"Нескорені" : в Івано-Франківську створять реабілітаційний центр для військових та цивільних

З міського бюджету Івано-Франківська планують виділити десять мільйонів гривень на реконструкцію приміщення для створення реабілітаційного центру "Нескорені". Це — частина грошей з необхідних для відкриття закладу. Основну суму планують залучити з грантів.

Таке питання винесуть на сесію міської ради, яка відбудеться 19 грудня. Наразі проєкт погодив виконавчий комітет.

Про це повідомив заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

З його слів, приміщення, яке хочуть реконструювати, має шість поверхів. Воно розташоване в мікрорайоні Софіївка в Івано-Франківську.

Там планують створити сучасний медичний центр з рекреаційною зоною та басейном, спортивно-ігровим майданчиком та науково-практичним реабілітаційним хабом. Передбачено також укриття.

Наразі там прибрали територію та поставили охорону. Проєкт розробили спільно з центральною міською клінічною лікарнею, на балансі якої й буде новий заклад.

"Він розрахований на те, щоб приймати в рік від півтори до двох тисяч людей. Це — повноцінний реабілітаційний центр. Там буде фізична реабілітація, ментальна та соціальна інтеграція ветеранів.

Послуги психіатрії обов'язково сучасної, а не тієї — радянської каральної", — розповідає Святослав Никорович.

Проєкт планують реалізовувати за грантові гроші. Десять мільйонів гривень з міського бюджету хочуть виділити для співфінансування. Зараз, зі слів заступника міського голови Франківська, шукають грантодавців.

Проєкт презентували вже в Польщі, Чехії та Німеччині. Орієнтовна вартість будівництва — 3 мільйони євро, а обладнання — 7-12 мільйонів євро.

"Ми його вже на деякі гранти подавали, очікуємо на якісь перші результати. Створили також благодійний фонд, який буде супроводжувати цей проєкт. Ми розуміємо, що це є потребою №1 в місті. І як тільки війна закінчиться, ця потреба значно зросте.

Ми не впевнені, що наші комунальні й приватні заклади впораються з тією кількістю людей, яким потрібна ця допомога, зокрема й психологічна.

Особливо це стосується людей, які або когось втратили, або хтось з їхніх рідних поранений, або перебувають на війні в постійному стресі. Ми повинні їм створити умови, щоб вони могли цей стрес правильно знімати", — каже Святослав Никорович.

Реабілітаційний центр розрахований не лише для військових, а й для цивільних. Проєкт планують реалізувати до двох років. Якщо знайдуть фінансування, то навесні-влітку 2025 розпочнуть будівельні роботи.

"Ми зрозуміли, що ніякого поділу між військовими й цивільними не треба робити, тому що після війни всі будуть жити разом.

Соціум має змінюватися, бо ми повинні навчитися розуміти тих людей, які віддали своє життя і здоров'я на війні. Тому ніякого поділу не робили.

Ми вважаємо, що це допоможе нашій громаді швидше адаптуватися до нових викликів", — говорить заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович.

Медична команда реабілітаційного центру складатиметься з ерготерапевтів, логопедів, фізичних терапевтів, травматологів, соціальних працівників, неврологів, протезистів-ортезистів, психотерапевтів та психологів. Послуги надаватимуть безоплатно.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Мені просто болить", — ветеран з Івано-Франківська про потребу будівництва реабілітаційного центру

Реабілітаційний центр для військових поблизу міського озера: як обговорювали питання на сесії Івано-Франківської міської ради (ВІДЕО)


17.12.2024 Діана Струк 409
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727