Нова система оплати в Amazon

Amazon постійно працює над скороченням часу, який покупці витрачають в чергах та при оплаті товарів. Одна з найновіших розробок компанії дозволить розплачуватися помахом долоні в деяких магазинах Amazon.

Декілька днів назад компанія представила Amazon One, який зберігає відбиток долоні покупців на їх зареєстрованій кредитній картці. Це дасть змогу відчинити автоматичні двері при вході у магазин та розплатитися за покупки у магазинах Amazon (AMZN) Go, які оснащені касами самообслуговування. (Зазвичай відвідувачі використовують код на своєму смартфоні, щоб відкрити електронні двері всередині цих магазинів.)

Спочатку ця функція буде доступна у двох магазинах Amazon Go в Сіетлі. Компанія також планує в найближчі місяці додати її до інших магазинів Amazon Go, розкиданих по Сіетлу, Сан-Франциско, Нью-Йорку та Чикаго. У майбутньому, Amazon планує передати свою розробку та іншим роздрібним торговцям, а також, можливо, таким публічним місцям, як офіси та стадіони.

Діліп Кумар, віце-президент Amazon з фізичної роздрібної торгівлі та технологій, повідомив, що розробка Amazon One почалася досить давно. Сьогоднішні умови та реалії можуть бути досить позитивними для Amazon: клієнти скоріше за все з радістю приймуть такі зручні безконтактні технології входу та оплати, а підприємства, які все частіше шукають технологічних рішень для ефективного функціонування у сучасному мінливому світі, також будуть зацікавлені у новій розробці.

Нещодавні дослідження Juniper Research показало, що більш ніж половина (53%) глобальних транзакцій у торгових точках стануть безконтактними протягом наступних 5 років. Безконтактність вже стала найпоширенішим способом оплати у багатьох країнах, де ці операції становлять понад 50%. Сюди входять такі країни, як, наприклад Великобританія, Франція, Іспанія, Австралія та багато країн Східної Європи. Зокрема в Україні також широко застосовуються безготівкові платежі, мобільні гаманці та вебкаси, вбудовані в різні програми (наприклад, Silpo, PokerStars) або функціонуючі як окремі програми (Masterpass, MobiPay), мобільні грошові перекази тощо.

Однак думка про передачу біометричних даних одному з найбільших роздрібних торговців у США також може викликати багато питань. Раніше Amazon вже потрапляли під обстріл захисників конфіденційності, які стурбовані програмним забезпеченням для розпізнавання облич. У червні Amazon заявив, що тимчасово припинить продаж свого програмного забезпечення Rekogmination поліції. Що стосується даних Amazon One, Кумар заявив, що компанія не зберігає інформацію локально на сканерах входу в магазинах. Усі зображення долоней будуть зашифровані, і Amazon зберігатиме їх в Інтернеті.

Компанія навмисно обрала розпізнавання долоні, а не іншу біометрику, оскільки її можна дуже точно зіставити, а клієнт повинен навмисно здійснити жест, аби використати Amazon One, додав віцепрезидент.

Amazon One - який не слід плутати з першим літаком компанії, який також називають Amazon One - є найновішою розробкою десятиліття, яка робить покупки швидшими та зручнішими. Його випуск очікувався вже давно.

Перш ніж спробувати нову технологію на ділі, користувачі повинні вставити кредитну картку в пристрій Amazon One і тримати над ним руку долонею вниз, поки система проводить сканування. Намагаючись зробити систему якомога точнішою, за словами Кумара, камера робить декілька знімків тонких ліній і складок долоні та фіксує деякі підшкірні деталі, наприклад вени, які часто не помітні на звичайних фотографіях.

Щоб увійти в магазин після реєстрації, користувачу треба лише потримати долоню над сканером Amazon One. Згодом плата за все, що вони покладуть до свого кошика, буде автоматично списана з кредитної картки, підключеної до їхньої долоні. Заплановано, що користувачі матимуть можливість використовувати одну і ту ж долоню для входу та здійснення покупок у декількох магазинах, повідомив Кумар. Спочатку користувачі зможуть прив’язати одну кредитну картку до однієї або обох долонь; з часом очікується, що можна буде призначити по одній кредитній картці кожній долоні.

Наразі Amazon One вже працює у двох магазинах Amazon Go в Сіетлі. Amazon поки не повідомляє, коли нова система оплати буде доступна в інших роздрібних магазинах, а також скільки доведеться заплатити іншим компаніям, які захочуть використовувати цю технологію.

Очевидно, що безконтактні платежі набирають все більшої популярності у всьому світі. Такі платежі - це зручний спосіб для клієнтів, роздрібних торговців та банків здійснювати безперебійні, швидкі операції з грошима, які до того ж не вимагають соціальних контактів. Після налаштування, більшість таких систем майже не потребують технічного обслуговування, що робить їх привабливими для представників малого та середнього бізнесу.

В Україні, безконтактні платежі також набирають обертів. Відповідно до статистики НБУ, кількість безконтактних карток в Україні за 2019-й рік виросло вдвічі - до 8,6 млн. Мережа POS-терміналів в країні нараховує 330 000 пристроїв, 90% з яких підтримують безконтактні платежі картками та гаджетами.

 


09.10.2020 1981
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1322
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2044
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3526
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1324
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1309

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1631

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

471

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1114

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1281
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24237
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2648
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

592
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1485
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

657
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15351
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

464
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

556
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1394 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

597
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512