Нові правила переміщення бійців в іншу військову частину: прикарпатцям пояснили нюанси

Кабінет Міністрів України оприлюднив порядок реалізації експериментального проєкту щодо вдосконалення механізму переміщення, за ініціативою військовослужбовців, між військовими частинами Збройних Сил.

Детальніше про це розповіла адвокатка з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України» Наталя Лісова, пише Фіртка.

Право на звернення до Кадрового центру Збройних Сил з рапортом на переміщення мають чотири категорії військовослужбовців:

  1. військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних (навчально-тренувальних) центрах (частинах), ТЦК, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до військових частин бойового складу військ ЗСУ;
  2. перелічені вище особи, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин Збройних Сил, які не належать до військових частин бойового складу;
  3. військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах бойового складу військ усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які мають бажання перевестися до інших військових частин бойового складу;
  4. військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах усіх родів (видів) військ (сил) Збройних Сил, які за висновком ВЛК придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку ВЛК, і мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини.

Рапорт на переміщення військовий подає через портал "Армія+".

Адвокатка додає, до рапорту потрібно додати такі документи:

  • копія військового квитка, посвідчення офіцера;
  • рекомендаційний лист від військової частини, в яку військовослужбовець має бажання бути переміщеним;
  • погодження командира військової частини, в якій проходить військову службу такий військовослужбовець (крім тих категорій військовослужбовців, для яких таке погодження не є обов’язковим, зазначено нижче). Таке погодження може бути надане як окремим документом, так і у формі погодження (схвалення) рапорту засобами Порталу “Армія+”, інших інформаційно-комунікаційних систем, систем електронного документообігу;
  • висновок військово-лікарської комісії (для військовослужбовців, які переміщуються на підставі висновку ВЛК).

Погодження командира військової частини на переміщення військовослужбовця не є обов’язковим для таких військовослужбовців:

  • військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу (за винятком тих, які перебувають на посадах офіцерського складу), які переміщуються до військових частин бойового складу військ з військових частин тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладів, навчальних (навчально-тренувальних) центрів (частин), територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин резерву чи інших військових частин, які не належать до військових частин бойового складу військ;
  • військовослужбовці постійного складу навчальних (навчально-тренувальних) центрів (частин), які переміщуються до інших навчальних (навчально-тренувальних) центрів (частин);
  • військовослужбовці, які переміщуються на підставі висновку ВЛК.

Кадровий центр Збройних Сил перевіряє поданий військовослужбовцем рапорт на відсутність підстав для відмови у переміщенні. Строк для проведення такої перевірки становить 72 години з моменту надходження рапорту до Кадрового центру Збройних Сил.

У переміщенні військовослужбовця відмовляється за наявності однієї з таких підстав:

  • військовослужбовець не належить до жодної з категорій, перелічених вище;
  • військовослужбовець проходить військову службу у військовій частині менше ніж 6 місяців або менше одного року з моменту попереднього його переміщення за власною ініціативою (крім військовослужбовців, які переміщуються на підставі висновку ВЛК);
  • до рапорту не додані документи, передбачені цим порядком.

Будь-які інші підстави для відмови у переміщенні військовослужбовця заборонені.

За результатами перевірки Кадровий центр Збройних Сил повідомляє військовослужбовцю через "Армія+". про погодження або про відмову у погодженні рапорту із зазначенням підстав для відмови.

За відсутності підстав для відмови у переміщенні Кадровий центр Збройних Сил готує проєкт наказу на переміщення з доданими до нього документами і передає їх Головнокомандувачу Збройних Сил (для військовослужбовців офіцерського складу) або начальнику Генерального штабу Збройних Сил (для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу) на підписання. 

Такий наказ повинен бути підписаний протягом 24 годин після завершення перевірки.

Надалі інформацію про підписання наказу на переміщення військовослужбовця Кадровий центр Збройних Сил доводить до відома військовослужбовця засобами Порталу “Армія+” протягом 24 годин після підписання наказу. 

Виконання наказу про переміщення військовослужбовця здійснюється в установленому порядку. На виконання наказу є 30 днів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 

"Повинна відбуватися, але у розумних межах", — Марцінків про методи мобілізації в Івано-Франківську

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

211
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2641
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1656 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3738
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5535
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1746

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

248

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

252

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

431

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

943
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

507
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

541
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

814
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2023
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

589
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

921
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4987
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

982
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

400 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

647
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

448
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

773