмірі 4 грн. Про все це Ви можете дізнатись разом з нами. Очікуємо відповіді.

 

2015-09-01 09-53-20 Скриншот экрана

 

за матеріалами ГО "Контроль"

Фото з інтернет-джерел


02.09.2015 1195 2
Коментарі (2)

Lupol Mazerati 2015.09.02, 11:30
А чому ми повинні платити 4 грн? в нас же не мегаполіс. В Києві наприклад маршрутне таксі 5 грн (це дальній маршрут 20 і більше км)Тернопіль -вартість проїзду 3 грн, Херсон вартість проїзду 3 грн. Полтава - 3 грн. Чим тут така заслуга аж 4 грн??? Це при тому що я кожний ранок повинен вимагати у водія свій квиток? а враження таке, що він з газона бортового( який пісок возив)а тепер людей возить. ЖАХ!!!
Andryushechka Rammon 2015.09.10, 14:15
Я знаю чого по 4 грн. А того, що влада захотіла GRS-трекери, білети і футболки. А так, перевізники були згідні і по 3 грн, можете запитатися будь-кого)))) А тепер автору пару слів: 1) "Варто все ж зазначити, що не кожен може задовольнити таку потребу, як тут же на місці перевірити автобус на карті, і йдеться не лише про людей похилого віку." пенсіонеру по айфону, що за брєд ви несете? Та і для чого пересічному пасажиру бачити на карті автобус? Пасажиру треба доїхати до місця призначення, а не на карти дивитися і тішитися, що комусь можна мозок побарати. 2.Які позитивні результати загалом дає така система обілечування? Якщо знаєте? НЕ ЗНАЮ (а ну сміття купа під ногами через безкультурність євромістян) 3. Де написано про зелені футболки???? В якому нормативному акті? Це все примхи Смушака перед виборами... Але є питання: а зимою водії футболку на куртку натягати буде? Чи зелені дублянки їм купимо при мінус 25? Яка нафіг форма, про що ви мелете, активісти срані? І останнє. Те що автобусам вже по 9 років - ви не бачите. Що всі ті старі автобуси підуть знов на конкурс - ви не бачите. Мені хочеться їхати нехай і за 4 грн. але в новому (до 5 років) автобусі, що не переламається пополам, а не тішитися трекерами, білетами і зеленими футболками. Удачі, активісти
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

2258
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

958
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

583
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5545
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1483
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

420

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1078

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

311
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10680
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

372
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

269
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

617 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1056
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913