У середньому вступ країни в Європейський союз займає десять років з моменту ухвалення рішення про кандидатство.
Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Наталії Мосейчук, передає Фіртка.
Як зазначив Кулеба, сьогодні в Україні все відбувається набагато швидше.
"Чому лунає цифра 2030 року? Бо всередині Європейського союзу є дискусія, яка є внутрішньо для себе.
Вони заявляють, що ні реформи ЄС, ані розширення ЄС не можуть тривати вічно", - каже Кулеба.
Зі слів міністра, український кейс вивів Європейський союз з "летаргічного" сну. Півтора року тому, якби 21 лютого говорив з кимось в ЄС про розширення Європейського союзу навіть не про Україну, то б вислухав монолог про втому про розширення і взагалі, куди, ви лізете, це нікому не потрібно. Саме український кейс повністю це змінив.
"Розмовляв з міністрами Європейського союзу в Києві тиждень тому. Вони приїхали вперше в історії. Всі міністри виїхали за межі Європейського союзу разом.
Зазначають, що Україна повністю перевернула їхні уявлення про розширення ЄС. Вони рік тому про це зовсім не думали, а тепер як швидкісний потяг туди рухаються.
Ні в НАТО, ні в ЄС Україна не буде вступати частинами.
В Європейському союзі зрозуміли, що розширення має відбутися. Треба реформувати ЄС. Внутрішньо вони собі неформально поставили планку, що ці процеси мають завершитися до 2030 року.
Бо якщо собі не поставити дедлайн, то це буде "собача пісня". Звідси лунає 2030, але це не для України", - прокоментував Дмитро Кулеба.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вступ України в Європейський Союз: на якій стадії розгляд цього питання