Нестача ліків та відсутність кисневої станції: як лікують у Лисецькій ЦРЛ (ВІДЕО)

Впродовж другого березня найбільше людей захворіло в Івано-Франківську – 145.

За словами начальниці управління охорони здоров’я Марії Бойко, у міських лікарнях і надалі немає місць, тому хворих на коронавірусну інфекцію госпіталізують до районних медзакладів, пише Фіртка. з посиланням на Суспільне Карпати.

Однак, стверджує чиновниця, пацієнтів у коридорах медзакладів Франківська вже немає.

Завідувачка терапевтичного відділення Лисецької районної лікарні Христина Шпіляревич показує палати для хворих на СOVID-19. Загалом у медзакладі для таких пацієнтів облаштували 160 ліжко-місць. Зараз усі вони зайняті жителями різних районів Прикарпаття.

"З них - Тисменицький, Тлумацький, Надвірнянський райони. Навіть є Калуський. Часом тяжко, бо привозять важких хворих. Ми спершу лишаємо їх хоч десь, а потім, коли з’являються місця, міняємо", - розповідає Христина Шпіляревич.

Прикарпатка Марія Олійник зараз перебуває на стаціонарному лікуванні у Лисецькій районній лікарні. Жінка каже, проблем із госпіталізацією у медзаклад не було:

"За нами доглядають. Вночі, коли кличемо, лікарі приходять. Рятують нас, чим можуть. Зараз вже краще почуваюся. Була дуже хвора. Вже пішла на поправку".

Лікують хворих у двох корпусах. Станом на сьогодні, тяжкохворих пацієнтів – 11. Генеральний директор Лисецької центральної районної лікарні Тарас Скоропад розповідає, що серед основних проблем у медзакладі – відсутність кисневої станції та деяких медикаментів для хворих на COVID-19.

"У нас є проєктно-кошторисна документація, і нам потрібні кошти для того, аби поставити кисневу станцію. Друге питання – це проблема із ліками. До нас поступають хворі різного віку, з різною патологією, які потребують специфічного лікування. Це треба вирішити на рівні держави", - зазначив Тарас Скоропад.

Начальниця Івано-Франківського управління охорони здоров’я Марія Бойко розповіла, що зараз у міських стаціонарах лікують 593 хворих на COVID-19. Центральна міська лікарня заповнена на 89 %. А у міській лікарні № 1, що на вулиці Матейка, зайнято 120 % ліжок. За її словами, станом на сьогодні, усіх хворих із коридорів медзакладів перевели до палат:

"Вчора в ургентну міську лікарню № 1 поступило 52 людей із пневмоніями. Усього – 61. За вчорашній день у центральну міську лікарню госпіталізували 18 людей з пневмоніями. А всього з іншими хворобами – 29. Ситуація є складна, люди важкі, поступають із важкими формами. Але на даний час у нас усі пацієнти вже в палатах".

Нагадаємо, другого березня на оперативній нараді міський голова Руслан Марцінків доручив до кінця тижня розгорнути ще 100 ліжок для пацієнтів з Івано-Франківська.

Варто додати, що у Франківську на базі кардіоцентру розгорнуть додаткові ліжка для хворих на COVID-19.

Також станом на сьогодні в області на Прикарпатті за добу підтвердили 776 випадків захворювання.

Крім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.


Читайте також:

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

Івано-Франківську область перевірять на наявність "британського" штаму коронавірусу

Реанімації в COVID-лікарнях Прикарпаття заповнені на 82%

У Городенківському центрі первинної допомоги всі кисневі місця зайняті хворими

Люди лежать у коридорах: лікарні Франківська все ще заповнені хворими на COVID-19

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)


04.03.2021 1253
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2523
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19771
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1763
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2275
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3899

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

182

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

708

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1322
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

391
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

918
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24416
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

761
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8073
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

513
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2067 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

747