Нова робота Дениса Шмигаля: можливості для Прикарпаття

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області. Проте, в українській політичній практиці зосібна крісла в кабінетах урядового кварталу виступають чудовою передумовою для клієнтелізму.

Простіше кажучи, з’являється можливість «вибити» додаткове фінансування чи інші ресурси для «свого» регіону в обмін на локальну підтримку місцевих еліт.

З міністрами, звісно, все трохи складніше, аніж з депутатами, кожен з яких мріє переобратись на наступний термін, тому одним з основних завдань  має пролобіювати виділення якнайбільшої субвенції для свого округу. В цьому випадку такі дії —  не передумова, а данність.

Проте для будь-якого топ-урядовця важлива підтримка регіональних еліт, які можуть виявитись стабілізуючим фактором кар’єри, ігнорувати який, як мінімум, нерозумно.

У випадку Шмигаля важливо визначитись про підтримку яких саме еліт йдеться, оскільки Денис Шмигаль сам зі Львова і на території Прикарпаття прожив тільки 2,5 роки, працюючи директором ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Проте це зовсім не означає відсутність в нього інтересу для співпраці з нашими регіональними елітами після отримання урядового портфеля. Швидше навпаки: при хорошому розкладі Шмигаль може стати «своєю людиною» в уряді й для Львівщини, і для Франківщини. Якщо ж після завершення урядової карєри Денис Шмигаль планує піти в політику, така співпраця для нього просто необхідна.

Проблема у спроможності наших місцевих політичних лідерів налагодити реальний діалог, починаючи від міських голів та керівників обласних партійних структур та завершуючи головами найконкурентніших ОТГ.

Щоб відповісти на запитання яким чином Денис Шмигаль може принести користь Івано-Франківській області на посаді міністра, варто проаналізувати його роботу в кріслі голови облдержадміністрації.

Особливостями цієї роботи були:

  • щотижневі оперативні наради з представниками РДА;
  • відвідування об’єктів, пошкоджених повенями 2008 та 2019 років;

Під час одного з таких візитів Шмигаль сказав, що 2020  рік має стати для Івано-Франківщини роком доріг та мостів;

  • прагнення розв'язувати проблему Домбровського кар’єру, яку пан Денис назвав «червоною, гарячою екологічною кнопкою».

Інфраструктурні проблеми області та екологічна ситуація пов’язана з відходами калійного виробництва в міста Калуш – з вирішенням цього кола питань області може допомогти новий Віцепрем'єр-міністр України — Міністр розвитку громад і територій.

Для Івано-Франківська, на мій погляд, топ-питання, яке варто лобіювати через пана Шмигаля – будівництво нового сучасного палацу спорту. Це інфраструктурний проєкт, який місто, зважаючи на теперішній фінансовий стан, не потягне. Не менш важливе виділення співфінансування з державного бюджету на реконструкцію злітно-посадкової смуги Івано-Франківського аеропорту. Про новий міст на Пасічній не говоримо, оскільки вже зрозуміло, що урядового сприяння його будівництву не буде.

Міністерство розвитку громад і територій включає кілька державних підприємств та контролюючих органів в сфері будівництва, які мають філії в області.

Не хочеться, щоб новий міністр брав участь у торгах за місцеві посади. Вже перші заяви Дениса Шмигаля на чолі Мінрегіону, в яких він зазначив про ліквідацію ДАБІ, як основного генератора корупції на будівельному ринку, дають привід для оптимізму.

Втім вся ця самостійність в ухваленні рішень може бути доволі умовною, зосібна через недавні кадрові зміни у владній вертикалі та ризик отримати урядовців, підконтрольних Офісу президента.  Новий глава ОП Андрій Єрмак спробує зробити «ручним» уряд Гончарука, який провинився перед Президентом (скандал з прослуховуванням). До того ж сам прем’єр Гончарук промахнувся ще раз, поклавшись у вирішенні питання пролонгації діяльності свого кабінету не на Єрмака, а вже на ексголову ОП Андрія Богдана.

До стратегічних напрямків, які куруватиме Офіс Президента, безумовно, належатиме й Мінрегіон. Тому актуально наскільки кожне міністерство, виконуючи урядову  програму  буде автономним від впливу інших гілок  влади. Очевидно в ситуації тотального контролю за руками міністрів налагодити додатковий неформальний канал співпраці буде ще важче.

У лабіринті особистих та загальних інтересів, на фоні кадрових перестановок у владній виконавчій вертикалі, доведеться зіграти нашим прикарпатським елітам, щоб отримати дієвий механізм лобіювання інтересів області.


18.02.2020 Кедик Василь 25596
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

908
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2373
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2045
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2073
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6296 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2363 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

231

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1054

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1033

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1304
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

162
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

518
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1980
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26415
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

467
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10385 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7923
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

470
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

324
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

476
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

547
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1496